Skoki narciarskie dzisiaj kto wygrał? Skoki dziś WYNIKI. Skoki Willingen w niedzielę odwołane! WYNIKI, TABELA, KLASYFIKACJA [10. 02.]

Krzysztof Kawa
Krzysztof Kawa
Skoki narciarskie dzisiaj kto wygrał? Skoki dziś WYNIKI. Skoki Willingen WYNIKI na żywo. Skoki w Willingen - kto wygrał kwalifikacje 7 lutego oraz konkursy 8 i 9 lutego - transmisja online live Andrzej Banas / Polska Press
Skoki narciarskie dzisiaj kto wygrał? Skoki dziś WYNIKI. Skoki Willingen WYNIKI na żywo. Skoki w Willingen - kto wygrał kwalifikacje 7 lutego oraz konkurs 8 lutego? Transmisja online live. Niedzielny konkurs został z uwagi na wiatr odwołany. Z Sapporo skoczkowie przenieśli się do Willingen, gdzie odbył się tylko jeden konkurs Pucharu Świata. Dawid Kubacki nie rozpoczął nowej serii, ale świetnie spisał się Kamil Stoch, zajmując w sobotę trzecie miejsce. W niedzielę w Willingen rządził już wiatr. Skoki narciarskie dzisiaj - WYNIKI na żywo. Skoki konkurs indywidualny w Willingen transmisja online live. Puchar Świata w skokach narciarskich w Willingen wyniki. Skoki dzisiaj - kto wygrał? Skoki - sprawdź miejsca Polaków w Willingen. W piątek 7 lutego miały odbyć się kwalifikacje w Willingen - zmiana terminu, sprawdź wyniki na żywo. Konkursy indywidualne w Willingen w sobotę live. Skoki narciarskie 9 lutego WYNIKI. Skoki - transmisja online na żywo. Wyniki konkursu indywidualnego w Willingen. Kto wygrał skoki dziś? Sprawdź poniżej, tam bowiem prowadziliśmy relację live z Willingen i podajemy wyniki.

Skoki narciarskie WYNIKI na żywo - kwalifikacje i konkurs w Willingen 8 lutego transmisja online live


Skoki wyniki Willingen - niedzielne zawody zostały odwołane! Organizatorzy tłumaczą swoją decyzję względami bezpieczeństwa. Niemcy bowiem przygotowują się na nadciągający orkan Sabina.

Kwalifikacje i konkurs w Willingen na żywo - relacja live 8.02

Czytaj także

Skoki wyniki na żywo.
Kolejny wyczyn Kamila Stocha. W Willingen po raz 70.(!) w karierze stanął na podium Pucharu Świata. W pierwszym konkursie skoków narciarskich w Willingen prowadził po pierwszej serii (139,5 m), a 137,5 m w drugiej wystarczyło, by utrzymać się na podium. Zakopiańczyk zajął ostatecznie trzecie miejsce, co jest znakomitym wynikiem.

- Zrobiłem super pracę, skoki były na bardzo wysokim poziomie, chciałbym zawsze takie oddawać. Trochę zabrakło szczęścia w drugiej serii, ale tak bywa. Swój dzień miał Leyhe - powiedział Kamil Stoch przed kamerą TVP. - Czułem się bardzo dobrze. Miałem za sobą pierwszą noc od wylotu z Japonii, którą w całości przespałem. Skocznia może nie jest bardzo trudna technicznie, ale uwarunkowana od pogody. Profil mi odpowiada, można tu daleko latać.

To był szósty konkurs w Willingen, w którym Polak stanął na podium.

Wygrał niesamowity Stephan Leyhe, który już po wygranych kwalifikacjach objął prowadzenie w cyklu Willingen Five. Niemiec w drugiej serii pofrunął na 144,5 m. To jego trzecie podium w karierze, a zarazem pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Na drugim stopniu podium stanął w sobotę Norweg Marius Lindvik (140 i 143 m). Skoki na żywo.

129,5 metra Dawida Kubackiego w drugiej serii nie dało mu wyniku, z którego byłby w pełni usatysfakcjonowany. Słabiej spisał się też Jakub Wolny, bo 126,5 m to aż o 9 metrów bliżej niż w pierwszej próbie. Kubacki był w sobotę 15., a Wolny 23. Pozostali Polacy nie zakwalifikowali się do drugiej serii. Skoki wyniki na żywo.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kubacki utrzymał trzecie miejsce, natomiast Stoch został wyprzedzony przez Lindvika i spadł na 6. miejsce.

Niedzielny konkurs z uwagi na nadciągający orkan Sabina jest planowany na godz. 10.15. Transmisja na żywo z TVP 1, TVP Sport i na antenie Eurosportu 1 oraz w Eurosport Playerze.

Skoki wyniki na żywo. Relacja z pierwszej serii konkursu w Willingen.
Jakub Wolny uzyskał aż 135,5 m i objął prowadzenie w konkursie, którego długo nie oddawał. Polaka udało się wyprzedzić dopiero Austriakowi Gregorowi Schlierenzauerowi (135 m, ale lepsza nota). Później liderem dzięki skokowi na odległość 139,5 m został Kamil Stoch. Nie odebrał mu prowadzenia ani Dawid Kubacki, bo miał "tylko" 135 m, ani Niemiec Karl Geiger (138,5 m) i Austriak Stefan Kraft (135,5 m). Stoch miał mniej udane skoki podczas treningu i kwalifikacji, ale w konkursie udowodnił, że obiekt w Willingen jest jednym z jego ulubionych.

Zawiódł Piotr Żyła, który przeleciał tylko 124 metry i został bez awansu do drugiej serii. Wcześniej szansę zmarnowali Aleksander Zniszczoł - 123 metry, Klemens Murańka - 121 m oraz Andrzej Stękała, który skoczył zaledwie 112 m.

Reasumując - trzech Polaków w "dziesiątce" - Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch z prowadzeniem zakopiańczyka po pierwszej serii sobotniego konkursu w Willingen. Skoki wyniki.

Wcześniejsze kwalifikacje wygrał Niemiec Stephan Leyhe (145,5 m) i to on objął prowadzenie w cyklu Willingen Five (co potwierdził skokiem w pierwszej serii konkursowej). Kamil Stoch zajął 10. miejsce (130 m), a Dawid Kubacki miał złe warunki wietrzne i uzyskał tylko 125,5 m, co dało mu 17. pozycję.

Skoki narciarskie dziś kto wygrał? Willingen


Silny wiatr torpeduje zawody w Willingen. Piątkowy trening po skoku pierwszego zawodnika Zigi Jelara na odległość 150 metrów (rekord wynosi 152 m!) został przerwany i wznowiony dopiero o 14.30, ale potem był wielokrotnie przerywany i ostatecznie odwołany. W związku z tym odwołane zostały także piątkowe kwalifikacje. Mają się odbyć w sobotę o godz. 15, godzinę przed konkursem. Skoki wyniki.

Zmianie uległ też termin niedzielnego konkursu - ma się rozpocząć nie o 16, a o 10.15.

Skoki w Willingen kwalifikacje na żywo - relacja live

W Niemczech były spore obawy o śnieg, ale pogoda zlitowała się i skocznia w Willingen będzie bardzo dobrze przygotowana na start skoczków z całego świata. Teraz obiekt Mühlenkopfschanze jest zasypany śniegiem.

Skoki wyniki. Teraz jednak organizatorzy, analizując prognozę pogody, obawiają się silnych podmuchów wiatru. Dlatego też najpierw zmianie uległa godzina oficjalnego treningu i kwalifikacji w piątek. Trening został przesunięty na godz. 13, a kwalifikacje na 15, zamiast pierwotnie planowanej godziny 18. To jednak niewiele dało. Trening zamienił się w poligon doświadczalny dla wytrzymałości skoczków, którzy musieli spędzić na obiekcie ponad cztery godziny, a mimo to tylko 36 z nich oddało skoki. Wśród nich byli czterej Polacy, lecz bez Piotra Żyły, Kamila Stocha i Dawida Kubackiego, którzy nie doczekali się na swoją szansę.

Kamil Stoch w odpowiedzi na pytanie, co robią zawodnicy podczas długiego oczekiwania na skok: - Śpiewamy, tańczymy i klaszczemy. Niemcy się chyba nie przygotowali, bo kanapki się skończyły jeszcze w trakcie pierwszej serii treningowej.

Skoki narciarskie Willingen - skład Polaków

Trener reprezentacji Polski Michal Doleżal powołał skład na kolejne konkursy Pucharu Świata, które tym razem odbędą się w Willingen. Czech zdecydował, że ponownie w kadrze A zabraknie Macieja Kota i Stefana Huli, którzy słabo spisali się w konkursach Pucharu Kontynentalnego. Do Niemiec poleci siedmiu skoczków na czele z trzecim w klasyfikacji Pucharu Świata Dawidem Kubackim (awans po konkursach w Sapporo) i Kamilem Stochem.

Kamil Stoch, który miał ogromne problemy w sobotnim konkursie, w niedzielę odbudował się i znów wskoczył do pierwszej dziesiątki. - To był dla mnie pozytywny i dobry dzień. Oddałem solidne skoki, dużo lepsze niż w sobotę - powiedział w rozmowie z TVP Sport.

Wyeliminowałem błędy, czyli skrzywienia tuż za progiem. Dziś był mały problem z odpowiednim trafieniem w próg, ale trzeba szukać plusów. Należy do nich zaliczyć fakt, że leciałem prosto i miałem poczucie pewności

Niespodziewanym kłopotem był zagubiony bagaż z nartami polskich skoczków, którzy przylecieli z Sapporo. PZN uspokajał, że nawet jeśli narty się nie znajdą, to kadra posiada zapasowe, które będzie mogła zabrać do Niemiec.

SPRAWDŹ WYNIKI OSTATNICH KONKURSÓW PUCHARU ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH W SAPPORO 2020

W konkursach skoków narciarskich Pucharu Świata w Willingen wystąpią:

 • Dawid Kubacki
 • Kamil Stoch
 • Piotr Żyła
 • Aleksander Zniszczoł
 • Andrzej Stękała
 • Klemens Murańka
 • Jakub Wolny

Puchar Świata w Willingen 2020. Skoki narciarskie 7-9.02.2020 r. Kiedy konkursy? Gdzie oglądać transmisję w TV, stream online na żywo? Program

Skoki narciarskie dziś kto wygrał?

Skoki narciarskie 2019/2020 KLASYFIKACJA PŚ, Puchar Narodów. Puchar Świata: tabela, kto liderem, miejsca Polaków

W Willingen zaplanowano dwa konkursy indywidualne. W piątek odbędą się kwalifikacje do sobotniego 8.02 i niedzielnego konkursu 9.02.

Puchar Świata 2019/20 w skokach narciarskich w TV: nowy program konkursów w Willingen

 • 7.02.2020 (piątek) - kwalifikacje do sobotniego i niedzielnego konkursu indywidualnego zostały przełożone

 • 8.02.2020 (sobota, godz. 14:00) - trening

 • 8.02.2020 (sobota, godz. 15:00) - kwalifikacje

 • 8.02.2020 (sobota, godz. 16:00) - konkurs indywidualny

Transmisja: TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1
Godzina: 14:50

 • 9.02.2020 (niedziela, godz. 10:15) - konkurs indywidualny

Transmisja: TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1
Godzina: 10:05

Gdzie oglądać konkursy Pucharu Świata w Willingen w internecie? Bezpłatny stream online dostępny będzie na stronie sport.tvp.pl, a także w aplikacji mobilnej. Natomiast płatny na platformie Eurosport Player.

Eurosport 1 pokaże na żywo piątkowe kwalifikacje i konkursy, które skomentują Marek Rudziński i Igor Błachut. Reporterem stacji w Willingen będzie Kacper Merk.

Puchar Świata w skokach - klasyfikacja, tabela stan na 2.02 2020

 • 1. Stefan Kraft 1063
 • 2. Karl Geiger 1000
 • 3. Dawid Kubacki 924
 • 4. Ryoyu Kobayashi 907
 • 5. Kamil Stoch 613
 • 6. Marius Lindvik 607
 • 7. Daniel Andre Tande 516
 • 8. Stephan Leyhe 510
 • 9. Peter Prevc 507
 • 10. Yukiya Sato 463
 • 14. Piotr Żyła 396
 • 36. Maciej Kot 37
 • 40. Stefan Hula 31
 • 43. Jakub Wolny 22
 • 63. Klemens Murańka 4

Skoki narciarskie Zakopane 2020. Tłumy kibiców z całej Polsk...

Skoki narciarskie dziś kto wygrał?


W Sapporo Dawid Kubacki skończył swoją wspaniałą serię, stając dziesięć razy z rzędu na podium. - Zabrakło trochę szczęścia w drugiej serii. I tak jestem zadowolony, cały wyjazd do Japonii oceniam pozytywnie - powiedział szósty skoczek niedzielnego konkursu. Może się jednak okazać, że w Willingen Polak rozpocznie kolejną serię. Do zakończenia sezonu zostało jeszcze sporo konkursów.

Czytaj także

Czytaj także

Jest już zastępca Vukovicia

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3