Siatkarze GKPS gonią lidera tabeli w III lidze

Marek Podraza
W czołówce tabeli dwa nasze siatkarskie zespoły mężczyzn. LKS Bobowa zajmuje drugie, a GKPS Gorlice trzecie miejsce.

Bardzo dobrze spisują się w rozgrywkach trzeciej ligi piłki siatkowej nasze zespoły z LKS Bobowa i GKPS Gorlice. Drużyny oparte wyłącznie na wychowankach klubu pną się coraz wyżej w ligowej tabeli i znajdują się w jej ścisłej czołówce. W pierwszym meczu rozgrywanym w nowym roku siatkarze GKPS Gorlice zdecydowanie pokonali w Libiążu zespół miejscowego Górnika w stosunku 3:0, w setach 22:25, 19:25, 22:25. - Dzięki tej wygranej znacznie zwiększyli swoje szanse na miejsce w finałowej czwórce. W pierwszym secie trwało wzajemne rozpoznawanie przeciwnika. Wyrównana walka trwała aż do stanu 18:18, a żadnej z drużyn nie udało się zbudować większej przewagi. W końcówce tej partii zaczęła funkcjonować nasza zagrywka, dzięki której odskoczyliśmy na dwa punkty i wygraliśmy seta 25:22 - komentuje trener Krzysztof Kozłowski.

Dobra gra w końcówce I seta przełożyła się na początek drugiego, w którym przy technicznym serwisie Piotra Maniaka i czujnej grze w bloku i kontrataku Bartosza Szpyrki, Gniewomira Krupczaka i Kamila Dygonia, nasi siatkarze objęli prowadzenie 10:0. - Od tej pory, grając spokojnie i konsekwentnie "punkt za punkt", doprowadziliśmy do wyniku 20:10. Końcówka seta była wyrównana, ale z wyraźną naszą przewagą. Set trzeci był kopią pierwszego, a wyrównana gra trwała aż do stanu 22:22. Na "nieszczęście" dla gospodarzy na zagrywce w tym momencie ponownie "zameldował" się Maniak, który taktycznym serwisem uniemożliwił kombinacyjne rozegranie akcji, dzięki czemu można było ustawić szczelny blok, którym zdobyliśmy brakujące do wygrania tego seta i całego meczu punkty - dodaje trener Krzysztof Kozłowski.

Trochę gorzej wypadł pierwszy mecz nowego roku podopiecznym Pawła Popardowskiego. Siatkarze LKS Bobowa rozpoczęli rozgrywki III ligi w 2015 roku od porażki. W rozegranym meczu w Krakowie ulegli zespołowi Hutnika Dobry Wynik Kraków II 3:1, a w setach, 25:22, 20:25, 25:17 i 25:20. Do zakończenia rozgrywek pozostało już niewiele czasu, wierzymy w to, że oba nasze zespoły dostaną się do rundy finałowej, bo swoją dotychczasową postawą i zaciętością gry zasługują na dalszy awans. Kibiców siatkówki zapraszamy na najbliższe mecze.