- Decyzję o kandydaturze Moniki Piątkowskiej podjął zarząd krajowy. Mamy informację, że ma być kandydatką w ramach porozumienia koalicyjnego - mówi Szczęsny Filipiak, szef struktur PO w Krakowie.
Przyznaje, że krakowskie środowisko Platformy zaproponowało sześciu potencjalnych kandydatów w wyborach do Senatu: radnych wojewódzkich Patrycję Tocką i Grzegorza Lipca, radnych miejskich Iwonę Chamielec i Tomasza Darosa oraz działacza opozycji demokratycznej w czasach PRL Edwarda Nowaka i byłego prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzeja Matyję.
Żadna z tych kandydatur nie została przyjęta przez zarząd krajowy PO.
Piastowała ważne stanowiska w krakowskim urzędzie
Monika Piątkowska wcześniej była związana z SLD, PSL oraz Polską 2050. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania i marketingu.
Pełniła ważne funkcje w ekipie byłego prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego. W latach 2003-2012 była dyrektorem Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Krakowa, a w 2009 r. została również pełnomocnikiem Prezydenta Miasta ds. Marki Kraków. Pełniła także funkcję dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej w Ministerstwie Gospodarki i rzecznika Ministra Gospodarki.
W Polskiej Agencji Informacji i inwestycji Zagranicznych pracowała w latach 2013-2015, odpowiadała za nadzór nad komunikacją oraz realizacją Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej.
Obecnie Monika Piątkowska jest prezesem Izby Zbożowo-Paszowej.

Powalczą o zwolnione w Senacie miejsce przez Bogdana Klicha
Wybory uzupełniające do Senatu w Krakowie odbędą się w marcu tego roku z powodu zwolnienia miejsca w Izbie Wyższej przez Bogdana Klicha (Platforma-Koalicja Obywatelska), który został powołany na chargé d’affaires ambasady RP w Stanach Zjednoczonych.
Chęć w wyborach do Senatu zgłosił były miejski radny Łukasz Wantuch, który w Radzie Miasta zasiadał w klubie radnych Przyjazny Kraków, związanych z byłym prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim.
Decyzję o starcie w wyborach uzupełniających do Senatu podjęła także partia Razem. Kandydatką ugrupowania będzie krakowska działaczka społeczna i jedna z liderek strajków kobiet Ewa Sładek.
Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości potwierdzają, że na spotkaniu opłatkowym tej partii poseł PiS Ryszard Terlecki poinformował, iż kandydatką tego ugrupowania będzie była małopolska kurator oświaty, obecnie radna PiS w Sejmiku Województwa Małopolskiego Barbara Nowak.
Oficjalnie PiS nie potwierdziło na razie tej kandydatury. W kuluarach nie brak jednak głosów ze strony osób związanych z PiS, że ostatecznie ta partia może poprzeć niezależnego kandydata jakim jest były polityk Platformy (europoseł i poseł) Bogusław Sonik.
