Sandecja znów wygrała i jest już jedną nogą w Lotto Ekstraklasie!
Sandecja znów wygrała i jest już jedną nogą w Lotto Ekstraklasie! Adrian Maraś
Piłkarze z Nowego Sącza wygrali dziewiąty mecz z rzędu u siebie w I lidze.

Bramy Lotto Ekstraklasy są już uchylone! Lada chwila piłkarze Sandecji Nowy Sącz zameldują się w niej, nie czekając na koniec I-ligowego sezonu.

Wczoraj sądeczanie mierzyli się z trzecim od końca Zniczem, którego jesienią pokonali na wyjeździe 3:1. I od razu zaatakowali.
W 4 min Adrian Danek wycofał piłkę do Wojciecha Trochima, który znajdował się na lepszej pozycji. Pomocnik przymierzył zza szesnastki, ale piłka przeleciała obok lewego słupka. Trzy minuty później przy Kilińskiego zawrzało. Damian Jakubik ostrym wślizgiem potraktował Mateusza Wdowiaka, za co obejrzał żółtą kartkę.

W 20 min stadion dla odmiany niemal zamilkł. Po dotknięciu piłki ręką w polu karnym przez Michala Pitera-Bućko arbiter zdecydował się podyktować jedenastkę dla przyjezdnych. Do piłki podszedł Adrian Paluchowski i pewnym strzałem w prawy róg zdobył swoją siódmą bramkę w tym sezonie.

W 25 min Maciej Machalski popisał się świetnym zagraniem do Paluchowskiego, otwierając mu drogę do bramki, ale napastnik, będąc sam na sam, nie potrafił pokonać golkipera Sandecji.

Gospodarze atakowali bez efektu. Wreszcie, na 6 minut przed końcem połowy, Bartłomiej Kasprzak wypatrzył aktywnego Trochima, ten wpadł w pole karne, uderzył po ziemi i piłka wpadła do celu, stemplując jeszcze prawy słupek! W 44 min było już 2:1 dla sądeczan. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Wdowiak, jego strzał obronił Piotr Misztal, piłkę dobijał Danek i znów górą był Misztal. Podobnie było z próbą Bartłomieja Dudzica i dopiero Lukas Kuban zdołał wpakować futbolówkę do siatki.

Drugą połowę miejscowi zaczęli tak, by jak najszybciej dobić rywala. W 47 min strzał Dudzica z bliskiej odległości wylądował na bocznej siatce. 60 sekund później znów Dudzic, tym razem po podaniu od Filipa Piszczka, znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale trafił w Misztala. W 49 min znów piłka zatrzymała się na bocznej siatce pruszkowian, tym razem za sprawą Piszczka.
W 63 min biało-czarni dopięli swego. Kubań dośrodkował z prawej strony w szesnastkę gości, tam był Michał Gałecki i głową wpakował piłkę do siatki.

To był istny pogrom. Na 4:1 w 78 min podwyższył Kamil Słaby, po dobrej wrzutce Piszczka z bocznej strefy boiska. W 86 min było 5:1, gdy Trochim zagrał do Dudzica, ten trafił jeszcze w golkipera Znicza, ale piłka trafiła do Adriana Basty, który popisał się pewnym strzałem w dalszy róg. Goście zmniejszyli rozmiary porażki za sprawą sprytnego strzału Paluchowskiego w 90 min.

Sandecja Nowy Sącz - Znicz Pruszków 5:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Paluchowski 21, 1:1 Trochim 39, 2:1 Kuban 44, 3:1 Gałecki 63, 4:1 Słaby 78, 5:1 Basta 86, 5:2 Paluchowski 90.

Sandecja: Radliński - Kuban, Szufryn, Piter-Bućko, Słaby - Wdowiak (76 Basta), Kasprzak (54 Gałecki), Baran, Trochim, Danek (46 Piszczek) - Dudzic.