Skoki narciarskie OBERSTDORF 2019 WYNIKI. Co za konkurs! Stoch wygrał, Kubacki na podium, Żyła czwarty, a Wolny szósty!

Przemysław Franczak
Kamil Stoch i Dawid Kubacki po niedzielnym konkursie w Oberstdorfie
Kamil Stoch i Dawid Kubacki po niedzielnym konkursie w Oberstdorfie East news
Udostępnij:
Skoki narciarskie OBERSTDORF 2019 WYNIKI na żywo - niedziela 3.02.2019. To był polski dzień w Oberstdorfie. Kamil Stoch wygrał, Dawid Kubacki był trzeci, a tuż za podium - znowu - wylądował Piotr Żyła. Aha, szósty był Jakub Wolny. RE-WE-LA-CJA.

Skoki narciarskie OBERSTDORF 2019 WYNIKI NA ŻYWO. Gdzie oglądać loty w Oberstdorfie? Dzisiaj konkurs sobota TRANSMISJA ONLINE

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA I PUCHARU NARODÓW. KTO JEST LIDEREM PŚ, MIEJSCA POLAKÓW

Skoki narciarskie Puchar Świata w Oberstdorfie niedziela WYNIKI NA ŻYWO

To były zawody, na jakie wszyscy w polskiej ekipie czekali. Kamil Stoch wygrał pierwszy konkurs Pucharu Świata w tym sezonie, Dawid Kubacki po raz szósty stanął na podium, a Jakub Wolny osiągnął życiowy wynik (6. miejsce). Czy mogłoby być jeszcze lepiej? Zapewne mogło, bo między Polaków wcisnął się Rosjanin Jewgienij Klimow, a czwartą pozycję – czwarty raz z rzędu! - zajął Piotr Żyła, niemniej nie można mieć wszystkiego. Choć niewiele do tego zabrakło. To jednak i tak był najlepszy konkurs Polaków w erze trenera Stefana Horngachera. Symboliczne – akurat wtedy, gdy na medialnej wokandzie stanęła sprawa jego ewentualnego odejścia.

Skoki narciarskie OBERSTDORF 2019 WYNIKI na żywo

– Fajny konkurs, fajne wyniki. I nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Rozkręcamy się – mówił Stoch, który został liderem klasyfikacji w lotach. Za triumf w niej dostaje się małą Kryształową Kulę, jedną z niewielu nagród, której trzykrotny mistrz olimpijski nie ma w swojej kolekcji.

- Że też ciągle brakuje nam kropki nad i – wzdychał w sobotę Adam Małysz, dyrektor PZN, po kolejnym konkursie, który wywołał u Biało-Czerwonych niedosyt. Od piątku nasi skoczkowie osaczali podium w Oberstdorfie, ale nawet, gdy w pierwszym konkursie wylądował na nim Kubacki, dużo rozprawiano o zmarnowanej szansie Stocha (prowadził po pierwszej serii) i Żyły (był drugi). Dzień później było podobnie, choć już bez polskich akcentów podczas dekoracji.

- Ogólnie nie jest niby źle, ale naszym reprezentantom wychodzą pojedyncze skoki, a stabilizacji na najwyższym poziomie nie ma. Skoki uczą cierpliwości – mówił Małysz.

Skoki uczą też jednak tego, że każdy kolejny konkurs to nowe rozdanie. W niedzielę Polacy dostali najmocniejsze karty.

W pierwszej serii było trochę zamieszania przez pogodę – wiał wiatr, padał śnieg – ale najbardziej zamieszał Jakub Wolny. Jeden z największych wygranych tego weekendu – również w kontekście budowania składu na konkurs drużynowy na MŚ w Seefeld - wykorzystał sprzyjające warunki (216 m) i na półmetku był trzeci, z raptem punktem straty do prowadzącego Ryoyu Kobayshiego. Ścisk w czołówce był zresztą wielki, a w niej aż czterech Biało-Czerwonych. Najniżej, na 7. miejscu, sklasyfikowany był Kubacki. W finale faworyci odpadali (Kobayashi był ostatecznie 9.), a Polacy dostali skrzydeł. Kubacki pofrunął 228,5 m, najdalej w całym konkursie i doleciał aż do podium. Stoch też licytował wysoko (227,5 m) i zgarnął główną nagrodę.

Żyła (220,5 m) znalazł się tuż za podium, ale może poszczycić się tytułem najbardziej regularnego zawodnika PŚ – od czterech konkursów zajmuje to samo miejsce.

Wolny (211,5 m) skończył zawody na 6. pozycji, najlepszej w karierze.

Skoki narciarskie loty na żywo Oberstdorf 2019 konkurs dziś wyniki
Niedziela w Oberstdorfie upływała pod znakiem kapryśnej pogody. Padał śnieg, wiało. Konkurs rozpoczęto, ale po skokach pięciu zawodników zarządzono przerwę. Zawody wznowiono, ale warunki wyglądały na ekstremalne. Czech Tomas Vancura zaliczył spektakularny upadek - w locie stracił równowagę, spadł na zeskok tuż za bulą i zjechał na plecach na sam dół. A potem szybko wstał, otrzepał się i... roześmiał.

Skoki narciarskie OBERSTDORF 2019 WYNIKI na żywo - niedziela 3.02.2019

Debiutanckiego startu na mamuciej skoczni nie będzie dobrze wspominał Paweł Wąsek. 19-latek z Ustronia nie zakwalifikował się w Oberstdorfie do ani jednego konkursu (w niedzielę był 47. w kwalifikacjach, 171 m). Pusty przebieg na niemieckiej skoczni zanotował też o wiele bardziej doświadczony Stefan Hula.

Skoki narciarskie loty na żywo Oberstdorf 2019 konkurs dziś wyniki NA ŻYWO

Przez cały weekend była wałkowana kwestia przyszłości Stefana Horngachera. Zostanie w Polsce na kolejny sezon/sezony, czy obejmie kadrę Niemiec? Sam zainteresowany wypowiedział się na ten tematy w TVP: - Sprawa jest świeża – minęło dopiero kilka dni, odkąd Werner Schuster stwierdził, że nie przedłuży kontraktu z niemiecką federacją. Dla mnie zawsze było jasne, że kiedyś chciałbym wrócić do Niemiec. Niekoniecznie jako pierwszy trener kadry, ale na pewno chciałbym kiedyś pracować dla niemieckiej federacji – podkreślę – wtedy, kiedy minie mój czas w Polsce. Wciąż nie wiem, ile będę jeszcze prowadził reprezentację Polski. Wszyscy przez chwilę muszą jeszcze się wstrzymać z wygłaszaniem swoich opinii. To ja podejmę decyzję, nikt inny tego za mnie nie zrobi. Na razie nie ma o czym mówić – zaznaczył austriacki szkoleniowiec, który w Polsce pracuje trzeci sezon.

Krótko mówiąc, wszystko jest możliwe. Pewne są tylko daty w kalendarzu PŚ. W najbliższy weekend zawody w fińskim Lahti.

Skoki narciarskie na żywo Oberstdorf transmisja TV. Gdzie oglądać Puchar Świata i loty w Oberstdorfie?

Transmisje z Pucharu Świata w lotach z Oberstdorfu przeprowadzą TVP1, TVP Sport i Eurosport 1.
Skoki na żywo TV: loty Oberstdorf – niedziela

 • TVP Sport – studio od 15.35, transmisja od 16.
 • TVP1 – studio od 15.50, transmisja od 16.
 • Eurosport 1 – studio i transmisja od 15.30.

Skoki narciarskie na żywo Oberstdorf transmisja online stream. Gdzie oglądać Puchar Świata i loty w internecie?
Transmisje online konkursów z Oberstdorfu będzie można zobaczyć w aplikacjach TVP Sport, Eurosport Player oraz na stronie sport.tvp.pl.

O sobotnim konkursie w Oberstdorfie pisaliśmy:
Historia jednak lubi się powtarzać. W sobotę w Oberstdorfie Piotr Żyła znowu zajął 4. miejsce i to w identycznych co w piątek okolicznościach. Wiślanin na półmetku był drugi, ale po ciut słabszej od rywali próbie w drugiej serii spadł poza podium. Kamil Stoch był 6. Wygrał Ryoyu Kobayashi.

Puchar Świata w skokach narciarskich Oberstdorf 2019 WYNIKI

Pogłoski o kryzysie formy Japończyka były mocno przesadzone. Lider Pucharu Świata wygrał w sobotę konkurs w Oberstdorfie i pokazał na austriackim mamucie, że latać potrafi. O pół punktu wyprzedził Niemca Markusa Eisenbichlera. Trzeci był Austriak Stefan Kraft.

Przykre deja vu przeżył Żyła, który na półmetku zawodów zajmował 2. miejsce, ale ostatecznie znów wylądował tuż za podium. W finałowej serii nie skoczył źle – 221 m – ale rywale go przelicytowali. Kraft – 230 m, Eisenbichler – 237,5, a na końcu, stawiając kropkę nad i, Kobayashi – 234.

Za to Stoch odwrotnie niż w piątek – w pierwszej serii solidny, ale bez błysku (10. miejsce, 207 m), w drugiej - odleciał. 228,5 m nie sprawiło może, że otworzyła się szansa na podium, ale pozwoliło wskoczyć do pierwszej szóstki konkursu.

- Dziś skakałem dużo lepiej, pomimo tego, że pierwszy skok był słabszy. Pracowałem nad czymś, co doskwierało mi tutaj od początku - aby lecieć prosto - żeby tam zyskiwać, a nie tracić. To mi dziś dało dużo pewności - mówił w TVP Sport Stoch.

Słabszy występ zaliczył Dawid Kubacki, choć w kwalifikacjach był najlepszym z Biało-Czerwonych (8. lokata). Drugi zawodnik piątkowych zawodów szanse na powtórkę zaprzepaścił w I serii. Skoczył tylko 199 m i musiał atakować z 25. pozycji. 207 m dało mu jednak awans tylko o trzy lokaty.

Lepiej wypadł Jakub Wolny. 21. na półmetku, w finałowej serii pofrunął 218,5 m i wylądował na 16. miejscu.

Stefan Hula (182 m) i Paweł Wąsek (180) znowu znaleźli się poza konkursem – w kwalifikacjach zajęli odpowiednio 41. i 43. miejsce. Zabrakło niewiele. Przepadli też m.in. Szwajcar Simon Ammann, Niemiec Andreas Wellinger i były rekordzista świata w długości skoku Norweg Anders Fannemel.

Skoki sobota WYNIKI: 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 427 pkt (224/234); 2. Markus Eisenbichler (Niemcy) 426,5 (219,5/237,5); 3. Stefan Kraft (Austria) 421,7 (213/230); 4. Piotr Żyła 417,2 (218,5/221); 5. Robert Johansson (Norwegia) 414,4 (211,5/229); 6. Kamil Stoch 411,3 (207/228,5)… 16. Jakub Wolny (390,8) 201,5/218,5; 22. Dawid Kubacki 373,2 (199/207).

Skoki narciarskie WYNIKI NA ŻYWO TRANSMISJA ONLINE

O piątkowym konkursie PŚ w Oberstdorfie pisaliśmy:
W piątek byliśmy świadkami szalonego konkursu na mamuciej skoczni w Oberstdorfie. Zwyciężył 18-letni Słoweniec Timi Zajc, tuż za nim zameldował się Dawid Kubacki. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że na półmetku z dużą przewagą prowadził Kamil Stoch przed Piotrem Żyłą.

Jedno miejsce na podium, trzech zawodników w pierwszej piątce i uczucie niedosytu? Tak, takie konkursy też się zdarzają. Jak w piątek Biało-Czerwonym w Oberstdorfie. W najdziwniejszych zawodach w tym sezonie.

Pierwsza seria w wykonaniu Polaków była jak ze snu trenera. Festiwal dalekich skoków rozpoczął Jakub Wolny, który pobił rekord życiowy – 223 metry – i zameldował się na 8. miejscu. Potem Dawid Kubacki pofrunął 221,5 m, co w sumie dało mu 5. lokatę. Piotr Żyła skoczył najdalej ze wszystkich, z trudem lądował na linii 236. metra, ale odległość była tak imponująca, że prowadził ze sporą przewagą. Tylko jeden zawodnik zdołał go wyprzedzić. Kamil Stoch, mimo że jury skróciło rozbieg, osiągnął 233 m. Stefan Horngacher był wniebowzięty.

Skoki narciarskie Puchar Świata w Oberstdorfie wyniki na żywo transmisja online

Zawodnicy nie dali jednak rady utrzymać go dłużej w tym stanie. Zaczęło się od nieudanego skoku w finałowej serii Wolnego (180,5 m, 25. miejsce), który zmarnował szansę na najlepszy wynik w karierze. Kubacki skoczył solidnie (218), ale nie wyprzedził atakującego z 6. lokaty rewelacyjnego nastolatka ze Słowenii Timiego Zajca i raczej w tym momencie nikt nie wróżył mu miejsca na podium. Okazało się jednak, że karty zaczyna rozdawać pogoda. Zmienne warunki najpierw uziemiły Norwega Johanna Andre Forfanga, potem Stefana Krafta, a na końcu Żyłę (207,5 ; 4. miejsce) i Stocha (197; 5.). A na półmetku wydawało się, że ten ostatni, prowadzący ze sporą przewagą, zwycięstwo ma na wyciągnięcie ręki. W skokach jednak takie opinie nie mają racji bytu.

- Mój drugi skok był tak mocno spóźniony, że dobrze, iż miałem kask zapięty, bo poleciałby do pobliskiego lasu - gorzko żartował Stoch w TVP. - A potem swoje zrobiły warunki. Nie czułem nic pod nartami, żadnego powietrza, na którym mógłbym się oprzeć.

Skoki narciarskie na żywo transmisja online

Niespodziewanym zwycięzcą został 18-letni Zajc, dla którego to pierwszy sukces w PŚ i pierwszy konkurs na mamuciej skoczni. Kubacki cieszył się z kolejnego (piątego w tym sezonie) miejsca na podium, a trzeci był Niemiec Markus Eisenbichler.

- Wow, co za niesamowity dzień. Mój pierwszy konkurs lotów, pierwsza wygrana i życiowy rekord. Wspaniałe przeżycie - skomentował swoje osiągnięcie Zajc.

Skoki narciarskie Oberstdorf 2019 wyniki na żywo transmisja online
Debiutujący na mamuciej skoczni 19-letni Paweł Wąsek nie przebił się do konkursu. 168,5 m w kwalifikacjach nie wystarczyło, zawodnik WSS Wisła zajął 49. lokatę.

- Wrażenia pozytywne, mogłem spróbować polatać, choć szału nie było – uśmiechał się przed kamerą Eurosportu młody skoczek, który na treningu uzyskał 180,5 m. - To był taki niezły skok, choć za szybko chciałem polecieć. Jestem jednak zadowolony, że się przełamałem. A w kolejnych dniach będę walczył, żeby awansować do konkursu.

W przypadku polskiej ekipy mówi się jednak nie tylko o skokach i sportowej formie. Plotki, jakoby Stefan Horngacher jest już jedną nogą w kadrze Niemiec, właśnie przybrały na sile. Temat, który wrócił po decyzji Wernera Schustera o zakończeniu 11-letniej przygody z reprezentacją naszych zachodnich sąsiadów, będzie z pewnością wałkowany w najbliższych tygodniach. Jednak żadnych konkretów nie należy się spodziewać – przynajmniej do początku marca to będzie przelewanie z pustego w próżne. Ryzyko, że Austriak zrezygnuje z pracy w Polsce jest realne – w Niemczech mieszka, ma rodzinę i równie dobre, jeśli nie lepsze zawodowe perspektywy – niemniej jeszcze nic nie jest przesądzone. A przynajmniej w taki wariant wierzą w Polskim Związku Narciarskim.

- Rozmawiamy, ale nie naciskamy. Stefan powiedział, że decyzję podejmie po mistrzostwach świata w Seefeld i tego się trzymamy – mówi Adam Małysz, dyrektor PZN.

Na polskich skoczkach to medialne zamieszanie żadnego wrażenia jednak nie robi. - Stefan ma wystarczająco dużo powodów, żeby zostać w Polsce - uważa Kubacki.

Skoki narciarskie wyniki na żywo

Skoki narciarskie na żywo Oberstdorf transmisja TV. Gdzie oglądać Puchar Świata i loty w Oberstdorfie?

Transmisje z Pucharu Świata w lotach z Oberstdorfu przeprowadzą TVP1, TVP Sport i Eurosport 1.
Plan transmisji TVP i Eurosport
Skoki na żywo TV: Loty Oberstdorf - piątek

 • TVP Sport – studio od 15.05, transmisja od 16.10.
 • TVP1 – studio od 15.35, transmisja od 16.10
 • Eurosport 1 – studio i transmisja od 15.45, kwalifikacje od 14.30.

Skoki na żywo TV: loty Oberstdorf - sobota

 • TVP Sport – studio od 15.35, transmisja od 16.
 • TVP1 – studio od 15.50, transmisja od 16.
 • Eurosport 1 – studio i transmisja od 15.30.

Skoki na żywo TV: loty Oberstdorf – niedziela

 • TVP Sport – studio od 15.35, transmisja od 16.
 • TVP1 – studio od 15.50, transmisja od 16.
 • Eurosport 1 – studio i transmisja od 15.30.

Skoki narciarskie na żywo Oberstdorf transmisja online stream. Gdzie oglądać Puchar Świata i loty w internecie?
Transmisje online konkursów z Oberstdorfu będzie można zobaczyć w aplikacjach TVP Sport, Eurosport Player oraz na stronie sport.tvp.pl.

Skoki narciarskie loty OBERSTDORF 2019 WYNIKI na żywo

Skoki narciarskie Oberstdorf 2019 WYNIKI NA ŻYWO konkurs sobota

Kamil Stoch zarobił już w tym sezonie 325 tys. zł! Sprawdź ile "wyskakali" inni Polacy

Skoki narciarskie Oberstdorf 2019 wyniki Polaków
Skoki narciarskie na żywo transmisja online

Program PŚ loty w Oberstdorfie

 1. Piątek, 1 lutego: kwalifikacje – godz. 14.45, konkurs indywidualny – 16.10.
 2. Sobota, 2 lutego: kwalifikacje – 14.45, konkurs indywidualny – 16.
 3. Niedziela, 3 lutego: kwalifikacje – 14.30, konkurs indywidualny – 16.
Skoki: Kadra Polski na PŚ w lotach w Oberstdorfie
 • Kamil Stoch
 • Piotr Żyła
 • Dawid Kubacki
 • Stefan Hula
 • Jakub Wolny
 • Paweł Wąsek


DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Transmisje online konkursów z Oberstdorfu będzie można zobaczyć w aplikacjach TVP Sport, Eurosport Player oraz na stronie sport.tvp.pl


Skoki narciarskie OBERSTDORF 2019 WYNIKI na żywo. Gdzie oglądać loty w Oberstdorfie? Dzisiaj konkurs TRANSMISJA ONLINE

Skoki narciarskie loty na żywo Oberstdorf 2019 konkurs dziś wyniki NA ŻYWO

Skoki narciarskie na żywo


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mateusz Pawlik Gliwice
Potrzebna jest powtarzalność
s
sexmalwina.pl
Szukam kochanka sex spotkania. Moje fotki i kontakt do mnie tu: sexmalwina.pl i wyszukaj mnie po niku: malwina30 napisz do mnie lub zadzowń 708770461 i wybierz numer wewnętrzny 124
(pogadamy na różne gorące tematy, jeśli będziesz chciał będę ci jęczała do tel
efonu, poczujesz rozkosz)
Przejdź na stronę główną Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie