https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wadowice. Oczekiwany milionowy gość przekroczył próg rodzinnego domu Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

Monika Pawłowska
Fot. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach
W czwartek (7 czerwca) dokładnie o godz. 12.10 Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach odwiedził milionowy odwiedzający. Szczęśliwą turystką okazała się pani Monika, która wraz z mężem przyjechała do Wadowic z Kórnika.

Na milionową zwiedzającą, która przekroczy próg rodzinnego domu Jana Pawła II, czekało kilka niespodzianek, które wręczył ks. dr Jacek Pietruszka, dyrektor muzeum. Oprócz certyfikatu milionowego gościa i vouchera uprawniającego do bezpłatnego zwiedzania dla grupy, pani Monika otrzymała publikacje i pamiątki muzealne oraz prezenty przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

- Bycie milionowym zwiedzającym to nie tylko wielka radość i zaszczyt, ale też zobowiązanie, by od dziś być ambasadorem Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach – wyznała pani Monika na zakończenie wizyty.

Do miejsca narodzin św. Jana Pawła II przybywają ludzie z całego świata. Do tej pory Muzeum gościło pielgrzymów z ponad 100 krajów m.in. Włoch, Francji, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Brazylii, Niemiec, ale także z Arabii Saudyjskiej, Barbados, Burkina Faso, Gabonu, Kuby, Wybrzeża Kości Słoniowej, Nowej Zelandii, Chin, Zambii, Kenii czy RPA.

Muzeum w nowej formule działa od kwietnia 2014 r. Autorami ekspozycji stałej są Barbara i Jarosław Kłaputowie. Przechodząc przez 16 stref tematycznych na czterech kondygnacjach kamienicy, na 1200 m kw. powierzchni, można poznać kolejne etapy życia Karola Wojtyły późniejszego papieża Jana Pawła II - od domu rodzinnego w Wadowicach, gdzie „wszystko się zaczęło”, po Watykan i cały świat.

W Muzeum udostępnianych jest blisko 200 autentycznych pamiątek związanych z życiem Jana Pawła II i jego rodziny oraz 140 archiwalnych zdjęć. Wciąż gromadzone są nowe eksponaty, ofiarowywane najczęściej przez osoby z kręgu Jana Pawła II, jak np. osobiste pamiątki przekazane Muzeum przez Benedykta XVI w 2017 r.

ZOBACZ KONIECZNIE:

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 14. "Biber"

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kanonizowany
Dlaczego jak święci żyją to nikt się nie znajduje aby głośno powiedzieć że był cud i został uleczony...
Potem gdy umiera I nie ma już jak nic zweryfikować nagle znajdują się ludzie których uleczyl ów święty ;) no i pytanie do naiwnych wierzących.....pomyślcie logicznie skąd u ludzi wzięła się jak sama nazwa mówi....kość ogonowa ;) Bóg stworzył ......hehe
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska