Sędziowie gwiazdami na meczu MMKS Podhale

Stefan Leśniowski
W drugim meczu w Nowym Targu ponownie górą Aksam Unia
W drugim meczu w Nowym Targu ponownie górą Aksam Unia Stefan Leśniowski
Sędzia Radzik i jego współtowarzysze byli głównymi aktorami widowiska. W cień odsunęli hokeistów. Nie nadążali za akacjami, gwizdali według własnego widzimisię. Radzik na ławkę kar wysyłał nie tych, co przewinili.

Hokeiści także się mylili, ale oni za błędy słono płacili. Albo odesłaniem na ławkę kar, albo utratą gola. Pierwsze 20 minut to spora porcja błędów. Więcej ich popełnili gospodarze w obronie, a oświęcimianie w ataku. Krajči, Tabaček i Řiha nie wykorzystali sytuacji sam na sam. Unici strzelali z każdej pozycji, lecz niecelnie. Górale odpowiedzieli tylko akcją Kolusza i strzałem z dystansu K. Kapicy.

Druga tercja była żywsza. Jaros nie skorzystał z prezentu Gaja. Chwilę później dwoma kapitalnymi interwencjami popisał się Rajski. Krążek po strzałach Tabačka i Wojtarowicza niczym muchę złapał do raka. W 23 minucie hala eksplodowała, po tym jak K. Kapica trafił w okienko. Gol - palce lizać! 6 minut później goście wyrównali, grając w przewadze, po potężnym uderzeniu Zatki spod niebieskiej linii. W końcówce odsłony wielką szansę na objęcia prowadzenia mieli Michalski i Różański. W 44 minucie krążek po strzale D. Kapicy był za plecami Witka, przesunął się wzdłuż linii bramkowej i zatrzymał na przeciwległym słupku.

2 minuty później Neupauer w idealnej sytuacji posłał krążek nad poprzeczką. Kilkanaście sekund po tym Klisiak, który opuścił ławkę kar, otrzymał podanie od Řiha i uciszył stadion. Podhale nie miało pomysłu na sforsowanie linii defensywnych Unii. 69 sekund przed końcem trzeciej tercji Baranyk trafił w słupek. Górale wycofali bramkarza i Řiha 9 sekund przed syreną trafił do pustej bramki.

MMKS Podhale Nowy Targ - Unia Oświęcim 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Stan rywalizacji 2:1 dla Aksam Unii.

Bramki: 1:0 K. Kapica (Kolusz, Bakrlik) 22:58, 1:1 Zatko (Řiha) 28:40, 1:2 Klisiak (Řiha, Dronia) 45:51, 1:3 Řiha (Zatko) 59:51.

Widzów: 1500.
Sędziowali: Radzik - Przyborowski (Krynica), Młynarski (Sosnowiec). Kary: 8 i 8 min.

Podhale: Rajski - K. Kapica, Łabuz, Różański, K. Bryniczka, Baranyk - Dutka, W. Bryniczka, Kmiecik, Neupauer, D. Kapica - Gaj, Sulka, Bakrlik, Kolusz, Michalski.

Trener Jacek Szopiński.

Unia: Witek - Gabryś, Cinalski, Jaros, Jakubik, Wojtarowicz - Dronia, Zatko, Řiha, Tabaček, Krajči - Piekarski, Flašar, Valušiak, Modrzejewski, Klisiak oraz Piotrowicz. Trener Karel Suchanek.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Matkobójca stanie przed sądem