Skoki dzisiaj TRONDHEIM wyniki NA ŻYWO. Stoch wygrał Raw Air. Transmisja ONLINE, klasyfikacja LIVE [aktualizacja 12.03]

Krzysztof Kawa
Krzysztof Kawa
Skoki narciarskie dzisiaj - WYNIKI na żywo. Kto wygrał skoki w Trondheim? Andrzej Banas / Polska Press
Skoki narciarskie dzisiaj - WYNIKI na żywo. Kto wygrał skoki w Trondheim? Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła przenoszą się do Trondheim, gdzie w dniach 11-12 marca odbędą się konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Przejdź od razu do relacji i wyników poniżej.

SKOKI NARCIARSKIE TRONDHEIM ONLINE. TRANSMISJA LIVE, WYNIKI RAW AIR NA ŻYWO

Decyzją FIS sezon skoków w związku z koronawirusem został zakończony. Kamil Stoch wygrał cykl Raw Air, a Stefan Kraft zdobył Puchar Świata. Dawid Kubacki czwarty w klasyfikacji końcowej PŚ.

Skoki na żywo Trondheim prolog 11.03
Ryoyu Kobayashi przed Piotrem Żyłą (obaj po 135 m) - tak wyglądała czołówka środowego prologu przed czwartkowym konkursem w Trondheim. Dawid Kubacki miał 127 m i był 9., a tuż za nim uplasował się Kamil Stoch (129 m). Zakwalifikowali się także Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny, Maciej Kot i Paweł Wąsek.

Groźny upadek zanotował walczący ze Stochem o premię w cyklu Raw Air Stephan Leyhe.

Czołówka Raw Air po prologu w Trondheim 11.03

 • Stoch 1161,9
 • Kobayashi 1154,5
 • Lindvik 1154,3
 • Jelar 1151,9
 • Leyhe 1149,0

Skoki na żywo Trondheim 11-12.03
Karawana skoczków przenosi się do Trondheim, gdzie w dniach 11-12 marca odbędą się kolejne kwalifikacje i konkurs Pucharu Świata. Poniżej szczegółowy program, transmisje telewizyjne w TVP, TVP Sport oraz Eurosporcie i Eurosport Player. U nas relacje online na żywo.

Skoki na żywo TRONDHEIM 11-12.03
11 marca 17:30 — kwalifikacje mężczyzn
11 marca 20:00  — kwalifikacje kobiet
12 marca 17:00  — konkurs mężczyzn 
12 marca 20:00  — konkurs kobiet (FINAŁ Raw Air)

SKOKI NARCIARSKIE WYNIKI na żywo - KWALIFIKACJE I KONKURSY skoków LILLEHAMMER 9-10 marca 2020 RAW AIR transmisja online live

Skoki na żywo Lillehammer wyniki 2. konkursu 10.03. 2020
36. wygrana Kamila Stocha w zawodach Pucharu Świata! Skoczek z Zębu świetnie spisał się w drugim konkursie w Lillehammer, dystansując konkurencję. Polak skakał stylowo i daleko - 139,5 m w drugiej próbie. I zarazem objął prowadzenie w łącznej klasyfikacji Raw Air. O 0,7 pkt wyprzedza Stephana Leyhe.

Dawid Kubacki kończy rywalizację w Lillehammer na miejscu 8., bo drugi skok był niewystarczająco długi.

Seria 1. Świetnie spisali się liderzy Biało-Czerwonych w pierwszej próbie w Lillehammer. Dawid Kubacki zapomniał o złych chwilach z poprzednich prób i z dobrą notą za 134,5 m zajmował drugie miejsce, tuż za Słoweńcem Timi Zajcem (139 m). Kapitalny skok oddał także Kamil Stoch (131,5 m), a w czołówce jest z nadziejami na awans do pierwszej "10" jest Piotr Żyła (11. lokata, 129 m). W serii finałowej wystąi również 26. Maciej Kot (122 m), a nie doczekali tego Paweł Wąsek i Jakub Wolny.

Gorsze wyniki niż zazwyczaj zanotowali prowadzący w wyścigu o Kryształową Kulę Austriak Stefan Kraft (24.) oraz Niemiec Karl Geiger (22.). Skoki na żywo.

Skoki na żywo Lillehammer wyniki 10 marca 2020
Ważne, że zwycięstwo Kamila Stocha dało mu zarazem prowadzenie w klasyfikacji Raw Air. Teraz skoczków czekają zawody w Trondheim - kwalifikacje już jutro.

Poznaj piękną żonę skoczka Macieja Kota. Na Instagramie Agni...


Wcześniejsze wpisy

Skoki na żywo Lillehammer wyniki 10 marca 2020
We wtorek 10 marca w Lillehammer odbywa się drugi konkurs skoków. Kwalifikacje przewidziano na godzinę 15.45. Na starcie staje pięciu Polaków na czele z Kamilem Stochem, który świetnie czuje się na olimpijskim obiekcie i wykona drugą próbę wskoczenia na podium.

W prologu do konkursu z Polaków najpierw zakwalifikowali się Paweł Wąsek (123 m) i Jakub Wolny (122 m). Następnie Maciej Kot, który przebudził się skokiem na odległość 130,5 m. Pół metra mniej miał Kamil Stoch. Niewiele, bo rywale osiągali nawet 140 m, a wyniki liczą się do klasyfikacji Raw Air, w której Polak przed kwalifikacjami był 4.

Co jednak powiedzieć o 115,5 m Dawida Kubackiego? To wynik znacznie poniżej możliwości skoczka z Szaflar. Choć prawdą jest, że warunki były niesprzyjające. Nieoczekiwanie wygrał Norweg Robin Pedersen (140 m). przed Niemcem Stephanem Leyhe i Norwegiem Robertem Johanssonem. Skoki na żywo.

Skoki na żywo Lillehammer wyniki 9-10 marca 2020
Seria 2. Kamil Stoch nie utrzymał miejsca na podium w Lillehammer. Drugi skok był znacznie gorszy niż pierwszy, dokładnie o 14 metrów. Rekompensata za wiatr i obniżoną belkę nie wystarczyły na dobrą notę i Polak spadł na 7. miejsce. I tak najlepsze z naszych zawodników tego dnia. Skoki na żywo.

131,5 m Dawida Kubackiego nie mogło zrekompensować bardzo krótkiej odległości z pierwszej serii (ostatecznie 25.). Piotr Żyła też nie miał próby porywającej. 130 m atakującego z 21. pozycji Polaka nie pozwoliło mu na awans (23. miejsce).

Wygrał Słoweniec Peter Prevc, wyprzedzając Niemców Marcusa Eisenbichlera i Stephana Leyhe.

Seria 1. Kamil Stoch zajmował drugie miejsce po pierwszej części konkursu w Lillehammer. Polak przegrywał jedynie z Niemcem Marcusem Eisenbichlerem. Trzeci był Japończyk Ryoyu Kobayashi, a dopiero 12. lokatę zajmował liderujący w Pucharze Świata Austriak Stefan Kraft. Stoch po skoku na odległość 135 m objął prowadzenie w cyklu turniejów Raw Air.

Niestety zawodzili pozostali nasi reprezentanci. Piotr Żyła zajmował 21., a Dawid Kubacki 28. lokatę. Pozostali Polacy, czyli Jakub Wolny i Maciej Kot, nie zakwalifikowali się do drugiej serii. Po raz kolejny okazało się, że Puchar Kontynentalny, w którym brylował Kot i Puchar Świata to dwie zupełnie inne pary kaloszy.

Skoki klasyfikacja Raw Air po 1. konkursie w Lillehammer 9.03
Kamil Stoch, który prowadził w cyklu Raw Air po pierwszej serii konkursu w Lillehammer, obecnie zajmuje 4. lokatę. Prowadzenie objął Norweg Marius Lindvik.

Skoki na żywo Lillehammer 9-10 marca 2020
Zawody w Lillehammer nieoczekiwanie mogą okazać się decydujące dla cyklu Raw Air. A to dlatego, że odbędą się w podwójnej dawce - najpierw w poniedziałek 9 marca (zaliczone są kwalifikacje z Oslo), a następnie we wtorek 10 marca. W ten dzień odbędą się też poprzedzające zawody kolejne kwalifikacje. Już z udziałem siedmiu Polaków, do których dołączył Paweł Wąsek.

W pierwszym treningu przed konkursem PŚ w Lillehammer Maciej Kot (93,5 m) i Piotr Żyła (99,5 m) nie tyle polecieli, co spadli z rogu. Największą odległość z Polaków zaliczył Kamil Stoch, który miał 128,5 m. Dało mu to drugą lokatę, ex aequo z Niemcem Stephanem Leyhe. Wygrał Norweg Daniel Andre Tande (129 m).

Skoki - nowy program Raw Air w Lillehammer 9-10.03

 • Poniedziałek, 9.03.2020
 • 14:45 - Oficjalny trening
 • 17:15 - Konkurs z udziałem 50 skoczków odwołanego konkursu w Oslo
 • Wtorek, 10.03.2020
 • 15:45 - Prolog (kwalifikacje)
 • 17:00 - Konkurs

Skoki wyniki treningów Lillehammer 9.03.

Wcześniejsze wpisy dotyczące cyklu Raw Air
Skoki na żywo Oslo konkurs indywidualny 8.03
Dziś w Oslo miał się odbyć konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich. Początek zawodów został przesunięty z godz. 14.30 na 16.30 i planowano tylko jedną serię. Ostatecznie zawody zostały odwołane z uwagi na zbyt silny wiatr i opady deszczu. Odbędą się w poniedziałek 9 marca w Lillehammer, gdzie zaplanowane były kwalifikacje do wtorkowego konkursu Raw Air.
Skoki online Oslo konkurs drużynowy 7.03
W sobotę 7 marca w Oslo konkurs drużynowy, który rozpoczyna się o godz. 15.15. Skład reprezentacji Polski tworzy czterech skoczków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Maciej Kot, który zaliczył udany powrót do Pucharu Świata w piątkowych kwalifikacjach (14. miejsce). U nas relacja online LIVE.

Podopieczni Michala Doleżala wrócili na miejsce, które zajmowali w pierwszej części sezonu. Kamil Stoch uzyskał 130 m, tylko metr mniej Piotr Żyła, Dawid Kubacki dołożył 124 m i choć zawiódł Maciej Kot skokiem na odległość 115 m, to po pierwszej serii zajmowali wysokie trzecie miejsce.

Po drugiej serii skoków Biało-Czerwonym nie udało się utrzymać tej pozycji. Cóż z tego, że Stoch miał aż 134,5 m, a Kubacki 133, skoro i Żyła, i Kot mieli wyraźnie krótsze skoki. Z tego powodu przegonili nas Słoweńcy. W niedzielę konkurs indywidualny.

Długie skoki Stocha i Kubackiego pozwoliły im przesunąć się z odległych miejsc po piątkowych kwalifikacjach w klasyfikacji Raw Air.

Skoki na żywo w Oslo kwalifikacje WYNIKI 6.03
Mamy już za sobą treningi, czas na kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Najlepszy z Polaków w oficjalnych próbach okazał się Piotr Żyła, ale i Maciej Kot, który wrócił do Pucharu Świata po dłuższej przerwie, zaprezentował się całkiem dobrze.

Piątkowe kwalifikacje wygrał Niemiec Constantin Schmid, najlepszy z Polaków Piotr Żyła był 5., Maciej Kot zajął 14. miejsce, a więc był wyżej w klasyfikacji niż 27. Kamil Stoch i dopiero 42. Dawid Kubacki. 43. był Jakub Wolny, odpadł 51. Aleksander Zniszczoł i nie wystąpi w niedzielnym konkursie. Słabe wyniki liderów naszej kadry oznaczają, że już na starcie cyklu Raw Air mają spore straty do czołówki.

W sobotę konkurs drużynowy o godz. 15.15. Poniżej pełny program weekendu. Skoki na żywo.

Poznaj piękną żonę skoczka Macieja Kota. Na Instagramie Agnieszka Kot pozuje nawet topless [zdjęcia]

Raw Air 2020 klasyfikacja generalna (punkty)

 • 1. Constantin Schmid 127,7
 • 2. Michael Hayboeck 125,5
 • 3. Ziga Jelar 127,2
 • 4. Robert Johansson 126,6
 • 5. Piotr Żyła 126,0
 • 6. Stefan Kraft 125,9
 • 7. Marius Lindvik 125,2
 • 7. Gregor Schlierenzauer 125,2
 • 9. Daniel Huber 125,0
 • 10. Anders Haare 124,0

Decyzją organizatorów konkursy w Oslo, z obawy przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa - odbędą się bez udziału publiczności. Zamknięcie areny narciarskiej w Holmenkollen dla kibiców wywołało wiele komentarzy. Skoki na żywo.

Polscy skoczkowie po konkursach w Lahti (pełne wyniki tutaj), przenoszą się do Oslo, gdzie odbędą się kolejne konkursy Pucharu Świata. Skoki w Holmenkollen na żywo.

SKOKI NARCIARSKIE. WYNIKI KONKURSÓW W LAHTI 28.02-1.03.3030. KLASYFIKACJA PUCHARU ŚWIATA

Na pewno będzie dziwnie. Jak w Pucharze Kontynentalnym albo na treningu - powiedział Adam Małysz, dyrektor ds. skoków narciarskich PZN - Adam Małysz dla onet.pl

W Oslo wystąpi tylko sześciu polskich skoczków, mimo że mamy w Pucharze Świata siedem miejsc. Okazuje się, że zabraknie Klemens Murańka, który przed własnym domem przewrócił się i złamał kość w nadgarstku. W Holmenkollen nikt nie go nie zastąpi, gdyż jest za późno, by zmieniać plany startowe innych zawodników. Dopiero na kolejne konkursy Raw Air do kadry dołączy jeden ze skoczków biorących udział w Pucharze Kontynentalnym.

SKOKI NARCIARSKIE WYNIKI na żywo - KWALIFIKACJE I KONKURSY skoków OSLO 6-8 marca 2020 RAW AIR transmisja online live

Konkursy w Oslo rozpoczną narciarski maraton - w ciągu 10 dni skoczkowie oddadzą - bagatela - 16 skoków. Będą one zaliczane nie tylko do klasyfikacji generalnej PŚ, ale także osobno prowadzonej klasyfikacji turnieju RAW AIR. Nie będzie nawet dnia na odpoczynek, aż do 15 marca skoki trzeba będzie oddawać codziennie. Oczywiście jeśli pozwoli na to pogoda. Skoki w Holmenkollen na żywo.

W turnieju Raw Air są wysokie nagrody pieniężne dla pierwszych trzech zawodników (czytaj poniżej).

Program skoków – RAW AIR na żywo, Oslo 6-8.03

OSLO - HOLMENKOLLEN
6 marca 19:30  — kwalifikacje mężczyzn 
7 marca 15:15  — konkurs drużynowy mężczyzn 
7 marca 18:15  — kwalifikacje kobiet
8 marca 14:30  — konkurs mężczyzn 
8 marca 17:15  — konkurs kobiet 

Skoki - polska ekipa na konkursy w Raw Air 6-15.03. 2020 Oslo, Lillehammer, Trondheim, Vikersund

 • Kamil Stoch
 • Dawid Kubacki
 • Piotr Żyła
 • Jakub Wolny
 • Maciej Kot
 • Aleksander Zniszczoł

Program skoków – RAW AIR na żywo LILLEHAMMER, TRONDHEIM, VIKERSUND

LILLEHAMMER
9 marca 17:30  — kwalifikacje mężczyzn 
9 marca 20:00  — kwalifikacje kobiet 
10 marca 17:00  — konkurs mężczyzn 
10 marca 20:00  — konkurs kobiet

TRONDHEIM
11 marca 17:30 — kwalifikacje mężczyzn
11 marca 20:00  — kwalifikacje kobiet
12 marca 17:00  — konkurs mężczyzn 
12 marca 20:00  — konkurs kobiet (FINAŁ)
 
VIKERSUND
13 marca 18:00  — kwalifikacje 
14 marca 16:30  — konkurs drużynowy
15 marca 16:30  — konkurs indywidualny (FINAŁ) 

SKOKI NARCIARSKIE. LOTY NA MAMUCIE W BAD MITTERNDORF - WYNIKI I MIEJSCA POLAKÓW

 
Skoki gdzie oglądać - transmisje online, TV
Transmisje na żywo z wszystkich kwalifikacji i konkursów przeprowadzi stacja Eurosport, także w aplikacji Eurosport Player. Relacje z konkursów w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund znajdziecie także na antenie TVP 1 i TVP Sport oraz na stronie
internetowej i w aplikacji sport.tvp.pl.

Nagrody pieniężne turnieju mężczyzn RAW AIR

 • 1. miejsce: 60 000 euro
 • 2. miejsce: 30 000 euro
 • 3. miejsce: 10 000 euro

SKOKI NARCIARSKIE WYNIKI na żywo - KWALIFIKACJE I KONKURSY skoków OSLO 6-8 marca 2020 RAW AIR transmisja online live

Tak było wcześniej w Finlandii

SKOKI NARCIARSKIE WYNIKI na żywo - KWALIFIKACJE i KONKURSY skoków Lahti 1 marca 2020 transmisja online live

SKOKI NARCIARSKIE. SPRAWDŹ KIEDY I GDZIE SKACZĄ POLACY W TURNIEJU RAW AIR - OSLO, LILLEHAMMER, TRONDHEIM, VIKERSUND 6-15 MARCA

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI konkursu indywidualnego w Lahti 1.03
126,5 metra! - to był kapitalny skok Kamila Stocha w finale konkursu w Lahti. I oczywiście objął prowadzenie w drugiej serii, którego długo nie zamierzał oddawać. Czekaliśmy więc do końca, jak duży awans z 24. miejsca da Polakowi ten wyczyn. Najpierw wyprzedził go Daniel Andre Tande (127,5 m), następnie Dawid Kubacki skokiem na odległość 125 m i Robert Johansson (127 m), a później kolejni zawodnicy. Ale nie było ich wielu.

I wtedy na rozbiegu stanął Piotr Żyła. Jego 127,5 m z bardzo wysoką notą dało mu prowadzenie. Ostatecznie zakończył zawody na szóstej pozycji, Kubacki na 11., a Stoch na 12. Tysięczny konkurs w historii Pucharu Świata wygrał Niemiec Karl Geiger. To jego szóste pucharowe zwycięstwo.

Kubacki obronił trzecią pozycję w klasyfikacji PŚ, liderem wciąż jest Austriak Stefan Kraft, który w niedzielę w Lahti zajął drugą pozycję, przed swym rodakiem Michaelem Hayboeckiem.

Po pierwszym skoku nie było żadnego "opieprzu" od trenera - powiedział Dawid Kubacki w TVP Sport

Kamil Stoch nie był do końca kontent z występu niedzielnego. - Pierwsza seria? To była katastrofa! Miałem "cudowny" pomysł udoskonalenia swoich skoków, ale niestety gorzej było z samym wykonaniem. Nie wszystko wyszło tak jak chciałem, to co planowałem nie wyszło, a to na co nie liczyłem, wyszło super - powiedział Stoch przed kamerami Eurosportu.

Stoch: Oglądałem oczywiście mecz Liverpoolu. To spotkanie do zapomnienia. Mam wrażenie, że piłkarze obserwowali nasze poczynania w "drużynówce" i tak też zagrali

1. seria. 114 metrów i gest zniechęcenia po lądowaniu - tak wyglądał pierwszy skok Kamila Stocha w niedzielnym konkursie indywidualnym w Lahti. Skoczek z Zębu nie czuł się dobrze na tym obiekcie już od piątku. W niedzielę tylko nieco lepiej zaprezentował się w pierwszej odsłonie zawodów Dawid Kubacki. Osiągnął dwa metry więcej i na półmetku miał sporą stratę do lidera Niemca Karla Geigera. Drugi był Ryoyu Kobayashi, a trzeci Stefan Kraft.

Okazało się, że całkiem dobrze poradził sobie w tych warunkach Piotr Żyła, któremu 116 m z dobrymi notami dało 9. lokatę, aczkolwiek ze sporą stratą do podium. Kubacki był 13., Stoch 24. Pozostali Polacy odpadli po pierwszej serii. Najbliżej szczęścia spośród nich był 32. Jakub Wolny.

 • Kamil Stoch
 • Dawid Kubacki
 • Piotr Żyła
 • Jakub Wolny
 • Maciej Kot
 • Klemes Murańka
 • Aleksander Zniszczoł

Wcześniejsze wpisy
Dzisiaj, czyli w niedzielę 1 marca, Polacy mieli skakać w Lahti od godziny 14. Konkurs indywidualny planowany był na godzinę 15.30. Oczywiście pod warunkiem, że pozwoli na to pogoda. Dziś w Lahti jest bowiem wietrznie, a prognozy mówią o popołudniowych opadach śniegu z deszczem. Sprawdzajcie więc tutaj najnowsze informacje, gdyż godziny kwalifikacji i konkursu mogą ulec zmianie. Skoki dzisiaj na żywo.

AKTUALIZACJA. Jury zawodów postanowiło zrezygnować z przeprowadzania kwalifikacji, które były planowane na godz. 14. Czekamy na decyzję, co z konkursem skoków. Okazuje się, że odbywa się zgodnie z planem od 15.30. Pierwsi Polacy, którzy oddali swoje skoki to: Aleksander Zniszczoł - miał 101 m, Paweł Wąsek - 97,5 m, Klemens Murańka - 92 m i Jakub Wolny - 111,5 m Czyli słabo, nic dziwnego, że nie zmieścili się w finałowej "30".

Żony naszych skoczków narciarskich. To one dodają im skrzyde...

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI konkursu drużynowego w Lahti 29.02
Polscy skoczkowie nie robili nam wielkich nadziei przed konkursem drużynowym, więc trudno mówić o dużym zawodzie. Niemniej szóste miejsce z pewnością jest znacznie poniżej ich możliwości. Zwyciężyli Niemcy pod wodzą Stefana Horngachera, którzy prowadzili już po pierwszej serii. Skoki na żywo.

Po pierwszej serii konkursu drużynowego w Lahti Polacy zajmowali piąte miejsce. Najdalej z nich skoczył Dawid Kubacki - 123,5 m, tylko pół metra mniej osiągnął Piotr Żyła. Słabiej niż zwykle spisał się Kamil Stoch, osiągając 118 m, metr mniej niż Jakub Wolny.

W zawodach prowadzili Niemcy przed Słoweńcami i Austriakami. Najdalej w pierwszej części konkursu pofrunął Słoweniec Timi Zajc, który lądował na 130. metrze. Polacy uzyskali łącznie 473.1 pkt, tymczasem okupujący trzecie miejsce na podium zespół ze Stefanem Kraftem na czele miał 478.3 pkt. Wciąż więc była szansa, by zdystansować rywali. Chrapkę na progres mieli jednak także wyprzedzający Biało-Czerwonych Norwegowie. Skoki na żywo.

Kamil Stoch o błędzie w pierwszej serii konkursu drużynowego: Przed odbiciem straciłem równowagę. W drugiej próbie skoczyłem już lepiej

W poprzedzającej sobotni konkurs serii próbnej, którą wygrali Austriacy, Polacy mieli szósty wynik. W niedzielę drugi konkurs indywidualny w Lahti. Skoki na żywo - wyniki.

Skoki narciarskie - Lahti niedziela, 1 marca

 • godz. 14 - kwalifikacje
 • godz. 15.30 - konkurs indywidualny

Skoki narciarskie dzisiaj Lahti 28.02
W piątek po konkursie indywidualnym poznaliśmy skład naszej drużyny na sobotni konkurs drużynowy. W Lahti wystąpią:

 • Piotr Żyła
 • Jakub Wolny
 • Kamil Stoch
 • Dawid Kubacki

Konkurs drużynowy w sobotę o godz. 16, godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI konkursu w Lahti 28.02
Zwycięzcą piątkowego konkursu w Lahti został Stefan Kraft. Austriak był bezkonkurencyjny (dwukrotnie 129,5 m). Po raz 70. stanął na podium PŚ, czym wyrównał osiągnięcie Kamila Stocha. Polak też dzielnie walczył, lecz nie wdrapał się na podium - był piąty. W drugim skoku (127,5 m) poprawił się o metr w stosunku do pierwszej serii. Tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki. 126 m okazało się zbyt krótką odległością, by utrzymać drugą pozycję na półmetku konkursu. Miejsca na podium uzupełnili Niemiec Karl Geiger i Norweg Daniel Andre Tande.

40 punktów dla Kubackiego i tylko 18 punktów dla 14. Ryoyu Kobayashiego oznacza, że walczący o trzecie miejsce Polak zwiększył przewagę nad goniącym go Japończykiem w klasyfikacji generalnej PŚ.

W moim odczuciu trochę brakowało dobrego odejścia z progu, dobrej energii w locie. Trener mówił, że skoki były za wcześnie - mówi Kamil Stoch w rozmowie z TVP Sport

Seria 1. Dawid Kubacki zajął drugie miejsce, tuż za niesamowitym Stefanem Kraftem. Austriak poszybował najdalej w 1. serii (129,5 m), natomiast Polak miał dwa metry mniej. Trzecie miejsce dla Niemca Karla Geigera (128,5 m), czwarte dla Austriaka Michaela Hayboecka (127 m), a piąte dla Kamila Stocha (126,5 m). Tak więc dwóch Polaków walczyło w pierwszym konkursie w Lahti o zwycięstwo.

I tylko oni dwaj spośród Biało-Czerwonych zakwalifikowali się do drugiej serii! Odpadli Piotr Żyła (37.), Klemens Murańka (42.), Aleksander Zniszczoł (48.) i Jakub Wolny (49.).

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI kwalifikacji w Lahti
Podczas drugiego treningu przed konkursem skoków w Lahti Dawid Kubacki zajął 2. miejsce, uzyskując 129,5 metra (w pierwszym skoku miał 116 m). Najlepszy wynik - 130 m - miał lider Pucharu Świata Stefan Kraft. Kamil Stoch był 4. (126 m, skakał tylko raz), a Piotr Żyła 7. (125,5 m). Wyniki pozostałych Polaków: Jakub Wolny 27. (120,5 metra), Klemens Murańka 31. (117 metrów), Aleksander Zniszczoł 53. (109,5 metra), a Paweł Wąsek 55. (106,5 metra). Skoki na żywo.

Dawid Kubacki potwierdził świetną dyspozycję z treningu i przy obniżonej belce skoczył 126 m, o dwa metry dalej niż Stefan Kraft. Dzięki temu Polak wygrał kwalifikacje. Kamil Stoch z odległością 121 m był szósty. Nieco słabszy skok wykonał Piotr Żyła (116,5), zajmując 28. lokatę, a awans zdobyło jeszcze trzech Polaków: Jakub Wolny (42. miejsce, 117,5 m), Klemens Murańka (46., 116,5 m) i Aleksander Zniszczoł (50. miejsce, 116 m). Odpadł Paweł Wąsek - 58. pozycja, 109 m.

W kwalifikacjach jako pierwszy skakał debiutujący w PŚ Fin Mico Ahonen i zaliczył zaledwie 99,5 m, co nie pozwoliło mu zakwalifikować się do piątkowego konkursu. Zajął 62., ostatnie miejsce.

EURO 2020. KIEDY I GDZIE ZAGRAJĄ POLSCY PIŁKARZE? MECZE PRZED I W TRAKCIE ME 2020

Skoki narciarskie dzisiaj KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ 28.02.2020
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po pierwszym konkursie w Lahti nie ma zasadniczych zmian. Prowadzi Stefan Kraft, Dawid Kubacki jest trzeci.

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI
Po zawodach na normalnej skoczni w Rasnovie skoczkowie obrali kierunek na Lahti, gdzie znajduje się duży obiekt. Zaplanowano tam 28.02 piątkowe kwalifikacje i pierwszy konkurs indywidualny (w miejsce odwołanego 1 grudnia 2019 roku w Ruce), następnie sobotni konkursy drużynowy (29.02) oraz kwalifikacje i drugi konkurs indywidualny (1.03). Miejmy nadzieję, że tym razem wiatr nie zburzy terminarza, jak to nie raz bywało w tej fińskiej miejscowości.

Kamil Stoch na pytanie przed konkursami w Lahti, do kiedy zamierza skakać: Póki co zamierzam dokończyć ten sezon, potem odpocząć i zastanowić się nad wszystkim

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI konkursu w Lahti
W piątkowych kwalifikacjach do pierwszych zawodów indywidualnych w fińskim Lahti wystąpi siedmiu reprezentantów gospodarzy. Trener Lauri Hakola powołał m.in. Mico Ahonena, syna słynnego skoczka Janne Ahonena. Dla 18-letniego zawodnika będzie to debiut w zawodach Pucharu Świata.

SKOKI NARCIARSKIE. WYNIKI KONKURSÓW NA NORMALNEJ SKOCZNI W RASNOVIE 21-22.02

Żony naszych skoczków narciarskich. To one dodają im skrzyde...

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI konkursu w Lahti
W gronie czterech zawodników, którzy aż trzykrotnie wygrywali w Lahti są Adam Małysz i Kamil Stoch. Orzeł z Wisły dołożył jeszcze dwa drugie miejsca, a skoczek z Zębu jedno trzecie. Na czele znajduje się legendarny Fin Matti Nykaenen, który zwyciężał trzykrotnie i tyleż razy był drugi, a raz stanął na najniższym stopniu podium.

Rekordzistą obiektu Salpausselkä w Lahti jest Norweg Johann Andre Forfang, który w 2017 roku skoczył 138 m. Punkt konstrukcyjny skoczni jest ulokowany na 116 m, a rozmiar wynosi 130 m.

EURO 2020. KIEDY I GDZIE ZAGRAJĄ POLSCY PIŁKARZE? MECZE PRZED I W TRAKCIE ME 2020

Skoki narciarskie dzisiaj na żywo
Polakom nie udało się wskoczyć na podium w Rasnovie, ale bardzo blisko był tego i Kamil Stoch (piątek), i Dawid Kubacki (sobota). Ten drugi zdołał zebrać tyle punktów, by przesunąć się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Skoki na żywo.

Program skoków - Lahti na żywo 28.02-1.03

 • Piątek, 28 lutego
 • godz. 14 - trening
 • godz. 16 - kwalifikacje
 • godz. 17.30 - konkurs indywidualny
 • Sobota, 29 lutego
 • godz. 15 - seria próbna
 • godz. 16 - konkurs drużynowy
 • Niedziela, 1 marca
 • godz. 14 - kwalifikacje
 • godz. 15.30 - konkurs indywidualny

Skoki narciarskie - gdzie i kiedy oglądać konkursy w Lahti?
Transmisje z kwalifikacji i konkursów na skoczni w Lahti przeprowadzi stacja TVP 1 i TVP Sport oraz Eurosport, także w aplikacji mobilnej Eurosport Player.

Skoki narciarskie - gdzie i kiedy oglądać konkursy w Lahti?
W najbliższy weekend odbędą się także zawody Pucharu Kontynentalnego. Podajemy więc także program konkursów w norweskiej Renie, w których weźmie udział czterech Polaków ze zwycięzcą ostatniej imprezy Maciejem Kotem na czele.

Trener Michal Doleżal ogłosił kadrę na zawody w Lahti. Okazało się, że nie dokonał żadnych zmian w stosunku do Rasnova, czyli będzie ona wyglądać tak, jak poniżej.

Skoki - polska ekipa na konkursy w Lahti 28.02-1.03. 2020

 • Kamil Stoch
 • Dawid Kubacki
 • Piotr Żyła
 • Jakub Wolny
 • Klemens Murańka
 • Paweł Wąsek
 • Aleksander Zniszczoł

Skład reprezentacji Polski na Puchar Kontynentalny w Renie (Norwegia) 29.02-1.03:

 • Maciej Kot
 • Stefan Hula
 • Andrzej Stękała
 • Tomasz Pilch

EURO 2020. POLACY I ICH RYWALE. TERMINARZ, TRANSMISJE TV, MECZE DZIEŃ PO DNIU

Skoki narciarskie - KLASYFIKACJA PUCHARU ŚWIATA przed konkursami w Lahti

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI konkursu w Lahti
Od rozpoczęcia Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 1979/80, Lahti jest stałym gospodarzem zawodów tego cyklu. Tam też padł zapewne rekord świata widowni na skokach - jak podają organizatorzy, podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 1989 na trybuny skoczni K-114 i K-90 do Lahti w ciągu dziesięciu dni przybyło 450 tysięcy widzów!

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI konkursu w Lahti
Pierwsze zawody w skokach narciarskich w Lahti zostały rozegrane w 1923 roku i od tej pory do Lahti niemal co roku pielgrzymują najlepsi skoczkowie świata. Pierwsze mistrzostwa globu na obiekcie Salpaussalkä-Skistadion zostały rozegrane w 1926 roku na skoczni K-40.

Obiekty w Lahti były wielokrotnie przebudowywane. W latach 70. skonstruowano zupełnie nowy obiekt, który znajduje się w miejscu obecnego, siedem lat później odbyła się jego inauguracja. W 1978 roku w Lahti ponownie odbyły się mistrzostwa świata.

Skoki narciarskie Puchar Świata 2019-2020. Oni zarobili najw...

Skoki - mistrzostwa świata w lotach zagrożone
Mistrzostwa świata w lotach w słoweńskiej Planicy zostały zaplanowane na dni 19-22 marca, po zakończeniu sezonu Pucharu Świata. Nie wiadomo jednak, czy dojdą do skutku z uwagi na zagrożenie koronawirusem.

Dzień i noc jesteśmy w kontakcie z Międzynarodową Federacją Narciarską. Na razie nie można jednak niczego jednoznacznie stwierdzić. Przygotowujemy się na wszystkie możliwe scenariusze - mówi rzecznik organizatorów Tomi Trbovc

Skoki dziś kto wygrał?

Konkursy Pucharu Świata 2019/2020, które pozostały do rozegrania

 • 29 lutego 2020 - Lahti (Finlandia), drużynowy
 • 1 marca 2020 - Lahti (Finlandia)
 • 7 marca 2020 - Oslo (Norwegia), Raw Air, drużynowy
 • 8 marca 2020 - Oslo (Norwegia), Raw Air
 • 10 marca 2020 - Lillehammer (Norwegia), Raw Air
 • 12 marca 2020 - Trondheim (Norwegia), Raw Air
 • 14 marca 2020 - Vikersund (Norwegia), Raw Air, drużynowy
 • 15 marca 2020 - Vikersund (Norwegia), Raw Air

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI konkursu w Lahti
W ten sam weekend w Lahti odbędą się zawody w kombinacji norweskiej. Skoki narciarskie dziś - WYNIKI na żywo już od piątku. Skoki Lahti transmisja online live. Skoki dziś - kto wygrał? Skoki wyniki konkursu w Lahti TABELA, KLASYFIKACJA. Skoki narciarskie w Finlandii na żywo. Puchar Świata w skokach narciarskich Lahti 2020 wyniki.

Skoki narciarskie Zakopane 2020. Tłumy kibiców z całej Polsk...

Powstała Superliga, UEFA zbanuje kluby?

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
25 lutego, 17:40, Smutny:

Dziś jest wtorek 25 lutego więc sam autor pokazuje jakim jest ignorantem pisząc w tytule "Skoki dzisiaj Lahti" żenada!!!

Już wczoraj pisałem żeby się autor tego artykułu puknął w czerep. Skoki są w piątek czyli pojutrze.

G
Gość

i błąd w rozpisce, a co z konkursem 28 lutego????

kto to pisze?:D

H
Hahaha

25.02

"Skoki dzisiaj"

Dobry żart

S
Smutny

Dziś jest wtorek 25 lutego więc sam autor pokazuje jakim jest ignorantem pisząc w tytule "Skoki dzisiaj Lahti" żenada!!!

G
Gość

Co za belkot

Dodaj ogłoszenie