https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sandecja. Pierwszy transfer stał się faktem. Jak debiuty, to przeciwko... Sandecji!

Remigiusz Szurek
Dawid Błanik został pierwszym zimowym wzmocnieniem Sandecji
Dawid Błanik został pierwszym zimowym wzmocnieniem Sandecji Fot. Sandecja.pl
Sandecja Nowy Sącz dokonała pierwszego zimowego wzmocnienia zespołu. Z „Biało-czarnymi”, kontraktem na 1,5 roku z opcją przedłużenia, związał się 23-letni pomocnik Dawid Błanik.

Wychowanek AKS Mikołów w bieżącej kampanii reprezentował już barwy Pogoni II Szczecin i GKS Bełchatów. W trzeciej lidze uzbierał sześć występów, zaś na zapleczu ekstraklasy wystąpił w dziewięciu potyczkach. Swój pierwszy mecz w pierwszej lidze, jako gracz ekipy z Bełchatowa, Błanik zanotował w... Nowym Sączu, gdy w październiku ub, roku obie ekipy podzieliły się punktami remisując 0:0.

Nowy nabytek Sandecji debiutował na szczeblu pierwszej ligi kilka dni po swoich osiemnastych urodzinach.

Błanik ma też za sobą debiut w elicie, który przypadł oczywiście, a jakże, na mecz z Sandecją. Pogoń, w której wówczas występował, rozbiła u siebie sądeczan 4:1 a Błanik wszedł na ostatnie minuty tej potyczki.

Oficjalny serwis internetowy Sandecji pokusił się o podsumowanie dotychczasowych występów Błanika. Prezentują się następująco:

Ekstraklasa - 14 spotkań
I liga - 68 spotkań, 6 bramek, 4 asysty
II liga - 12 spotkań, 1 bramka
III liga - 18 spotkań, 2 bramki, 1 asysta
Puchar Polski - 7 spotkań

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska