IAESTE CaseWeek to ogólnopolski projekt, podczas którego studenci mogą zmierzyć się z praktycznymi problemami spotykanymi na co dzień w przemyśle i pracy. Praktyczna forma case study umożliwia młodym ludziom zapoznanie się z tymi problemami oraz doskonalenie swoich umiejętności – zarówno tych zawodowych, jak i miękkich. Dodać warto, że udział w bezpłatnych, certyfikowanych warsztatach jest również świetną okazją, by wzbogacić swoje CV.
Warsztaty z ekspertami w wiodących przedsiębiorstw
Inauguracja cyklu warsztatów IAESTE CaseWeek 2024 nastąpi 6 maja. Wydarzenie będzie się odbywać na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej i potrwa dwa tygodnie. Warsztaty poprowadzą eksperci z wiodących na rynku przedsiębiorstw. O czym będzie można się dowiedzieć?
MTU Aero Engines Polska przybliży studentom tajniki efektywnej inżynierii w kontekście działalności firmy lotniczej. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać strategie i narzędzia wykorzystywane do osiągania wyjątkowych wyników inżynieryjnych. Z kolei eksperci z Emitel SA przedstawią zagadnienia teoretyczne dotyczące budowy i działania standardu LoRaWAN oraz praktyczne rozwiązania sieci IoT.
Natomiast na warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli spółki Oprogramowanie Naukowo-Techniczne studenci poznają narzędzie do modelowania baterii, zaś eksperci z Valeo Autosystemy opowiedzą o narzędziach Lean Management i o wymaganiach stawianych projektantom w branży automotive.
IAESTE CaseWeek dla najlepszych studentów
Więcej informacji o warsztatach na stronie caseweek.iaeste.pl. Tam również można się zarejestrować na tegoroczny IAESTE CaseWeek. Po dokonaniu rejestracji wystarczy wejść w zakładkę „Warsztaty”, wybrać swoją uczelnię i zapisać się na wybrane warsztaty.
IAESTE CaseWeek to projekt ogólnopolski. Dzięki praktycznej formie spotkania i systemowi rejestracji na warsztatach pojawiają się najlepsi studenci polskich uczelni. W wydarzeniu, prócz krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, biorą również udział: Politechnika Gdańska, Politechnika Krakowska, Politechnika Poznańska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Śląska i Politechnika Warszawska.
IAESTE działa od 75 lat, w ponad 85 krajach
IAESTE (The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience) to stowarzyszenie działające od 75 lat. Organizacja została założona w 1948 roku w londyńskim Imperial College w celu integracji i promowania międzynarodowego zrozumienia po II wojnie światowej.
Od początku swojego istnienia IAESTE zorganizowało wymiany dla 350 tysięcy studentów, które odgrywają kluczową rolę w rozwoju młodych inżynierów i naukowców. IAESTE to organizacja non profit, a wszyscy jej członkowie pracują na zasadzie wolontariatu.
Przez 75 lat organizacja rozrosła się do potężnych rozmiarów, zasilając swoje szeregi członkami z ponad 85 krajów oraz nawiązując współpracę z ponad 5000 firmami i instytucjami.

