Poziom dzietności na Świecie dramatycznie maleje

W poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku świat obiega dramatyczna wiadomość: paryska katedra Notre-Dame płonie! Nie tylko katolicy wstrzymują oddech, obserwując setki strażaków stających do walki z żywiołem. Warunki są niezwykle trudne, ponieważ ogień rozprzestrzenia się na trudno dostępnym poddaszu, a stawka ogromnie wysoka, bo chodzi nie tylko o ocalenie jednej z najwspanialszych budowli sakralnych na Ziemi, ale także bezcennych relikwii. W skarbcu katedry przechowywana jest bowiem n.in. korona cierniowa Chrystusa.
Mury „Matki Wszystkich Katedr” przetrwały, ale wtedy były momenty, w których wydawało się, że odwaga, doświadczenie i specjalistyczny sprzęt mogą nie wystarczyć do uratowania Notre- Dame. Wokół katedry gromadziły się tysiące wiernych, by swoją modlitwą wesprzeć bohaterów. Ten film pokazuje siłę wiary i zwykłych ludzi w starciu z potęgą niszczycielskiego żywiołu. Za kamerą stanął twórca tak głośnych dzieł, jak „Walka o ogień”, „Imię róży” czy „Kochanek” – Jean-Jacques Annaud.
- Gdyby taki ciąg wydarzeń wymyślił scenarzysta, ta historia zdawałaby się niewiarygodna. A jednak była w stu procentach prawdziwa. Z mojego punktu widzenia był to przepis na udany film. W roli głównej międzynarodowa gwiazda: Notre-Dame. Jej przeciwnikiem wyrachowany i potężny demon: ogień. A w centrum walki pomiędzy tymi dwoma gigantami zwyczajni ludzie, którzy są gotowi poświęcić własne życie, by ratować ważne dla ich kultury i tożsamości narodowej kamienie. Na dodatek fenomenalne sceny akcji, suspens, dramat, szczerość, szczodrość, plus lekka komediowa nutka. Perfekcyjny scenariusz wymyślony przez życie - mówi Jean-Jacques Annaud.
"Notre-Dame płonie" trafi do krakowskich i małopolskich kin w piątek 19 sierpnia.
- To oni tworzyli niezwykły koloryt krakowskich ulic i placów. Pamiętacie ich?
- Oto najbogatsze i najbiedniejsze gminy Małopolski. Jedna zwraca szczególną uwagę!
- Niezwykła wieś z Małopolski znów jest gwiazdą internetu
- Pod Krakowem dobiega końca budowa... hinduskiej świątyni
- 15 objawów, które świadczą o tym, że możesz być zakażony nowym subwariantem Omikronu