https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Smutne wieści spod Giewontu. Zmarł Janusz Duda, były skoczek narciarski

Łukasz Bobek
Śp. Janusz Duda
Śp. Janusz Duda Facebook
W wieku 63 lat zmarł Janusz Duda z Kościeliska - były skoczek narciarski i mistrz Polski, a w ostatnich latach pracownik Urzędu Miasta w Zakopanem. Był wyjątkowo sympatyczną osobą, otwartą, pomocną.

Janusz Duda w ostatnich latach pracował jako kierowca w urzędzie miasta. Towarzyszył burmistrzom miasta w wielu wyjazdach krajowych, jak i zagranicznych.

- Poruszeni nagłą śmiercią naszego dobrego kolegi i długoletniego pracownika Urzędu Miasta Zakopane śp. Janusza Dudy Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Janusz pozostanie w naszej pamięci jako profesjonalista, pasjonat i zawsze pogodny towarzysz podroży. Wyjazd w delegację bez Ciebie już nie będzie tym samym… - napisali na stronie urzędu miasta byli i obecni burmistrzowie oraz pracownicy magistratu.

Jak informuje Tygodnik Podhalański, Janusz Duda w przeszłości był skoczkiem narciarskim. W 1983 roku zdobył tytuł Mistrza Polski w skokach narciarskich. Był zawodnikiem Wisły Gwardii Zakopane i WKS Zakopane. Startował w Pucharze Świata w skokach.

Znało go bardzo wielu mieszkańców Zakopanego, Kościeliska i innych miejscowości. Był osobą otwartą, zawsze uśmiechniętą, pomocną. Był zapalonym grzybiarzem.

Turyści i widoki z Gubałówki

Wakacje w Zakopanem w rozkwicie. Na Gubałówce tłumy turystów...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska