Sukcesy młodych zawodników Dalinu Myślenice w sumo

Krzysztof Szpakiewicz (drugi z lewej) na podium Pucharu Polski
Krzysztof Szpakiewicz (drugi z lewej) na podium Pucharu Polski Archiwum Dalinu Myślenice
Sumo. Trzy medale i cztery punktowane miejsca zajęli zawodnicy Dalinu Myślenice podczas trzech ostatnich prestiżowych zawodów.

W międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików, które odbyły się w Strzelcach Opolskich, Wojciech Łętocha sięgnął po brąz w kat. 45 kg, Antoni Starzec zajął piąte miejsce w kat. 55 kg, a Hubert Tylek uplasował się na siódmej pozycji w kat. 50 kg.

Podczas mistrzostw Polski młodzików, które zorganizowano w Kobylinie koło Krotoszyna (województwo wielkopolskie), Mikołaj Łętocha zajął piątą lokatę w kat. 55 kg (w walce o brąz przegrał Konradem Mrozowiczem z Sokoła Lublin), a Tylek dziesiątą w kat. 50 kg.

W Pucharze Polski kadetów, który odbył się w Gorzowie Wielkopolskim, Krzysztof Szpakiewicz wywalczył złoty medal w kat. 55 kg (wygrał cztery pojedynki, w finale w pięknym stylu pokonał Mikołaja Raźniaka z Krotoszyna), a Jakub Miska brązowy w kat. 75 kg (wygrał trzy walki, w starciu o brąz przegrał z Mikołajem Wiśniewskim z Krotoszyna). Jan Mastela był piąty w kat. 85 kg.

PP kadetów był przedostatnim turniejem, w którym zawodnicy zdobywali punkty kwalifikacyjne do wyjazdu na mistrzostwa Europy w Estonii (można je było otrzymać tylko za miejsca na podium). Miejsce w reprezentacji Polski zapewnił już sobie Szpakiewicz. Nadal mają na to szanse Miska i Mastela. Muszą jednak zanotować sukces w mistrzostwach Polski, które odbędą się w niedzielę 30 września w hali sportowej przy ul. Zdrojowej 9 w Myślenicach (początek o godz. 9.30, wstęp wolny).

Dalin w MP będzie reprezentować czterech zawodników: Szpakiewicz w kat. 55 kg, Miska w kat. 75 kg, Mastela w kat. 75 lub 85 kg i Szymon Bulka w kat. 85 lub 95 kg.

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Materiał oryginalny: Sukcesy młodych zawodników Dalinu Myślenice w sumo - Dziennik Polski