Do Polski przyleciało ponad 60 zawodników. Wśród zagranicznych reprezentacji znalazły się kluby z Tunezji, Japonii, Egiptu czy Niemiec. Zawodnicy walczyli o tytuły najlepszych klubów w czterech konkurencjach (gra singlowa, deblowa, super solo, solo relay). Jednocześnie rozgrywane były zawody dla kobiet i mężczyzn w kategoriach wiekowych dla juniorów i seniorów.
“To już drugie międzynarodowe rozgrywki speed-ball zorganizowane przez Stowarzyszenie. Cieszymy się, że naszym zagranicznym przyjaciołom podoba się w Polsce i że powierzają nam organizowanie zawodów.” podkreśla Przemysław Wolan – Prezes Stowarzyszenia.
Speed-Ball Polska wystawiło 3 kluby: małopolski, śląski i tarnobrzeski w sumie reprezentowane przez jedenastu zawodników.
Ponieważ Egipt jest kolebką speed-ball to właśnie kluby z tego kraju zdominowały zawody. Jednak z uwagi na to, że władze Stowarzyszenia stawiają na szkolenie polskiej młodzieży, klub Speed-ball Małopolska zajął trzecie miejsce w klasyfikacji juniorów.
„Dosłownie tydzień wcześniej uczestniczyliśmy w obozie treningowym z Egipcjanami i już teraz mogliśmy zaprezentować nowe umiejętności w starciu z najlepszymi. Udział w zawodach takiej rangi to dla nas niesamowite doświadczenie” – wyznaje Gabriella Lopez – zdobywczyni trzeciego miejsca w super-solo juniorek.
Speed–ball to prosty sport z wykorzystaniem piłeczki i rakietek. Różni się od innych sportów z rakietkami tym, że piłeczka jest, przymocowana półtorametrową żyłką do masztu. Weekendowe rozgrywki to druga międzynarodowa impreza sportowa zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Sportu Speed-Ball Polska.
„Cieszymy się, że speed-ball w Polsce jest coraz bardziej popularny. Lubimy tutaj wracać, ponieważ podoba nam się atmosfera i doskonała organizacja turniejów.” – mówi Dr Ahmed Lotfy – Prezes Międzynarodowej Federacji Speed-ball.
Przed polskimi zawodnikami teraz kolejne tygodnie treningów przygotowujących do październikowych Mistrzostw Świata w Tunezji.