Wieczysta Kraków. Rezerwy „Żółto-czarnych" w zaległym meczu klasy A wysoko pokonały Podgórze Kraków [ZDJĘCIA]

10.11.2021, stadion Prądniczanki: mecz klasy A Wieczysta Kraków - Podgórze Kraków Joanna Urbaniec
W zaległym meczu (11 kolejki. z 31 października) grupy III Kraków klasy A, rozegranym na stadionie Prądniczanki, liderująca w tabeli Wieczysta II Kraków pokonała zajmujące ósme miejsce Podgórze Kraków 7:2.

Podgórze niespodziewanie objęło prowadzenie po błędzie obrońców Wieczystej II. Goście chcieli zaskoczyć rywali na początku meczu, bo wiedzieli, że później ujawni się ich wyższość techniczna i fizyczna. I to im się udało. Gospodarze z minuty na minutę się rozkręcali i już do przerwy wypracowali sobie przewagę trzech goli. Po zmianie stron miejscowi także jako pierwsi stracili gola, jednak potem ich przewaga zaowocowała trzema kolejnymi bramkami.

Po dwunastu kolejkach Wieczysta II prowadzi w tabeli z kompletem 36 punktów i różnicą bramek 80-9. W ostatniej kolejce w rundzie jesiennej w sobotę, 13 listopada zmierzy się na stadionie Prądniczanki z zajmującym jedenastą lokatę Bratniakiem Kraków (początek meczu o godz. 18).

Wieczysta II Kraków - Podgórze Kraków 7:2 (4:1)
Bramki: 0:1 Więcaławek 8, 1:1 Korczyk 16, 2:1 Piejak 19, 3:1 Piejak 26, 4:1 Szewczyk 35, 4:2 Niemirski 55, 5:2 Czajkowski 67, 6:2 Łazarczyk 73, 7:2 Kura 75.
Wieczysta II: Krawczyk - Korczyk (65 Niechciał), Makuch, Urbański, Kura - Guzik, Nowicki (46 Banachowicz), Szewczyk, Sawicki (46 Czajkowski), Linca (65 Łazarczyk) - Piejak (46 Słonina).
Podgórze: Gawlik - Pelc (60 Białasek), Serwer, Marcinek, Zając - Adamowicz (46 Ochałek), Więcławek, Pijanowski, Niemirski - Góra (60 Korniejenko), Marczak (80 Pitala).