https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szokujące zachowanie turystki na tle Bramy Śmierci w KL Auschwitz. Muzeum apeluje! Zobacz ZDJĘCIA

Redakcja Kraków
Turystka eksponowała swoje wdzięki na tle Bramy Śmierci w KL Auschwitz
Turystka eksponowała swoje wdzięki na tle Bramy Śmierci w KL Auschwitz Bogusław Kwiecień / Twitter
Osoby odwiedzające Muzeum Auschwitz często publikują w internecie „pamiątkowe” zdjęcia z terenów byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady, bez zastanowienia się, co na nich uwieczniły. Niestety pomimo apeli takie zdjęcia nadal często lądują w sieci.

Torami przez Bramę Śmierci na teren obozu w Brzezince wjeżdżały transporty ludzi, część z nich prosto do komór gazowych. Tory wybudowano w 1944 r., aby przyspieszyć akcję zagłady Żydów.

Zdjęcie na Instagram sprzed Bramy Śmierci

Miejsce to szczególnie upodobały sobie osoby odwiedzające Muzeum Auschwitz. To tam często wykonywane są sesje zdjęciowe, które urągają pamięci zamordowanych osób. Ostatnio przez internet przewinęła się prawdziwa burza, po tym jak jedna z dziennikarek z Wielkiej Brytanii opublikowała na twitterze zdjęcie obrazujące niestosowne zachowanie turystów, którzy uśmiechnięci siedzieli na torach, spacerowali po nich i wykonywali pamiątkowe zdjęcia. Zbulwersowało zwłaszcza zachowanie jednej z turystek, która siedząc na torach postanowiła eksponować swoje wdzięki.

Muzeum Auschwitz kolejny raz zaapelowało o rozwagę w trakcie wykonywania zdjęć

Zdjęcia mogą mieć dla odwiedzających ogromną wartość emocjonalną i dokumentacyjną. Obrazy pomagają nam zapamiętać. Przychodząc do Muzeum Auschwitz odwiedzający powinni pamiętać, że wkraczają na autentyczny teren byłego obozu, w którym zamordowano ponad milion osób. Szanuj ich pamięć - zaapelowało Muzeum Auschwitz na Twitterze.

Takie apele powtarzane są systematycznie, bo niestety do podobnych zdarzeń na terenie Muzeum Auschwitz dochodzi regularnie. Co jakiś czas media obiegają niestosowne zdjęcia: radosne selfie na tle krematoriów czy ludzi jedzących tam kanapki.

Muzeum Auschwitz-Birkenau znane jest na całym świecie. Według muzealników, w 2022 roku Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau zwiedziło 1,184 mln osób. Przed pandemią rocznie przyjeżdżało tu ok. 2 mln ludzi.

od 16 lat
Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
Rysiu
Pewnie z Ukrainy.
W
Wernychora
Nie interesuje nas to, dlaczego nas epatujecie taką problematyką? To nie jest nawet temat zastępczy - to w ogóle nie ma znaczenia. Nie wiedzieliście, że większość społeczeńśtw to puści ignoranci?
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska