MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Walne Sprawozdawcze Zgromadzenie Delegatów TS Wisła. „Biała Gwiazda” nieco bliżej wyjścia na powierzchnię

Bartosz Karcz
Bartosz Karcz
Ewa Michalik/TS Wisła Kraków
W poniedziałek 27 maja odbyło się Walne Sprawozdawcze Zgromadzenie Delegatów Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Przedstawiono sprawozdania dotyczące działalności klubu, również jego kondycji finansowej. Sytuacja stopniowo się poprawia, ale do jej pełnej normalizacji droga wciąż bardzo daleka i to w wielu aspektach.

TS Wisła Kraków jest dzisiaj bardzo dużą organizacją sportową. Zrzesza 1160 członków. Jest to też jeden z największych klubów wielosekcyjnych w kraju, których coraz mniej jest na sportowej mapie Polski. Na dzisiaj „Biała Gwiazda” w rankingu współzawodnictwa dzieci i młodzieży zajmuje 24 miejsce w Polsce, a z roku na rok pnie się w górę. - Naszym celem jest powrót do ścisłej krajowej czołówki w tym względzie, co miało miejsce jeszcze przed pandemią - podkreśliła wiceprezes TS Wisła Dorota Gburczyk-Sikora.

Poprawia się sytuacja finansowa TS Wisła, rosną zyski m.in. z działalności gospodarczej. Za poprzedni rok wyniosły one ponad 3 mln złotych. Kwota ta została przeznaczona na inwestycje i spłatę zadłużenia. Wciąż jednak dużym obciążeniem jest przeszłość i wielomilionowe długi. - Na ten moment mamy ponad 3 mln długów, ale do końca roku powinniśmy zejść do poziomu poniżej dwóch milionów - podkreśla prezes Tomasz Jażdżyński. Dodaje również: - Jesteśmy w sytuacji, w której spod wody widać już jej powierzchnię, ale żeby wypłynąć i złapać oddech potrzebujemy jeszcze trochę czasu. Coraz jednak bliżej do tego.

Sprawozdania zarówno merytoryczne jak i finansowe zostały przyjęte jednogłośnie przez 52 obecnych delegatów z 71 uprawnionych do głosowania. Ożywioną dyskusję wywołała natomiast sprawa inwestycji. Te najważniejsze, o których mówił Tomasz Jażdżyński, to budowa boiska o sztucznej nawierzchni, realizowana ze środków ministerialnych i ze zbiórki Stowarzyszenia Socios Wisła Kraków, które przekazało środki do TS Wisła oraz montaż fotowoltaiki, co ograniczyć ma rachunki za prąd nawet w kwocie kilkuset tysięcy złotych rocznie.

Kolejny raz podczas walnego Zgromadzenia Delegatów TS Wisła wraca temat fatalnego stanu obu hal. Stałym elementem staje się np. legendarna już kotara w hali treningowej, która już dawno nadaje się do wymiany. Problemy ze stanem technicznym hal, w których trenują setki dzieciaków, słusznie podnosiła m.in. Patrycja Czepiec-Golańska związana z sekcją koszykówki, ale temat tak naprawdę dotyczy wszystkich, którzy trenują na obiektach przy ul. Reymonta. Perspektywy na remonty? Trzeba szukać dofinansowania, ale też starać się znaleźć środki własne. Co do jednego zgodni są wszyscy, obie hale wymagają gruntownych remontów. Tomasz Jażdżyński mówił o tym wprost: - Albo w perspektywie kilku lat przeprowadzimy remonty, albo te obiekty będą groziły po prostu zawaleniem…

I wydaje się, że to jest jedno z największych wyzwań, jakie obok spłaty do końca zadłużenia TS Wisła stoi przed obecnymi władzami „Białej Gwiazdy”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komentarze piłkarzy po meczu Polska-Holandia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska