Surowa lekcja dla Cracovii. Partizan był bezlitosny

W drugim swoim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Słowenii krakowianie okazali się wyraźnie gorsi od wicemistrza Serbii.

Bezradna Cracovia

Sparingi są po to, by się czegoś nauczyć. Wyniki są sprawą drugorzędną, chodzi o to, by sprawdzić się na tle silnego rywala. I właśnie taki trafił się Cracovii. Jej rywalem był wicemistrz Serbii. To regularny rywal „Pasów” podczas przygotowań. Poprzednio spotkała się z nim w styczniu podczas obozu w Turcji, remisując 1:1.

Trener Michał Probierz w każdym meczu wystawia inny skład i słusznie, bo do tego służą sparingi, by sprawdzić różne konfiguracje. Zagrali ze sobą m.in. Mathias Hebo Rasmussen i Pelle van Amersfoortem. Ale nie nie mieli zbyt wielu szans na ofensywne akcje. Cracovia czekała na ataki rywala i choć po kwadransie Thiago zdecydował się na uderzenie, było ono zdecydowanie za lekkie, by zaskoczyć Stojkovicia. 2 min później przedzierał się w pole karne Cracovii Lazar Pavlović, ale Niemczycki zażegnał niebezpieczeństwo.

Groźniej było pod bramką „Pasów” w 27 min, gdy z 20 m strzelał Lazar Marković, ale Niemczycki popisał się piękną paradą i wybił piłkę na róg.

Skuteczny Partizan

Krakowianie nie mogli przeprowadzić składnego ataku, byli wyraźnie w odwrocie, cały czas atakował Partizan. I w 34 min był bliski objęcia prowadzenia, ale Danilo Pantić trafił w słupek. Jednak po chwili Serbowie cieszyli się z gola. Po dograniu Panticia z lewej strony w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki „Pasów” skierował Urosević. W ostatniej minucie pierwszej połowy po prostopadłym podaniu Sasy Zdjelara Pantić znalazł się w sytuacji sam na sam z Niemczyckim, ograł go i skierował piłkę do pustej bramki.

Kolejny cios

Na początku II połowy Samed Bazdar był bliski podwyższenia rezultatu, ale Niemczycki obronił jego strzał w sytuacji sam na sam. Ale Cracovia była wciąż w odwrocie. W 61 min dwukrotnie strzelał Bojan Ostojić – pierwszy strzał głową po centrze z rogu odbił bramkarz, ale wobec dobitki, również głową, był bezradny.

Do końca meczu „Pasy” nie złapały właściwego rytmu gry i nie stworzyły żadnej bramkowej okazji.
W poniedziałek o 17.30 Cracovia rozegra trzeci mecz kontrolny podczas zgrupowania w Słowenii, rywalem będzie Lokomotiw Moskwa.

Cracovia – Partizan Belgrad 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Urosević 35, 0:2 Pantić 45, 0:3 Ostojić 59
Cracovia: Niemczycki – Rapa (77 Kakabadze), Bracik (87 Hyla), Marquez, Rocha (87 Góralczyk) – Thiago, Knap (61 Rakoczy), van Amersfoort (46 Sadiković), Rasmussen (61 Lusiusz), Zaucha (61 Myszor) – Balaj (77 Rivaldinho).
Partizan: Stojković (46 Stevanović) - Miljković (59 Zivković), Vujacić (46 Ostojić), Sanicanin, Urosević (64 Subotić) - Marković (46 Terzić), Zdjelar, Jojić (46 Smiljanić), Pavlović, Pantić (46 Lutovac) - Gomes (32 Bazdar).