Skoki narciarskie WYNIKI NA ŻYWO. Puchar Świata w lotach w Planica 2022: kwalifikacje, konkurs [PROGRAM TRANSMISJA STREAM ONLINE]

PŚ w Planicy na żywo
PŚ w Planicy na żywo Andrzej Banas / Polska Press
Skoki narciarskie WYNIKI Planica 2022. Puchar Świata w tym sezonie zakończły się lotami w Planicy. Na Letalnicy w dniach 24-27.03 (czwartek - niedziela) zaplanowano kwalifikacje, dwa konkursy indywidualne, jeden drużyny, a całość wyników będzie dodatkowo premiowana w ramach minicyklu Planica 7. Oto najważniejsze informacje o skokach: wyniki na żywo, program, transmisja stream online.

Wyniki skoków Planicy zdecydują o losach Kryształowej Kuli i klasyfikacji Pucharu Narodów

Zawody w Planicy szczególnie ważne będą dla dwóch zawodników: Ryoyu Kobayashiego i Karla Geigera. Obaj walczą o triumf w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata i Kryształową Kulę. W lepszej sytuacji jest Japończyk, który wyprzedza głównego rywala o 89 pkt, a do rozegrania został tylko jeden konkurs indywidualny - w niedzielę.

Dzisiaj, w sobotę konkurs drużynowy, kluczowy dla losów klasyfikacji Pucharu Narodów. Austriacy bronią pozycji lidera przed Niemcami.

Skoki. Dziś konkurs indywidualny PŚ w lotach w Planicy WYNIKI NA ŻYWO

Po pierwszej serii niedzielnego konkurs PŚ w Planicy prowadził Marius Lindvik. Trzecie miejsce zajmował Piotr Żyła, 9. był Dawid Kubacki, a 12. Kamil Stoch.

W drugiej serii Polacy spisał się słabiej, Żyła wypadł poza "10". Najwyżej, na 9. pozycji, znalazł się Kubacki. Generalnie to dobre wyniki. Zwyciężył Lindvik.

Wyniki niedzielnego konkursu PŚ w Planicy 27.03

• 1. Marius Lindvik (Norwegia) 455,1 (241,5 i 245,5 m)
  • 2. Yukiya Sato (Japonia) 446,8 (236,5 i 242,5 m)
  • 3. Peter Prevc (Słowenia) 438,6 (235,5 i 240 m)
  • 4. Timi Zajc (Słowenia) 437,2 (233 i 240 m)
  • 5. Anze Lanisek (Słowenia) 435,7 (231 i 244,5 m)
  • 6. Ziga Jelar (Słowenia) 435,2 (239 i 232 m)
  • 7. Cene Prevc (Słowenia) 425,4 (241 i 246 m)
  • 8. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 423,7 (235,5 i 230,5 m)
  • 9. Dawid Kubacki (Polska) 422,5 (231 i 235 m)
  • 10. Michael Hayboeck (Austria) 421,7 (226 i 244,5 m)
  • ...
  • 12. Piotr Żyła (Polska) 419 (237,5 i 221,5 m)
  • 14. Kamil Stoch (Polska) 416,3 (225 i 231,5 m)

Tutaj wyniki na żywo, skok po skoku

Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Oto żony i partnerki najlepszych skoczków narciarskich świat...

Skoki na żywo. Gdzie oglądać? Kiedy? Transmisja stream online

Konkursy skoków narciarskich w tym sezonie oglądać można w otwartej telewizji. Transmisja będzie w TVN i Europorst 1. Stream online jest przez platformę player.pl

Skoki - wyniki konkursu drużynowego w Planicy (sobota, 26.03)

Wyniki na żywo, skok po skoku. Początek konkurs drużynowego o godz. 9:45. W polskiej ekipie skoki oddadzą: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Jakub Wolny i Dawid Kubacki. Ostatecznie Polska zajęła 4. miejsce, wygrała Słowenia.

Wyniki konkursu indywidualnego w Planicy - skoki w piątek

Kwalifikacje były udane dla Polaków, cała piątka awansowała do konkursu. Zwyciężył Anze Lanisek. W ścisłej czołówce znaleźli się 4. Kamil Stoch i 5. Dawid Kubacki. Najniżej uplasował się Żyła. Wcześniej ze startu zrezygnował Paweł Wąsek.

Po pierwszej serii piątkowego konkursu najwyżej z Polaków, na 7. pozycji (strata do podium to 11,3 pkt), plasuje się Kamil Stoch. Do serii finałowej awansowała cała nasza piątka.

W drugiej serii Stoch wypadł poza "10". Pozostali nasi skoczkowie też niewiele zdziałali. Wygrał Ziga Jelar (Słoweńcy zajęli cztery pierwsze miejsca).

Wyniki konkurs PŚ 25.03:

• 1. Ziga Jelar (Słowenia) 468,2 (232 i 239 m)
  • 2. Peter Prevc (Słowenia) 464,8 (226 i 237 m)
  • 3. Anze Lanisek (Słowenia) 458,5 (230 i 230,5 m)
  • 4. Timi Zajc (Słowenia) 454,8 (228 i 224 m)
  • 5. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 452,8 (223,5 i 237 m)
  • 6. Stefan Kraft (Austria) 450,3 (222 i 228,5 m)
  • 7. Domen Prevc (Słowenia) 443,5 (234,5 i 220 m)
  • 8. Yukiya Sato (Japonia) 442,9 (231,5 i 238,5 m)
  • 9. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 442,2 (229,5 i 234,5 m)
  • 10. Manuel Fettner (Austria) 441,8 (227 i 231 m)
  • 11. Kamil Stoch (Polska) 438,3 (228 i 222 m)
  • ...
  • 15. Jakub Wolny (Polska) 429,5 (228 i 226 m)
  • 18. Piotr Żyła (Polska) 427,7 (218 i 226 m)
  • 20. Andrzej Stękała (Polska) 422 (223 i 224 m)
  • 26. Dawid Kubacki (Polska) 408,2 (208,5 i 228,5 m)

Wyniki kwalifikacji 24.03

• 1. Anze Lanisek (Słowenia) 227,1 (233 m)
  • 2. Timi Zajc (Słowenia) 226,5 (235,5 m)
  • 3. Johann Andre Forfang (Norwegia) 224,3 (225,5 m)
  • 4. Kamil Stoch (Polska) 222,5 (228,5 m)
  • 5. Dawid Kubacki (Polska) 219,5 (227,5 m)
  • ...
  • 20. Andrzej Stękała (Polska) 205,8 (224,5 m)
  • 22. Jakub Wolny (Polska) 205,4 (227,5 m)
  • 25. Piotr Żyła (Polska) (221,5 m)

Skoki narciarskie. Program Pucharu Świata w Planicy

• Czwartek, 24.03
  • 8:45 - oficjalny trening
  • 15:00 - kwalifikacje (przełożone z 11:00)

Skoki WYNIKI Planica 2022. Paweł Wąsek wycofał się

W składzie reprezentacji Polski są ci sami zawodnicy, którzy ostatnio startowali w PŚ w Oberstdorfie, z jedną zmianą. Do kadry po koronawirusowej pauzie wrócił Paweł Wąsek (zastępował go Aleksander Zniszczoł), ale po skoku próbnych zrezygnował ze startu. Przypomnijmy, w Niemczech najlepiej spisał się Piotr Żyła który najpierw zajął 5. miejsce, a później 2.

• Kamil Stoch
  • Piotr Żyła
  • Dawid Kubacki
  • Andrzej Stękała
  • Paweł Wąsek (wycofał się z zawodów)
  • Jakub Wolny

Zawody odbywają się na Letalnicy - punkt konstrukcyjny to 200 m, a rozmiar skoczni - 240 m. Rekord obiektu wynosi 252 m i należy od trzech lat należy do Kobayashiego.