https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Dzień Praw Człowieka krakowskie ulice zmieniają nazwy. To jednodniowa akcja, która niesie ze sobą ważny przekaz

Aleksandra Łabędź
W Dzień Praw Człowieka krakowskie ulice zmieniają nazwy. To jednodniowa akcja, która niesie ze sobą ważny przekaz
W Dzień Praw Człowieka krakowskie ulice zmieniają nazwy. To jednodniowa akcja, która niesie ze sobą ważny przekaz Wojciech Matusik
W Krakowie, już po raz trzeci, wybrane ulice na jeden dzień zmienią swoje nazwy, symbolicznie podkreślając kluczowe wartości dla nas wszystkich: szacunku i solidarności. Dla przykładu, plac Wszystkich Świętych stanie się na jeden dzień placem Praw Człowieka. Zmian w nazewnictwie ulic będzie więcej, ponieważ w niedzielę, 10 grudnia w Krakowie będzie celebrowany Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – szczególne święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, upamiętniające podpisanie w 1948 roku Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Jakie zmiany nastąpią w niedzielę 10 grudnia?

Plac Wszystkich Świętych stanie się na jeden dzień placem Praw Człowieka, ul. Wielopole – ul. Równego Traktowania, pl. Centralny im. Ronalda Reagana – pl. Sprawiedliwości Społecznej, ul. Krupnicza będzie nosić nazwę ul. Poszukiwania Dialogu, a al. Focha stanie się al. Braterstwa i Siostrzeństwa.

– Pragniemy tworzyć miasto praw człowieka, włączającą i zbudowaną na szacunku wspólnotę lokalną, wrażliwą i reagującą na krzywdę drugiej osoby. Kraków dla równości to nie tylko hasło, to dziesiątki zadań w obszarze równego traktowania, w edukacji, kulturze, bezpieczeństwie czy zdrowiu, które sprawiają, że Kraków w sposób mądry i inkluzywny odpowiada na różnorodne potrzeby każdej mieszkanki i mieszkańca. W niedzielę, 10 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka będziemy celebrować najważniejsze dla na wartości, symbolicznie w przestrzeni miasta – mówi inicjatorka akcji Nina Gabryś-Janowska, pełnomocniczka prezydenta Krakowa ds. polityki równościowej.

W działania zaangażował się Zarząd Transportu Publicznego, który przygotował tablice z nazwami ulic.

Śpimy krócej i coraz gorzej

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

g
grzeg
Powiem krótko i dobitnie: w moim przekonaniu to niepoważne, wręcz głupkowate.
Z
Z. Rósek
Żądam by nazwę ulicy Mogilskiej zmienić na ulicę autobusową!
K
Karol
pełnomocniczka prezydenta Krakowa ds. polityki równościowej ?-

Jessu, a cóż to za cudactwo ? Potem się dziwić , że Kraków ma tyle miliardów długów jak tworzą takie dziwaczne stanowiska pracy.

Zarząd Transportu Publicznego utrzymywany jest z pieniędzy podatników, a więc wszelkie prace powinien wykonywać dla mieszkańców Krakowa, a nie realizować pomysłów jakieś nawiedzonej patriotki. Nikt nie pytał mieszkańców czy popierają takie happeningi na ich koszt. Ciekawe czy ta inicjatorka będzie startować w wyborach samorządowych , a akcja ma na celu medialną autopromocję. To jest nielegalne , bo wprowadza w błąd ludzi co do nazwy miejsca. Najwyższy czas pogonić tych nawiedzonych świrów. Nie mogę się już doczekać kiedy Majchrowski odejdzie ze swojego urzędu wraz ze wszystkimi plecakami.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska