Targ staroci cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko oświęcimian, ale także mieszkańców z najbliższej okolicy. Nie brakuje takich, co jeżdżą na targi staroci. W Oświęcimiu była to już jedenasta edycja.
- Mamy sygnały od wystawców, że mieliby ochotę na możliwość zorganizowania targów da razy w roku – zwraca uwagę Wioletta Oleś, dyrektor Muzeum Zamek w Oświęcimiu. - W ciągu dnia widać było sporo kupujących. Moim zdaniem, największym zainteresowaniem cieszyła się stara porcelana.

Nie brakowało starych zegarów, mebli czy innych wyrobów, mogących być ozdobą salonów. Były płyty winylowe, zegarki, autka na resorach, którymi bawiło się pokolenie obecnych 50-latków, czy aparaty z czasów początku telefonii komórkowej.
Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były także przedmioty będące na wyposażeniu żołnierzy z czasów drugiej wojny światowej.
Wystawa „Cenne-drogocenne” na zamku w Oświęcimiu
Przy okazji Święta Miasta Oświęcimia, przypadającego dokładnie 3 września, bo tego dnia, w 1291 roku Książę Cieszyński, Mieszko I, nadał Oświęcimiowi prawa miejskie, otwarto wystawę czasową „Cenne – drogocenne”.
- Jej tematem są zrywy niepodległościowe Polaków w XIX wieku oraz mieszkańcom Oświęcimia, uczestniczącym w tych wydarzeniach – zwraca uwagę Aleksander Babiński, kurator wystawy. - Godne uwagi jest też uzbrojenie powstańców listopadowych i styczniowych.
Wystawę będzie można oglądać do stycznia 2025 roku. Jej ekspozycja będzie okazją do organizacji warsztatów dla młodzieży z oświęcimskich szkół, a związanych jej tematyką.



Bądź na bieżąco i obserwuj
- Velo Soła jak magnes przyciąga rowerzystów. To trasa z pięknymi widokami
- Duże zmiany w rozkładach jazdy pociągów z Krakowa do Oświęcimia
- Czwarty sezon hokejowej drużyny akademickiej w Oświęcimiu
- Turyści z całej Polski i z zagranicy przyjeżdżają do Oświęcimia na zamek
- Ochotnicza Straż Pożarna w Oświęcimiu świętowała jubileusz 150-lecia
- Zabytkowa kopalnia Jawiszowice ma szansę być hitem turystycznym regionu