Skoki narciarskie dzisiaj - wyniki na żywo. Puchar Świata w Lahti z udziałem Polaków, dziś konkurs na Salpausselce [27.02]

Wyniki PŚ w skokach narciarskich w Lahti. Piotr Żyła zajął w piątek 3. miejsce. Jak będzie w niedzielę? Fot. Andrzej Banas / Polska Press
PŚ w skokach narciarskich - wyniki na żywo. Wznowienie prestiżowego cyklu nastąpi w Lahti, od piątku do niedzieli (25-27 lutego) będą tam aż trzy konkursy. Startują również Polacy, a udział w imprezie zaczęli świetnie - w piątek 3. miejsce zajął Piotr Żyła. W sobotę 26.02 konkurs drużynowy przyniósł naszej ekipie 7. miejsce. W niedzielę, w drugim konkursie indywidualnym 7. był Dawid Kubacki. Oto najważniejsze informacje: program, wyniki live, gdzie oglądać transmisję na żywo i stream online.

PŚ w skokach narciarskich w Lahti: dziś trzecia szansa na dobre wyniki [NA ŻYWO]

W Lahti skoczków narciarskich czeka intensywny weekend. Mają przed sobą dwa konkursy indywidualne (piątek i niedziela) oraz drużynowy (sobota). Piątkowe zawody (wynik nieco niżej) były w zastępstwie odwołanego konkursu w Sapporo.

Dzisiaj, w niedzielę 27.02 w Lahti odbędzie się konkurs indywidualny PŚ. W kwalifikacjach kakać będą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Kacper Juroszek i Paweł Wąsek.

PŚ Lahti 26.02 - wyniki na żywo, skok po skoku z konkursu drużynowego (najnowsze na górze, odświeżaj stronę)

WYNIKI KOŃCOWE PŚ W LAHTI 27.02
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 278 (127 i 128,5 m)
. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 278 (125 i 130,5 m)
3. Stefan Kraft (Austria) 271,3 (124 i 128 m)
4. Ulrich Wohlgenannt (Austria) 266 (129 i 124 m)
5. Karl Geiger (Niemcy) 137,8 (125,5 i 123,5 m)
6. Manuel Fettner (Austria) 265,5 (130,5 i 124 m)
7. Dawid Kubacki (Polska) 263,5 (125 i 126 m)
...

11. Kamil Stoch (Polska) 252,3 (125 i 122 m)
14. Piotr Żyła (Polska) 248,9 (122 i 125 m)
38. Paweł Wąsek (Polska) 102,7 (111,5 m)
40. Kacper Juroszek (Polska) 101,8 (111,5 m)
42. Stefan Hula (Polska) 100,9 (111,5 m)

DRUGA SERIA

• Miejsca Polaków: 7. Kubacki, 11. Stoch, 14. Żyła
  • Wspólnie 1. miejsce zajęli Granerud i Ryoyu Kobayashi (został nowym liderem klasyfikacji PŚ)
  • Bardzo dobry drugi skok Kubackiego, wysokie noty za styl, jest szansa na awans w rankingu
  • Zostało 10 skoczków, obaj Polacy na pewno poprawili swoje pozycje
  • Stoch - 122 m, będzie przynajmniej 15.
  • Piotr Żyła skoczył 125 m, przynajmniej utrzyma 20. lokatę

Wyniki I serii
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 139 (127 m)
2. Karl Geiger (Niemcy) 137,8 (125,5 m)
3. Ulrich Wohlgenannt (Austria) 137,7 (129 m)
4. Manuel Fettner (Austria) 137,2 (130,5 m)
5. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 135,9 (125 m)

• 122,5 m dało Dawidowi Kubackiemu awans do konkursu
  • Paweł Wąsek - 113,5 m, awans do konkursowej "50" (Hula jest na razie pierwszym z oczekujących)
  • Kacper Juroszek po skoki na 119,5 m zakwalifikował się do konkursu
  • Stefan Hula w kwalifikacjach skoczył 109,5 m
  • Początek kwalifikacji o godz. 14:30, konkurs o godz. 16:00.

Gdzie oglądać dziś Puchar Świata w Lahti? Będzie bezpłatna transmisja stream online, wyniki na żywo

Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti będzie można oglądać na żywo w telewizji i internecie. Transmisja będzie w TVN oraz Eurosport 1, stream online dostępny jest na platformie player.pl.

• 16:00 - konkurs indywidualny

WYNIKI KONKURSU DRUŻYNOWEGO PŚ W LAHTI (sobota, 26.02)

Wyniki PŚ w Lahti 25.02 (piątek)
Punkty PŚ zdobyło tylko trzech polskich skoczków. Najlepszy wynik uzyskał Piotr Żyła, który w serii finałowej awansował z 6. na 3. miejsce. To jego pierwsze podium w sezonie, a drugie całej reprezentacji w sezonie. Znacznie w górę (z 25. na 13. pozycję) przesunął się Dawid Kubacki. Kamil Stoch spadł 21. na 24. lokatę.

• 1. Stefan Kraft (Austria) 283,1 (124,5 i 131 m)
  • 2. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 268,2 (127,5 i 125,5 m)
  • 3. Piotr Żyła (Polska) 268 (120,5 i 129,5 m)
  • 4. Markus Eisenbichler (Niemcy) 267,9 (127 i 125 m)
  • 5. Karl Geiger (Niemcy) 267,5 (122 i 127,5 m)
  • 6. Ulrich Wohlgenannt (Austria) 263 (124,5 i 118 m)
  • ...
  • 13. Dawid Kubacki (Polska) 251,6 (120,5 i 124,5 m)
  • 24. Kamil Stoch (Polska) 239 (118,5 i 117 m)
  • 32. Kacper Juroszek (Polska) 111,1 (115 m)
  • 51. Stefan Hula (Polska) 89,9 (102 m)
  • 59. Paweł Wąsek (Polska) 70,8 (97,5 m)
Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Oto żony i partnerki najlepszych skoczków narciarskich świat...

Skoczkowie narciarscy w Lahti wracają do Pucharu Świata [WYNIKI NA ŻYWO]

Dla skoczków to powrót po miesiącu do rywalizacji w Pucharze Świata. Ten czas większość zawodników ze światowej czołówki spędziła jednak intensywnie, startowali w igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Zawody dla Polaków były - generalnie - udane, choć niedosyt pozostał. Brązowy medal zdobył Dawid Kubacki, Kamil Stoch w konkursach indywidualnych też był blisko podium - 6. i 4. Drużyna ukończyła zmagania na 6. pozycji. Patrząc na same miejsca, to tak dobrych wyników w tym sezonie polscy skoczkowie nie mieli. Dość powiedzieć, że w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata najlepszy z naszych Stoch jest dopiero 20.
[Szczegółowa klasyfikacja - TUTAJ]

W Pucharze Świata w skokach narciarskich w Lahti zaprezentuje się dziś sześciu Polaków. Trener Michal Doleżal zdecydował się wykorzystanie całej puli dostępnej naszej ekipie. Oprócz piątki, która rywalizowała na igrzyskach w Pekinie, szansę zaprezentowania się na skoczni Salpausselka dostanie Kacper Juroszek. Dla 21-letniego zawodnika będzie to debiut w tym sezonie w PŚ.