Na ergometrze wioślarskim wspierali WOŚP
Sprzęt do wiosłowania "na sucho" nie wymaga szczególnych umiejętności. Każdy chętny do "przepłynięcia" w na rozstawionych w galeriach handlowych ergometrach miał tylko 500 m, w ten sposób mógł dołożyć swoją cegiełkę na szczytny cel. W imprezie udział brali zarówno wyczynowi sportowcy, w tym oczywiście wioślarze, młodzież szkolna, jak i amatorzy chcący wesprzeć akcję, VIP-y, samorządowcy
W Krakowie, w Galerii Kazimierz, dobry przykład dała Maria Sajdak, dwukrotna medalistka olimpijska w wioślarstwie (brąz w Rio de Janeiro 2016 i srebro w Tokio 2021), która już zakończyła karierę (obecnie jest trenerką studentów AGH), a także m.in. aktualny reprezentant Polski Piotr Juszczak, czy znany chodziarz, trzykrotny olimpijczyk, Grzegorz Sudoł.
Zresztą w akcji w całej Polsce nie brakło gwiazd i mistrzów sportu, zaangażowali się m.in. Tomasz Kucharski, dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie, Marek Kolbowicz i Adam Korol ze słynnej czwórki "dominatorów" (mistrzowie olimpijscy z Pekinu 2008). Byli też przedstawiciele innych dyscyplin, m.in. były kolarz Lech Piasecki, znani przed laty piłkarze Andrzej Juskowiak i Grzegorz Mielcarski, czy medalistka olimpijska w zapasach Agnieszka Wieszczek.
ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIOSŁOWANIA NA ERGOMETRZE NA WOŚP [przewijaj galerię w dół]
2,5 tysiąca osób wiosłowało na ergometrze dla WOŚP
W zabawie na szczytny cel, zorganizowanej przy okazji WOŚP już po raz czternasty, w całym kraju udział wzięło ponad 2,5 tysiąca osób (dokładnie: 2539), które przewiosłowały na ergometrach 1269,5 km. To rezultat lepszy od rekordu ustanowionego w ubiegłym roku.
Każde z miast walczyło także o swój najlepszy wynik, czyli o zachęcenie jak największej liczby ludzi do spróbowania swoich sił w wioślarstwie halowym (każdy mógł dołożyć do ogólnego wyniku 500 m). Wszyscy, który wzięli udział w przedsięwzięciu, otrzymali specjalny certyfikat. Tę korespondencyjną rywalizację wygrała Bydgoszcz (135,5 km i 271 osób) przed Toruniem (134,5 km / 269 osoby) i Krakowem (129,5 km / 259 osób)
