- Brak istotnych elementów wykończenia, niezrealizowany pełny zakres to kwestie kluczowe dla odbioru robót. Wykonawca prowadzi obecnie prace uzupełniające i poprawkowe. Ostatnie opady deszczu pokazały, gdzie tworzą się zastoiska wody i w tej chwili poprawiają to w sposób zaplanowany, starając się w miarę możliwości nie ingerować znacząco w to, co wykonali, to kwestie techniczne, które wykonawca na bieżąco realizuje w uzgodnieniu z inspektorem nadzoru - mówi Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni.
Wykonawca udrażniania między innymi zaasfaltowaną studzienkę ściekową. - Wykonuje również ścieki wzdłuż linii asfaltu odprowadzające wody opadowe z miejsca, gdzie tworzyło się zastoisko, trwają nasadzenia, humusowanie i obsiew terenów zielonych mieszanką traw, który z pewnością należy uzupełnić w okresie wiosennym. To elementy, natury technicznej i estetycznej, jednak nie wszystko da się wykonać w sposób zadowalający ze względu na pogodę i przy wiosennym przeglądzie musi być poprawiony - dodaje Cerazy.
Nowy układ parkingów obok dworca wymusił zmniejszenie ich liczby o kilkadziesiąt. Ale obecnie kierowcy będą mieli większy komfort parkowania, ponieważ szerokość miejsc postojowych dostosowano do nowych przepisów i wynosi ona 2,5 metra (wcześniej 2,25 m), szerokość zatok parkingowych dla busów to 3,5 metra. - Przed modernizacją parkowanie odbywało się w sposób niezorganizowany, nawet w terenach zielonych gdzie kierowcy wykorzystywali również miejsca nieutwardzone. Po otwarciu węzła przesiadkowego teren zmieni to w sposób diametralny - zaznacza zastępca burmistrza.
Nowym elementem obok dworca PKP są miejsca postojowe dla busów. Na przełomie 2023 i 2024 roku na nowy węzeł ma przejąć funkcję przystanku początkowego z Placu Pułaskiego, który również przewidziany jest do rewitalizacji.
Pierwszy w Bochni totem multimedialny, czyli elektroniczny rozkład jazdy
W ramach nowego węzła przesiadkowego zainstalowano nowe wiaty przystankowe, oświetlone i wyposażone w kamery oraz panele fotowoltaiczne. - Jest to dodatkowym elementem wspomagającym „samowystarczalność” tego obiektu w zakresie zużycia energii elektryczne.
Nowym elementem jest totem multimedialny. - To bodaj pierwsze w naszym mieście tego typu zewnętrzne urządzenie informacyjne, w którym oprócz rozkładów jazdy i informacji istotnych dla podróżnych, mapy miasta, będą umieszczane informacje związane z wydarzeniami kulturalnymi, sportowymi, generalnie szereg informacji z całego kalendarzu imprez. Podobny informator jest sytuowany przy Plantach Salinarnych w obrębie przewidzianego do modernizacji przystanku autobusowego, jednak z przyczyn obiektywnych zostanie zainstalowany w późniejszym terminie.
Według zapowiedzi zastępcy burmistrza Bochni węzeł przesiadkowy ma być udostępniony dla kierowców jeszcze w listopadzie.
- W Bochni można zdobyć odznakę gwarka za zwiedzenie obiektów turystycznych
- Południowa obwodnica Szczurowej za niespełna rok. Zdjęcia i wideo
- W Małopolsce została otwarta kolejna wieża widokowa! Kolejka do wejścia na szczyt
- Mobilne planetarium w Szczurowej. Zobacz wideo
- Ambasadorzy Bochni w bazylice niemile widziani. Dlaczego?
- Kolejna wieża w regionie prawie gotowa. Będą z niej piękne widoki