Według analiz przeprowadzonych przez KSOZ, mieszkańcy Krakowa nie korzystają z dorożek, dlatego ulotka jest skierowana przede wszystkich do turystów, w tym także zagranicznych. Dlatego też zawiera apel Stowarzyszenia w tej sprawie nie tylko w języku polskim, ale także: angielskim, niemieckim, francuskim i włoskim.
– Przede wszystkim informujemy, dlaczego nie należy korzystać z dorożek i dlaczego Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt już od 7 lat, jako pierwsza organizacja prozwierzęca, domaga się likwidacji ruchu dorożek w Krakowie. Wskazujemy też na to, co razem możemy zrobić w tej sprawie – mówi Agnieszka Wypych, prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt.

To już kolejna akcja Stowarzyszenia
Ulotka to kolejny element kampanii KSOZ na rzecz wprowadzenia całkowitego zakazu ruchu dorożek w Krakowie. Wcześniej Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt wystąpiło w tej sprawie m.in. z obywatelską inicjatywą uchwałodawczą, którą Rada Miasta Krakowa odrzuciła większością głosów czy z apelem aby przyszłość dorożek rozstrzygnięto w trybie referendum lokalnego, pod którym podpisało się 5 588 osób.
W ostatnim czasie KSOZ zwrócił się natomiast z listem otwartym do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Rady ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przeciwko wpisaniu krakowskich dorożek na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, pod którym także zbierane są podpisy poparcia.
Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt już od 7 lat, jako pierwsza organizacja prozwierzęca, domaga się wprowadzenia całkowitego zakazu ruchu dorożek w Krakowie.
