https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tatry. To najbardziej chronione obszary gór. Turysta nie ma tam wstępu

red.
Są w Tatrach miejsca, gdzie ludzie nie mają wstępu. Panuje tam totalna dzicz, rządzą zwierzęta. Nie ma szlaków turystycznych, nie ma ludzi, nie ma śmieci. Zobaczcie najbardziej chronione miejsca w Tatrach. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

W Tatrach mamy 275 kilometrów szlaków turystycznych. Są miejsca w górach, gdzie w sezonie turystycznym pojawia się tysiące ludzi dziennie - np. w rejonie Morskiego Oka, Doliny Kościeliskiej, czy Chochołowskiej.

Powierzchnia parku wynosi 21197 ha i pod tym względem zaliczany jest do jednych z większych parków narodowych w Polsce.
Około 70 proc. powierzchni parku zajmują lasy i zarośla kosodrzewiny, a pozostałe 30 proc. to murawy wysokogórskie, skały i wody. Ochroną ścisłą objęte jest prawie 11,5 tys. ha powierzchni, w tym całe piętro hal i turni, piętro kosodrzewiny oraz częściowo również lasy regla górnego i dolnego. Ochrona ścisła polega na ochronie procesów zachodzących w środowisku naturalnym.

Są jednak miejsca w Tatrach, gdzie ludzie nie są w ogóle wpuszczani. Albo nigdy nie przebiegał tak szlak turystyczny, albo został zamknięty. To miejsce o szczególnym charakterze - gdzie bytują zagrożone gatunki zwierząt, czy spotkać można wyjątkowo rzadką roślinność.

Zobaczcie najbardziej cenne i chronione obszary naszych gór.

Materiał oparty m.in. o dane z Tatrzańskiego Parku Narodowego, oraz Wikipedii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska