- Paczka zaczęła się od odkrycia tego, że więcej szczęścia jest w dawaniu. Trenowałem siatkówkę, remontowałem dom, naprawiałem samochody. Robiłem dużo wielkich dla mnie rzeczy, a nagle poznałem panią Anię - opowiada ksiądz Jacek. Czyściłem podłogi, paliłem w piecu, wykonywałem najprostsze czynności, zupełnie nieprzystające do wysportowanego 20-latka. Nie przynosiło mi to żadnej satysfakcji, ale odkryłem w tym szczęście - dodaje.
SZLACHETNA PACZKA to projekt, który łączy tysiące osób: wolontariuszy, darczyńców, rodziny w potrzebie i dobroczyńców. To tysiące spotkań, które odbywają się w przyjaznej atmosferze wzajemnej otwartości człowieka dla człowieka. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, darczyńcy z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia!
Centrum dowodzenia wszechświatem
W 2011 roku dzięki SZLACHETNEJ PACZCE pomoc dotarła do 11844 rodzin, w czasie pierwszej edycji projektu było ich 30. - Wszystko zaczęło się w Krakowie. Najpierw był pomysł, potem rozwiązania systemowe i jakimś cudem, i dzięki pomocy Teleexpressu zaraziliśmy ideą resztę kraju! - cieszy się ks. Jacek.
Wolontariusze Paczki działają w 432 miejscach w Polsce: spotykają się z potrzebującymi rodzinami
w ich domach, diagnozują sytuację, pytają o marzenia i podejmują decyzję o włączeniu do projektu.
W każdym województwie projekt jest kierowany przez struktury lokalne - koordynatorów wojewódzkich, regionalnych i specjalistów ds. promocji. Serce Paczki znajduje się w Krakowie. - Czasem czuję się jak w centrum dowodzenia wszechświatem! - powiedziała z entuzjazmem Ewa Pawełczyk, która 17 listopada, wykonywała telefon do radiowej Trójki, z którą SZLACHETNA PACZKA obwieszczała otwarcie bazy z opisami rodzin na stronie internetowej.
Otwórz okno i zaangażuj się!
- Dążymy do świata, w którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi. Pomagają tym, którzy znaleźli się w potrzebie, próbują ich zrozumieć - mówi ks. Jacek Stryczek. - Chodzi o to, żeby przestać patrzeć na świat przez szybę z własnego ciepłego domu, ale otworzyć okno, wyjść i zaangażować się. My w Paczce już to robimy, teraz zapraszamy, żeby zmieniać świat razem z nami!
Tylko w tym roku wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI dotarli do ponad 13 000 rodzin w potrzebie. Aby SZLACHETNA PACZKA mogła się rozwijać potrzebujemy wsparcia finansowego.
Dokonaj wpłaty na organizację projektu. Zmieniaj świat na lepsze!
- Jesteś milionerem z dobrym sercem? To znaczy, że masz sukcesy tak, jak ja. Razem, możemy zmienić świat na lepsze! - zaprasza ksiądz Jacek Stryczek.
Napisz na: [email protected]
Tak dawniej wyglądała droga Kraków - Tarnów [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!