Stal Mielec - Bruk-Bet. Rafał Strączek obronił dwa rzuty karne! Jak "Słonie" mogły przegrać ten mecz?!

Rafał Strączek - bramkarz Stali Mielec
Rafał Strączek - bramkarz Stali Mielec Szymon Starnawski
Stal Mielec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Tym meczem w piątek 10 grudnia rozpoczęła się runda rewanżowa ekstraklasy. Gwiazdą wieczoru został bramkarz Stali Rafał Strączek, który obronił oba rzuty karne wykonane przez piłkarzy z Niecieczy! Gospodarze wygrali 1:0 spotkanie, w którym przez ponad połowę grali w dziesiątkę.

38 minuta, po rzucie rożnym główkuje Wiktor Biedrzycki, strąceniem piłki na poprzeczkę Krystian Getinger ratuje Stal od straty gola. Ale, ale… Przecież to było zagranie ręką! VAR rozwiewa wątpliwości, sędzia dyktuje karnego, a Getingera wyrzuca z czerwoną kartką. Mielczanom, do tej pory zdecydowanie lepszym, nagle sytuacja wymyka się spod kontroli.

Czyżby? No, jest jeszcze ten rzut karny. Piotr Wlazło ustawia piłkę, strzela po ziemi. A Rafał Strączek łapie futbolówkę.

Bruk-Bet w tym momencie zmarnował szansę na wyrównanie, wcześniej za pasywną grę przez początkowe pół godziny sam zapłacił utratą bramki. Koki Hinokio podaniem wypuścił w bój Fabiana Piaseckiego, a ten od połowy boiska ruszył na Tomasza Loskę i go pokonał.

Trening Wieczystej na stadionie Prądniczanki (9 grudnia 2021)

Wieczysta Kraków na ostatnim treningu w tym roku ZDJĘCIA

Druga połowa zaczęła się od… drugiego karnego obronionego przez Strączka! 22-letni bramkarz Stali napisał sobie niesamowitą historię, do czego przyczynił się Muris Mesanović – no bo to on wykonał „jedenastkę” w 53 min (wcześniej Bożidar Czorbadżijski sfaulował Marcina Wasielewskiego).

Potem w ataku był Bruk-Bet, jednak krucho było z sytuacjami bramkowymi. W 70 min – strzał z 17 m Wasilewskiego, ale bliższa gola była osiem minut potem Stal – gdy po stałym fragmencie zagłówkował Mateusz Żyro, a Loska świetnie obronił. Desperackie próby gości w końcówce nic nie dały. Po porażce w takich okolicznościach powinno im być potężnie wstyd...

Stal Mielec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Piasecki 21.
Stal: Strączek - Żyro, Czorbadżijski, Matras, Flis, Getinger - Sitek (87 Szczutowski), Hinokio (69 Urbańczyk), Tomasiewicz, Mak (59 Granlund) - Piasecki (87 de Amo).
Bruk-Bet: Loska - Grzybek (75 Zeman), Modelski, Biedrzycki, Putiwcew, Wasielewski - Mesanović, Hubinek (65 Gergel), Wlazło, Stefanik (87 Bonecki) - Śpiewak.
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom). Czerwona kartka: Getinger (39). Żółte kartki: Żyro, Strączek - Hubínek, Grzybek.