To już tradycja, że do Więcławic zjeżdżają ludzie z całej Polski, a nawet z zagranicy, by nauczyć się od najlepszych, jak się śpiewa gospel. A ten, kto już postawił pierwszy krok, na pewno poczuł się innym człowiekiem, może lepszym, na pewno bardziej otwartym. Bo ten, kto śpiewa gospel zaczyna wierzyć, że wszystkie rzecz te duże, jak i te całkiem małe są gdzieś tam w górze zapisane. I ma przekonanie, że nic przecież nie bierze się bez przyczyny, że jeśli już w tej wiosce pod Krakowem gospel stało się sztandarowym sposobem oddawania chwały Bogu, to przecież nie można ot tak tego potencjału po prostu zmarnować.
Dlatego od ośmiu lat łączą się tu ludzie, dorośli i dzieci, profesjonaliści i amatorzy duzi i mali, chudzi i grubi. I tworzą rodzinę. Piękną, bo śpiewającą pełnym, szczerym głosem. Popularność tej czarnej muzyki w Krakowie i pod Krakowem powoli przestaje dziwić. Ludzie szukają różnych sposobów, by znaleźć drogę do wiary. Jedną z nich jest śpiewanie. A kiedy już się śpiewa, to tak jakby człowiek unosił się do lepszego życia, przestrzeni, czasami nawet raju.
W programie tegorocznego koncertu współczesne utwory gospel, na specjalne życzenie widzów, słuchaczy i chórzystów w przeważającej mierze w języku polskim. A wszystko to w wykonaniu 110-osobowego chóru pod batutą znakomitych dyrygentów, z aranżacją muzyczną i przy współpracy wspaniałych muzyków. Zatem, pamiętajcie, niedziela, piękne Więcławice i piękne serca ludzi, którzy zaśpiewają dla Was.
Informacje:
Dyrygenci: Anna Madej & Daniel Cebula-Orynicz
Instrumenty klawiszowe: Dawid Makosz
Perkusja: Szymon Madej
Gitara basowa: Paweł Wszołek
oraz
Chór VIII Warsztatów Gospel w Więcławicach Starych
WIDEO: Barometr Bartusia. Ile powinien zarabiać nauczyciel?
