Wyszedł z domu i nie wrócił...
Zaginął 41-latek z gminie Skawina. Mężczyzna po raz ostatni widziany był 25 sierpnia br. w miejscu zamieszkania. Po tym czasie wyszedł z domu, nie informując domowników, że wychodzi i dokąd się udaje. Od tego czasu rodzina nie ma kontaktu z mężczyzną.
To jedno ze 164 wszczętych podczas tegorocznych wakacji poszukiwań osób zaginionych. Większość osób odnajduje się w ciągu doby lub najdłużej kliku dni od zaginięcia.
- Duża część osób powraca sama do miejsc zamieszkania. Część jest odnajdywana przez policjantów albo przez osoby postronne, które przeczytały komunikat o zaginięciu. Odnotowujemy, że wśród zaginionych jest coraz więcej osób z zaburzeniami emocjonalnymi, które po wyjściu z domu nie wiedzą, gdzie się znajdują. Odnajdywane są w rożnych przypadkowych miejscach. Na takie osoby błąkające się po mieście warto zwrócić uwagę. Można zaczepić takiego człowieka i zapytać czy nie potrzebuje pomocy. Takie osoby często wyglądają dość nietypowo np. w stroju nieadekwatnym do pory roku - mówi funkcjonariuszka policji.
Aktualnie w policyjnej bazie widnieje 177 osób zaginionych. Wśród nich są osoby, które są poszukiwane przez lata.
Najbardziej niebezpieczne skrzyżowania i ulice w Krakowie. K...
Co robić w pierwszej kolejności, kiedy mamy podejrzenie zaginięcia?
- Przeszukaj okolicę domu – strychy, piwnice, garaże, dachy, okolice ostatniego miejsca, gdzie osoba zaginiona była widziana, parki, laski, miejsca, w których lubiła bywać.
- Powiadom o zaginięciu rodzinę, przyjaciół i znajomych osoby zaginionej. Zapytaj, kiedy ostatni raz widzieli lub rozmawiali z Twoim bliskim. Zorientuj się, czy mogą pomóc – może coś wiedzą, może będą mogli pomóc w poszukiwaniach. działanie w pojedynkę jest znacznie trudniejsze.
- Sprawdź, czy nie zniknęły jej rzeczy osobiste. Jeżeli tak – zrób ich listę. Pamiętaj, że zaginięciem jest nie tylko zniknięcie osoby w niewyjaśnionych okolicznościach. To także sytuacja, w której Twój bliski niespodziewanie dla wszystkich spakował swoje rzeczy i zniknął nikomu nie zostawiając wiadomości.
- Przygotuj zdjęcie zaginionej osoby. Jeśli posiadasz tylko jedno, idź najpierw do najbliższego fotografa. Fotograf zrobi reprodukcje (także z dokumentów, bez konieczności ich niszczenia). Pomyśl o zrobieniu większej ilości odbitek, mogą przydać się w dalszych poszukiwaniach. Jeżeli jest taka możliwość, to poproś fotografa, aby zapisał zdjęcie w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku.
- Zgłoś zaginiecie policji oraz do ITAKI.
Mandat za jazdę w słuchawkach? Jest petycja w tej sprawie

- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Romantyczna Małopolska na rocznicę. W tych miejscach serce może zabić mocniej
- Morskie Oko i Rysy w godzinach szczytu. Oto najlepsze memy o turystach w Tatrach!
- Atrakcyjne nowe kąpielisko pod Krakowem. Woda, molo, plaże ZDJĘCIA
- Miasta rozwodników w Małopolsce. Tu małżeństwa rozpadają się najczęściej
- Tak mieszkają Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości". Oto dom słynnej pary seniorów