Skoki narciarskie w Rasnovie z udziałem czterech Polaków
Trener naszej kadry Thomas Thurnbichler tuż po niedzielnych zawodach PŚ w Lake Placid przed kamerą Eurosportu zapowiedział, że do Rasnova nie wybiorą się nasi czołowi skoczkowie. Zdecydował bowiem, że zamiast trudnej operacji logistycznej lepiej w spokoju przygotować się do zbliżających się mistrzostw świata w Planicy, zwłaszcza że ostatnie wyniki i forma nie są tak dobre jak wcześniej w sezonie.
To tym bardziej zasadne, że w Rumunii zawodników czeka tylko jeden konkurs indywidualny, w dodatku na normalnej skoczni HS-97 (a także konkurs duetów).
Pojawiły się nawet głosy, że na te zawody nie zostanie wysłany żaden nasz skoczek. Ostatecznie w poniedziałek (13.02.2023) Polski Związek Narciarski poinformował o czteroosobowej kadrze na PŚ w skokach narciarskich w Rasnovie. Na tę imprezę wybierają się:
- Jan Habdas
- Maciej Kot
- Tomasz Pilch
- Kacper Juroszek
Klasyfikacja Pucharu Świata w skokach narciarskich
Skoki narciarskie na żywo - PŚ Rasnov 2023
Kwalifikacje - piątek
Pierwszy konkurs - sobota
Szansa w Rasnovie. Kot i Juroszek wracają do PŚ w skokach narciarskich
W tym gronie jest dwóch zawodników, którzy ostatnio zaprezentowali się w Lake Placid (Habdas i Pilch) oraz dwóch, dla których to będzie ogromna szansa, aby pokazać się prestiżowym cyklu i zwiększyć swoje szanse na powrót do elity na dłużej. Juroszek i Kot w PŚ startowali w tym sezonie tylko raz - w pierwszych zawodach, na początku listopada w Wiśle, gdy Polska wystawiła więcej zawodników, wykorzystując tzw. pulę krajową przysługującą organizatorowi. Później dobrych wyników nie mieli nawet w Pucharze Kontynentalnym, czyli w konkursach niższej rangi.
W składzie nie ma natomiast np. Jakuba Wolnego, który w PŚ startował, a początkowo był nawet stałym uczestnikiem.
W Rumunii zabraknie też trenera Thurnbichlera, w sztabie będą natomiast szkoleniowcy odpowiedzialni za inne grupy: Daniel Kwiatkowski i Grzegorz Miętus.
