168 osadzonych w mijającym roku wzięło udział w kursach podnoszących ich kompetencje zawodowe. Na terenie trzebińskiej jednostki odbyło się łącznie 17 kursów zawodowych – osiem technologa wykończenia wnętrz, trzy stolarza, czterokrotnie brukarza oraz dwa ogrodnika. Część osób wzięła również udział w kursie pierwszej pomocy.
Jest szansa, że po opuszczeniu murów Zakładu Karnego znajdą pracę.
- Wiedzę zdobytą podczas szkolenia osadzeni mogą utrwalić i wykorzystać w zatrudnieniu zarówno odpłatnym jak i społecznym na terenie jednostki jak poza jej obrębem - mówi Paweł Marchajski, rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Trzebini.
Na terenie jednostki działa otwarta w 2018 r. hala produkcyjna. Pracuje w niej średnio 30 osób. W ostatnim czasie osadzeni zajmowali się tam wykonywaniem stalowych elementów pod zabudowę żelbetonową.
- Dzięki codziennej pracy skazani uczą się prawidłowego wypełniania ról społecznych, odpowiedzialności i sumienności. Mają również możliwość spłacać swoje zobowiązania oraz wspierać i odciążać swoje rodziny finansowo. Ci osadzeni, którzy z różnych względów nie mogą być zatrudnieni poza jednostką kierowani są do pracy na terenie zakładu karnego - informuje rzecznik.
Zakład Karny w Trzebini w ubiegłym roku pod względem aktywizacji zawodowej więźniów uplasował się na trzecim miejscu w Polsce. Obecnie przebywa w nim 288 osób.
- Ma szczęśliwą rodzinę... i jest księdzem
- Kiedyś to były prawdziwe zimy w mieście. Zobaczcie zdjęcia
- Ostatnie zdjęcia na planie filmu "Oświęcim-Praga"
- Kalwaria Zebrzydowska. Zbudowali gigantyczną szopkę
- Wypadek wozu strażackiego. Sześciu strażaków w szpitalu
- Na rynku w Olkuszu rozdawali darmowe choinki [ZDJĘCIA]
WIDEO: Barometr Bartusia
