https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzebinia. Kierował samochodem mając 3,2 promila alkoholu.

Sławomir Bromboszcz
Opracowanie:
Pijany kierowca zatrzymany w Trzebini
Pijany kierowca zatrzymany w Trzebini Fot. Malgorzata Genca / Polska Press
Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 46-letniego mieszkańca Trzebini, który nietrzeźwy wsiadł do samochodu i przyjechał pod sklep. Badanie wykazało blisko 3,2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania kierowcy doszło w Trzebini na ul. Grunwaldzkiej. Mieszkaniec z okna jednego z bloków zauważył podjeżdżający pod sklep samochód marki Skoda, którego kierujący miał poważne problemy, aby z niego wysiąść, a gdy się już z tym uporał, chwiejnym krokiem wszedł do sklepu na zakupy. Świadek nie zwlekając wyszedł z swojego mieszkania i udał się pod zaparkowany samochód.

W międzyczasie do samochodu powrócił kierujący, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Całą sytuację zaobserwował również inny mężczyzna, który w tym samym momencie przebywał w sklepie.

Wzorowy obywatel, który obserwował całą sytuację z okna mieszkania uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy, aż do czasu przybycia patrolu policji - podkreśla mł. asp. Iwona Szelichiewicz, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie.

Badanie przeprowadzone na urządzeniu wykazało blisko 3,2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu 46-latka. Oprócz utraty prawa jazdy, zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności. Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa mieszkańców gminy Trzebini, dzięki którym nie doszło do tragedii.

Jesteś świadkiem utrudnień na drodze? Daj nam znać! Poinformujemy innych. Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo!
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pozostałe

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska