Skoki dziś WYNIKI Bad Mitterndorf Kulm NA ŻYWO. Dzisiaj loty narciarskie ONLINE, transmisja LIVE, Stoch tuż za podium KLASYFIKACJA 16.02

Krzysztof Kawa
Krzysztof Kawa
Piotr Żyła Andrzej Banas / Polska Press
Skoki narciarskie dziś - WYNIKI na żywo. Kto wygrał loty w Bad Mitterndorf Kulm 2020? Piotr Żyła spisał się fantastycznie, zwyciężając w Pucharze Świata po siedmiu latach przerwy. Kamil Stoch po zajęciu miejsca na podium w Willingen miał na to szansę na skoczni Kulm, ale w niedzielę zakończył zawody na 4. miejscu. Dawid Kubacki sprawił niemiłą niespodziankę i nie zakwalifikował się do drugiej serii, która ostatecznie i tak została anulowana. Przejdź od razu do relacji i wyników poniżej. Skoki narciarskie dziś - WYNIKI na żywo. Skoki w Kulm Tauplitz/Bad Mitterndorf transmisja online live. Skoki dziś - kto wygrał? Skoki wyniki konkursu w sobotę i niedzielę w Kulm Bad Mitterndorf TABELA, KLASYFIKACJA. Od piątku 14.02 zawody w Kulm Bad Mitterndorf na mamucie o rozmiarze HS 234 m. Skoki narciarskie w Kulm Bad Mitterndorf na żywo. Puchar Świata w skokach narciarskich Tauplitz/Bad Mitterndorf Kulm 2020 wyniki. Skoki dzisiaj kto wygrał? Te zawody są generalną próbą przed marcowymi mistrzostwami świata w Planicy. Skoki klasyfikacja generalna - sprawdź miejsca Polaków. W piątek 14 lutego kwalifikacje, w sobotę 15 lutego i niedzielę 16 lutego konkursy indywidualne w Kulm Bad Mitterndorf - podajemy wyniki na żywo. Loty narciarskie 14 lutego WYNIKI live. Skoki transmisja online na żywo. Wyniki konkursu indywidualnego w Tauplitz/Bad Mitterndorf Kulm, kto wygrał skoki dziś?

Skoki narciarskie WYNIKI na żywo - kwalifikacje i konkurs loty Tauplitz/Bad Mitterndorf Kulm 16 lutego transmisja online live

Skoki na żywo - kwalifikacje o godz. 9.45, konkurs o godz. 11. Z powodu wiatru nie udało się dokończyć drugiej serii w Bad Mitterndorf. W tej sytuacji wygrał liderujący po pierwszej serii Stefan Kraft, a czwarte miejsce zajął Kamil Stoch. Jako dziewiąty zakończył zawody Piotr Żyła.

Skoki na żywo - klasyfikacja generalna PŚ po niedzielnym konkursie w Bad Mitterndorf

Skoki na żywo - niedzielny konkurs RELACJA i WYNIKI
Do drugiego konkursu w Bad Mitterndorf awansowało 41 najlepszych w kwalifikacjach. Wystąpiło w nich siedmiu Polaków: zwycięzca sobotnich zawodów Piotr Żyła oraz Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł. Skoki dziś kto wygrał 16 lutego?

Najlepszym z Polaków w kwalifikacjach był Kamil Stoch, który uzyskał 218 metrów i zajął 7. miejsce. Najdalej z naszych reprezentantów lądował Jakub Wolny - 223,5 m (9. lokata). Piotr Żyła tym razem słabiej - 208,5 m. Odpadł tylko Andrzej Stękała.

Piotr Żyła po kwalifikacjach: Petardy zostawiam na pierwszą i drugą serię konkursową

1. seria. Rozpoczęła się druga seria w Bad Mitterndorf. Wiatr to cichnie, to wiruje, wpływając na wyniki. Aleksander Zniszczoł przekroczył 200 m (206). Słoweniec Domen Prevc osiągnął 232,5 m, obejmując prowadzenie. Skaczący po nim Jakub Wolny miał dobry wynik - 215 m. Marius Lindvik osiągnął fenomenalne 242 m, a Ryoyu Kobayashi dołożył pół metra i to Japończyk został liderem. Później przebił go tylko Stefan Kraft (230 m).

Skoki na żywo - Stoch (na razie) tuż za podium
Niemiłą niespodziankę sprawił Dawid Kubacki, który przy locie na odległość 199 m miał spore problemy przy lądowaniu i nie zakwalifikował się do drugiej serii. Kłopoty zaczęły się od zbyt płaskiego wyjścia z progu. Dobrze więc, że Kamil Stoch zaprezentował się kapitalnie, uzyskując 230 m, co dało mu na półmetku zawodów 4. lokatę. Piotr Żyła skoczył 223,5 m, co dawało mu 9. lokatę.

Skoki na żywo
2. seria. Na początku serii finałowej upadł przy lądowaniu Roman Koudelka i mocno się potłukł. Z zeskoku zszedł o własnych siłach. Jakub Wolny tradycyjnie słabiej za drugim razem - 205,5 m. Jednak później warunki zaczęły się zmieniać na niekorzyść i ostatecznie druga seria po skokach 27 z 30 zawodników została anulowana. Wygrał więc prowadzący po pierwszej serii Srefan Kraft, a Kamil Stoch i Piotr Żyła, którzy słabiej skoczyli, utrzymali miejsca w dziesiątce.

Skoki na żywo - sobotni konkurs RELACJA i WYNIKI
Co za historia! Piotr Żyła w wieku 33 lat wygrał konkurs lotów narciarskich w Tauplitz/Bad Mitterndorf. To jego drugie w karierze zwycięstwo, a zarazem pierwsze samodzielne, gdyż poprzednio był sklasyfikowany ex aequo. Dokonał tego po siedmiu latach przerwy. To wielkie wydarzenie w życiu Żyły, który jest trzecim triumfatorem w Pucharze Świata z Polski w tym sezonie. Przy okazji okazało się, że Piotr Żyła mówi po angielsku przed kamerami nie gorzej niż prezydent RP. Skoki na żywo.

Bardzo dobrze spisali się także inni nasi reprezentanci. Aż pięciu zdobyło punkty w Kulm, przy czym Dawid Kubacki zajął 5. miejsce, Kamil Stoch 7. Jakub Wolny 24., a Aleksander Zniszczoł 30.

Przyjechałem tutaj dobrze się bawić i jak widać zepsułem dwa skoki - śmiał się Piotr Żyła w rozmowie z TVP. - Skakałem na luzie, fajne loty, dużo frajdy mi sprawiły

Skoki narciarskie - przebieg rywalizacji w sobotnim konkursie

Skoki WYNIKI na żywo
1. seria. Po oddaniu skoków przez 33 zawodników Jakub Wolny z odległością 211 m zajmował 3. lokatę. Później 225,5 metrów z wysokimi ocenami pozwoliło objąć prowadzenie w sobotnim konkursie w Tauplitz/Bad Mitterndorf Piotrowi Żyle. 226 m dawało Dawidowi Kubackiemu "dopiero" czwarte miejsce. Kamil Stoch kręcił głową po uzyskaniu 217,5 m, ale wciąż się liczył w walce o czołowe lokaty. Wszystkich zdystansował Karl Geiger z odległością 230 m, a Żyłę wyprzedził jeszcze Stefan Kraft (224,5). Mieliśmy pięciu Polaków w drugiej serii - po raz pierwszy aż tylu w tym sezonie. Skoki na żywo.

2. seria. Jakub Wolny powtórzył scenariusz z Willingen - bardzo dobry pierwszy skok i znacznie słabszy drugi (201 m). Za to otwierający pierwszą dziesiątkę na półmetku konkursu Kamil Stoch zaatakował w drugiej serii, uzyskując 231,5 m, co dawało mu pozycję lidera w Tauplitz/Bad Mitterndor. 217 m Dawida Kubackiego pozwoliło mu objąć prowadzenie, a u góry pozostało jeszcze pięciu skoczków. Z nich najpierw wyprzedził go Timi Zajc, a następnie Piotr Żyła. Skoczek z Wisły utrzymał pierwszą pozycję do końca zawodów, sprawiając miłą niespodziankę.

Piękne żony i dziewczyny polskich skoczków narciarskich. Ewa...

Wcześniejsze wpisy

Skoki WYNIKI na żywo
Z uwagi na silny wiatr jury zawodów odwołało piątkowe treningi i kwalifikacje w Tauplitz/Bad Mitterndorf. W sobotę 15 lutego seria próbna została zaplanowana na godz. 9.45, a po niej nie będzie kwalifikacji, lecz od razu konkurs o godz. 11. Weźmie w nim udział 53 zgłoszonych zawodników. Skoki narciarskie na żywo.

Skoki dzisiaj na żywo
Podczas serii próbnej Piotr Żyła, który uwielbia latać na skoczniach mamucich, uzyskał 233,5 m, dając sygnał, że może się liczyć w konkursie. Dawid Kubacki miał 219 m, co zważywszy na fakt, iż do tej pory ani razu nie zdobył nawet punktu w Tauplitz/Bad Mitterndorf (sic!) i miał rano gorsze warunki, jest bardzo dobrym wynikiem. Kamil Stoch, który także ma za sobą przejścia na austriackim obiekcie, uzyskał w serii próbnej 209,5 m. Odległości pozostałych Polaków: Jakub Wolny 190,5 m, Aleksander Zniszczoł 185 m, Klemens Murańka 180 m, Andrzej Stękała 170 m. Rekord świata wynosi 253,5 m i należy do Austriaka Stefana Krafta. Skoki wyniki na żywo.

Skoki WYNIKI na żywo
Odwołanie niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Willingen sprawiło, że skoczkowie zyskali jeden dzień wolnego więcej. - Wolna niedziela? Nie pogardzę - śmiał się Kamil Stoch w rozmowie z portalem skijumping.pl. Polacy, tak jak rywale, zyskali czas na złapanie oddechu przed kolejnym wymagającym startem. W weekend 14-16 lutego odbędą się konkursy lotów narciarskich na mamucie usytuowanym na wzgórzu Kulm w miejscowości Bad Mitterndorf.

Justyna Żyła w "Tańcu z gwiazdami". Zobaczcie zdjęcia z planu!

Program lotów Tauplitz/Bad Mitterndorf Kulm 2020 na żywo (po zmianach)

PIĄTEK, 14.02.2020

 • 11:00 oficjalny trening - odwołany
 • 13:00 kwalifikacje - odwołane

SOBOTA, 15.02.2020

 • 9:45 seria próbna
 • 11:00 1. seria konkursowa
 • 2. seria konkursowa

NIEDZIELA, 16.02.2020

 • 09:45 kwalifikacje
 • 11:00 1. seria konkursowa
 • 2. seria konkursowa

Transmisje na żywo z kwalifikacji i konkursów przeprowadzi Eurosport 1 (w tym w aplikacji Eurosport Player), natomiast zawody w sobotę i niedzielę pokaże także stacja TVP 1 i TVP Sport

Skoki dziś kto wygrał
Po bardzo dobrym występie w Willingen Stocha (trzecie miejsce), zakopiańczyk ma wielką ochotę na podtrzymanie falującej w tym sezonie dyspozycji. Konkursy w Austrii będą ważne nie tylko w kontekście punktów Pucharu Świata, ale też jako przetarcie przed marcowymi mistrzostwami świata w lotach. Kto nabierze pewności w Kulm Bad Mitterndorf, będzie faworytem do medali kilka tygodni później w Planicy.

Skoki Tauplitz/Bad Mitterndorf Kulm na żywo - o której godzinie?
Warto sprawdzić, na kiedy zaplanowane są zawody, gdyż tym razem odbędą się w godzinach przedpołudniowych. Dotyczy to zarówno piątkowych kwalifikacji, jak i wszystkich serii konkursowych w sobotę i niedzielę.

Skoki w Tauplitz/Bad Mitterndorf wyniki online na żywo
Skocznia w Bad Mitterndorf została de facto zbudowana po II wojnie światowej i dzisiaj jest jedną z sześciu skoczni na świecie, która ma naturalny rozbieg. Początkowo punkt krytyczny wynosił 100 metrów, ale przez następne lata skocznia ta była przebudowywana i powiększana. Dzisiaj jest on umiejscowiony na 200. metrze. Rozmiar skoczni (po angielsku HS) to 234 m, a rekord obiektu wynosi 244 m i został ustanowiony przez Słoweńca Petera Prevca 16 stycznia 2016 roku.

Skoki Kulm Kulm Bad Mitterndorf 2020 na żywo 
W 1975 została zainstalowana pierwsza siatka chroniąca zawodników przed wiatrem, którą później powiększono do wysokości 25 metrów. Dzięki temu wiatr wiejący z prędkością 8 m/s mógł być zredukowany do prędkości 2,5 m/s.

Wielokrotnie w Bad Mitterndorf Kulm odbywały się mistrzostwa świata w lotach (1975, 1986, 1996 i 2006 rok), a zawody Pucharu Świata są wielkim międzynarodowym spektaklem.

Skoki narciarskie 2019/2020 KLASYFIKACJA PŚ, PUCHAR NARODÓW

Skoki dziś kto wygrał?
Przed dwoma laty triumfowali na wzgórzu Kulm Norwegowie - Andreas Stjernen przed Danielem Andre Tande. Wspomniany rekord mamuta ustanowił Prevc, zdobywając przed czterema laty tytuł mistrza świata w lotach.

W 2012 roku Kamil Stoch zajął na tym obiekcie trzecie miejsce. Jedynym z Polaków, który wygrał, był dotychczas Adam Małysz - działo się to w 2005 roku (dzień wcześniej, a także dwa lata wcześniej, zajął trzecią lokatę).

W Bad Mitterndorf wystąpi ta sama siódemka Biało-Czerwonych, która startowała w Willingen, a więc:

 • Kamil Stoch
 • Dawid Kubacki
 • Piotr Żyła
 • Jakub Wolny
 • Klemens Murańka
 • Andrzej Stękała
 • Aleksander Zniszczoł

Skoki narciarskie dziś WYNIKI live
Najskuteczniejszym "lotnikiem" w Tauplitz/Bad Mitterndorf jest Gregor Schlierenzauer, który w dziesięciu występach aż pięciokrotnie stawał na podium - zwyciężył trzy razy, a był też drugi i trzeci. Adam Małysz zajmuje w tej klasyfikacji 11. lokatę.

Skoki w Kulm Kulm Bad Mitterndorf kto wygrał

Skoki narciarskie Zakopane 2020. Tłumy kibiców z całej Polsk...

Puchar Świata w skokach - klasyfikacja, tabela 14 lutego 2020

Skoki narciarskie 2019/2020: KLASYFIKACJA GENERALNA, MIEJSCA POLAKÓW - po konkursie w Willingen 14.02

 • 1. Stefan Kraft (Austria) 1163 pkt
 • 2. Karl Geiger (Niemcy) 1045
 • 3. Dawid Kubacki (Polska) 940
 • 4. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 936
 • 5. Marius Lindvik (Norwegia) 687
 • 6. Kamil Stoch (Polska) 673
 • 7. Stephan Leyhe (Niemcy) 610
 • 8. Peter Prevc (Słowenia) 539
 • 9. Daniel Andre Tande (Norwegia) 516
 • 10. Yukiya Sato (Japonia) 487
 • ...
 • 14. Piotr Żyła (Polska) 396
 • ]37. Maciej Kot (Polska) 37
 • 41. Stefan Hula (Polska) 31
 • 42. Jakub Wolny (Polska) 30
 • 65. Klemens Murańka (Polska) 4

Edward Kubacki: Dawid dopinał sobie skrzydła z kartonów i biegał, próbując latać [rozmowa]


Skoki Kulm Kulm Tauplitz/Bad Mitterndorf na żywo

Skoki narciarskie 2019/2020: KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA, PUCHAR NARODÓW 14.02

 • 1. Austria 3475 pkt
 • 2. Niemcy 3175
 • 3. Norwegia 3118
 • 4. Polska 3011
 • 5. Japonia 2658
 • 6. Słowenia 2450
 • 7. Szwajcaria 559
 • 8. Czechy 311

Skoki narciarskie Puchar Świata 2019-2020. Oni zarobili najw...

Konkursy Pucharu Świata 2019/2020, które pozostały do rozegrania

 • 15 lutego 2020 - Bad Mitterndorf (Austria)
 • 16 lutego 2020 - Bad Mitterndorf (Austria)
 • 21 lutego 2020 - Rașnov (Rumunia)
 • 22 lutego 2020 - Rasnov (Rumunia)
 • 29 lutego 2020 - Lahti (Finlandia), drużynowy
 • 1 marca 2020 - Lahti (Finlandia)
 • 7 marca 2020 - Oslo (Norwegia), Raw Air, drużynowy
 • 8 marca 2020 - Oslo (Norwegia), Raw Air
 • 10 marca 2020 - Lillehammer (Norwegia), Raw Air
 • 12 marca 2020 - Trondheim (Norwegia), Raw Air
 • 14 marca 2020 - Vikersund (Norwegia), Raw Air, drużynowy
 • 15 marca 2020 - Vikersund (Norwegia), Raw Air

EURO 2020: Kiedy zagramy, jeśli awansujemy?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie