Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studia w dobie koronawirusa. Oto najlepsze MEMY o powrocie studentów na uczelnie

OPRAC.: (RED)
Dla studentów kończą się wakacje, lada dzień rozpocznie się rok akademicki 2020/2021. Będzie wyjątkowy, oczywiście ze względu trwającą epidemię koronawirusa. Wciąż na części uczelni wiele zajęć prowadzonych będzie zdalnie. Studenci będą musieli więc mierzyć się z nowymi, jak i tradycyjnymi wyzwaniami i problemami. Specjalnie z okazji ich powrotu na uczelnie, zebraliśmy najciekawsze i najśmieszniejsze MEMY o początku roku akademickiego. Potrafią poprawić humor. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNEZOBACZ STUDENCKIE MEMY 2020 >>>
Dla studentów kończą się wakacje, lada dzień rozpocznie się rok akademicki 2020/2021. Będzie wyjątkowy, oczywiście ze względu trwającą epidemię koronawirusa. Wciąż na części uczelni wiele zajęć prowadzonych będzie zdalnie. Studenci będą musieli więc mierzyć się z nowymi, jak i tradycyjnymi wyzwaniami i problemami. Specjalnie z okazji ich powrotu na uczelnie, zebraliśmy najciekawsze i najśmieszniejsze MEMY o początku roku akademickiego. Potrafią poprawić humor. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNEZOBACZ STUDENCKIE MEMY 2020 >>>Internet
Dla studentów kończą się wakacje, lada dzień rozpocznie się rok akademicki 2020/2021. Będzie wyjątkowy, oczywiście ze względu trwającą epidemię koronawirusa. Wciąż na części uczelni wiele zajęć prowadzonych będzie zdalnie. Studenci będą musieli więc mierzyć się z nowymi, jak i tradycyjnymi wyzwaniami i problemami. Specjalnie z okazji ich powrotu na uczelnie, zebraliśmy najciekawsze i najśmieszniejsze MEMY o początku roku akademickiego. Potrafią poprawić humor. Przejdźcie do galerii zdjęć i przekonajcie się.

Studenckie memy - rok akademicki 2020/2021

FLESZ - Więzienie za łamanie kwarantanny. Jest wyrok!

Początek roku akademickiego szczególnie trudny jest dla studentów dopiero rozpoczynających naukę na pierwszym roku. W wielu przypadkach wiąże się to ze zmianą miejsca zamieszkania.

Np. krakowskie MPK przygotowało poradnik dla studentów, "Jak kupić bilet i jak podróżować komunikacją miejską w Krakowie?".

Oto najważniejsze rady MPK:

Korzystając z komunikacji miejskiej w Krakowie najlepiej kupić bilet okresowy. To najtańszy sposób podróżowania. Najwygodniej taki bilet można nabyć w automatach Krakowskiej Karty Miejskiej lub przez Internet korzystając ze strony www.kkm.krakow.pl.

W przypadku mieszkańców najlepiej korzystać z aplikacji Karty Krakowskiej mKK. Osoby niezameldowane oraz te które nie płacą podatków w Krakowie mogą skorzystać z możliwości zakupu biletu poprzez aplikację mobilną mKKM, wystarczy tylko zarejestrować się na stronie m.kkm.krakow.pl i tam kupić bilet (podróżując z biletem zapisanym w smartfonie należy pamiętać, żeby nosić ze sobą legitymację uprawniającą do zniżki).

Jeżeli jednak ktoś przyjdzie do Punktu Sprzedaży Biletów to musi pamiętać, że z powodu pandemii COVID-19 obsługa wszystkich pasażerów odbywa się tam przy zachowaniu obowiązujących obecnie zasad bezpieczeństwa, co m.in. oznacza, że osoby przychodzące do punktów mają obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu. Liczba osób obsługiwanych w środku każdego z otwartych punktów jest ograniczona i zależy od jego powierzchni (dokładna informacja o tym, ile osób może jednocześnie znajdować się w środku każdego z punktu jest zamieszczona przy wejściu). Przypominamy, że do PSB nie trzeba przychodzić, aby złożyć wniosek o wydanie uprawnień Karty Krakowskiej -można to zrobić przez Internet na stronie www.kk.krakow.pl.

Bilet na ELSw automacie

Obecnie studenci ośmiu krakowskich uczelni mogą doładowywać legitymacje od razu w automacie KKM (nie wymagają formatowania w Punktach Sprzedaży Biletów).

Są to uczelnie:1. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości 2. Akademia Górniczo-Hutnicza 3. Uniwersytet Jagielloński 4. Politechnika Krakowska 5. Uniwersytet Rolniczy 6. Wyższa Szkoła Europejska 7. Uniwersytet Pedagogiczny 8. Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Do dyspozycji studentów tych uczelni jest ponad 170automatów stacjonarnych do obsługi Krakowskiej Karty Miejskiej oraz ok. 400 automatów mobilnych zamontowanych w pojazdach. Automaty w pojazdach, w których można dokonać zapisu
biletu okresowego na Elektronicznej Legitymacji Studenckiej są oznaczone naklejką informującą o możliwości zapisu uprawnień Karty Krakowskiej.

Aby uniknąć stania w kolejce w Punkcie Sprzedaży Biletów studenci tych uczelni mogą również skorzystać ze strony Internetowej www.kkm.krakow.pl. W zakładce e-bilet można wybrać i kupić dowolny bilet okresowy płacąc przelewem. Następnie wystarczy udać się do automatu stacjonarnego lub specjalnych oznaczonych automatów mobilnych i zapisać bilet na swojej Elektronicznej Legitymacji Studenckiej.

Studenci zameldowani w Krakowie na stałe lub posiadający PIT za rok ubiegły złożony w Urzędzie Skarbowym w Krakowie mogą kupić bilet z dodatkową zniżką dla mieszkańca (szczegóły znajdują się na stronie www.kk.krakow.pl).

Dodatkowe automaty i bilet semestralny studenci pozostałych uczelni, które aktualnie nie przekazują danych do MPK a chcą nabyć bilet okresowy muszą podejść do jednego z pięciu Punktów Sprzedaży Biletów,aby sformatować swoje legitymacje studenckie na potrzeby zapisu biletu okresowego (adresy PSB są dostępne na stronie www.mpk.krakow.pl). Aby przyspieszyć obsługę pasażerów, w niektórych punktach został zamontowany dodatkowy automat biletowy, w którym będzie możliwość zakupu każdego rodzaju biletu.

Najlepsze jesienne memy 2020. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNEZOBACZ JESIENNE MEMY >>>

Polska jesień: złota, a mokra MEMY. Jesienne memy jak herbat...

Studenci mogą korzystać ze specjalnego Biletu Semestralnego, uprawniającego do wielokrotnych przejazdów (w okresie dowolnych, kolejnych 150 dni wybranych w chwili zakupu) wszystkimi liniami dziennymi i nocnymi, we wszystkie dni tygodnia w okresie ważności biletu w całej aglomeracji. Do korzystania z Biletu Semestralnego Studenckiego uprawnieni są studenci okazujący ważną legitymację studencką. Cena biletu to 220zł (linie miejskie) lub 299zł (linie miejskie i aglomeracyjne). Studenci, którzy są mieszkańcami Krakowa i uzyskają uprawnienia Karty Krakowskiej za bilet semestralny zapłacą tylko 143 zł (linie miejskie) lub 222 zł (linie miejskiej i aglomeracyjne)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska