PŚ w Innsbrucku WYNIKI NA ŻYWO. Dziś konkurs
PŚ w Innsbrucku WYNIKI NA ŻYWO. Dziś konkurs Andrzej Banas / Polska Press
Skoki WYNIKI. Innsbruck miał być dziś (4.01) miejscem rywalizacji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Trzeci konkurs zaliczany do klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni został przełożony o dzień i przeniesiony w inne miejsce.

Skoki narciarskie w Innsbrucku przegrały z wiatrem

Planowany na wtorek w Innsbrucku konkurs Pucharu Świata w ramach Turnieju Czterech Skoczni został odwołany. Rywalizacja na zostać dokończona dzisiaj, ale już w Bischofshofen.

W Innsbrucku dzisiaj mocno wiało. Organizatorzy dążyli jednak do przeprowadzenia zawodów. Najpierw odwołano tylko serię próbną, później jury przesuwało start samych zawodów. Ostatecznie o godz. 15, półtorej godziny po wyznaczonym otwarciu zmagań, dyrektor PŚ Sandro Pertile potwierdził, że skoków nie będzie.

Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Oto żony i partnerki najlepszych skoczków narciarskich świat...

Konkurs zostanie dokończony w Bischofshofen

Konkurs został przełożony na środę i przeniesiony w inne miejsce, do Bischofshofen, czyli następnego ośrodka Turnieju Czterech Skoczni. Tam w środę będą nowe kwalifikacje (godz. 13) do zaległego konkursu z Innsbrucku, przewidzianego na godz. 16;30. W czwartek natomiast drugie zawody TCS, ostatnie w cyklu (z kwalifikacjami przeniesionymi ze środy).

• Piotr Żyła
  • Andrzej Stękała
  • Dawid Kubacki
  • Jakub Wolny
  • Paweł Wąsek

Skoki bez Stocha. Inni poprawią swoje wyniki?

Przypomnijmy, że na liście startowej nie ma Kamila Stocha, bo nie przebrnął kwalifikacji. Lider naszej kadry wrócił do kraju. Ma kilka dni odpoczynku, później wróci do treningu. Nie wiadomo, kiedy znów wystartuje w PŚ.

W jego miejsce nie został nikt powołany. Być może ktoś dołączy do kadry na zawody w Bischofshofen (w czwartek i sobotę konkursy indywidualne, w niedzielę - drużynowy).

W poniedziałkowych kwalifikacjach najlepiej z Polaków spisał się Andrzej Stękała, który był 18. (zwyciężył Ryoyu Kobayashi).