MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wielu chętnych by zostać nocnym burmistrzem w Krakowie. 21 osób zgłosiło swoje kandydatury na nowe stanowisko

Aleksandra Łabędź
Wielu chętnych by zostać nocnym burmistrzem w Krakowie. 21 osób zgłosiło swoje kandydatury na nowe stanowisko
Wielu chętnych by zostać nocnym burmistrzem w Krakowie. 21 osób zgłosiło swoje kandydatury na nowe stanowisko Aneta Żurek
Konkurs na objęcie nowego urzędniczego stanowiska w Krakowie cieszy się dużym zainteresowaniem. Swoje kandydatury by zostać nocnym burmistrzem, który stanie na czele Komisji Zrównoważonej Gospodarki Nocy, zgłosiło 21 osób. Jak poinformował krakowski magistrat, 8 kandydatur nie zakwalifikowano do następnego etapu naboru. W czwartek, 4 lipca, każdy z 13 kandydatów, którzy spełnili wszystkie wymogi, o godz. 10. otrzymał testy kwalifikacyjne w formie on-line z wiedzy ogólnej i specjalistycznej wymaganej na tym stanowisku.

Długa lista zadań

Wśród zadań nocnego burmistrza będą m.in. wypracowanie w szerokim partnerstwie strategii działania Zespołu zadaniowego pn. Komisja Zrównoważonej Gospodarki Nocy na rzecz zrównoważonej gospodarki nocy w Krakowie na podstawie badań, analiz i monitoringu rynku. Ponadto, na liście zadań znajduje się również wdrażanie zapisów strategii działania Zespołu zadaniowego pn. Komisja Zrównoważonej Gospodarki Nocy m.in. poprzez wprowadzenie zasad i standardów funkcjonowania gospodarki nocy w obszarach zarządzania miastem, w tym przede wszystkim przedsiębiorczości, kultury i dziedzictwa, turystyki, bezpieczeństwa i porządku publicznego, komunikacji w mieście, zdrowia publicznego.

Nocny burmistrz będzie też zlecał badania, analizy i bieżący monitoring gospodarki nocy oraz przygotowywał na ich podstawie stosowane dokumenty, w tym programy mające istotny wpływ na funkcjonowanie Krakowa w porze nocnej. Będzie także opiniował i doradzał w zakresie, dokumentów Gminy Miejskiej Kraków, mających istotny wpływ na funkcjonowanie miasta w porze nocnej.

Wymagania niezbędne, by objąć to stanowisko:

  • Spełnienie wymagań art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych określonych dla stanowisk urzędniczych
  • Obywatelstwo polskie
  • Wykształcenie wyższe
  • Co najmniej 4-letni staż pracy
  • Co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w jednym z wymienionych obszarów: administracja publiczna, kultura i dziedzictwo, bezpieczeństwo i porządek publiczny, komunikacja społeczna, usługi prawne, przedsiębiorczość, turystyka
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

W postępowaniu jest również mowa o wymaganiach dodatkowych, a wśród nich, np. ocena przedstawionej koncepcji działań Zespołu zadaniowego pn. Komisja Zrównoważonej Gospodarki Nocy oraz planu działań na bieżący rok, znajomość dokumentów strategicznych oraz obowiązujących w Gminie Miejskiej Kraków programów dotyczących rozwoju Miasta, przedsiębiorczości, turystyki, kultury i dziedzictwa, w tym parków kulturowych, bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wiedza na temat inicjatyw i projektów realizowanych przez Miasto na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego.

Przyszły nocny burmistrz powinien znać powszechnie obowiązujące przepisy regulujące funkcjonowanie gminy oraz branż gospodarki nocy, a także znać rynek branż działających w obszarze gospodarki nocy.

- Wynik postępowania to łączny wynik z testów, rozmów kwalifikacyjnych i ewentualnej analizy dokumentów sprawdzający stopień spełniania powyższych wymagań - czytamy w dokumencie.

Bezpieczeństwo nad wodą. Jak zapobiegać utonięciom

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska