Spółka Ekstraklasa podjęła decyzje dotyczące zasad obniżania wypłat piłkarzy podczas przerwy w rozgrywkach spowodowanej pandemią koronawirusa.
- Uchwała rady nadzorczej Ekstraklasy reguluje, że kluby są uprawione do obniżenia wynagrodzenia piłkarzy o 50%, jednak do kwot nie niższych niż 10 tys. zł brutto w przypadku umów o pracę lub umów cywilnoprawnych dla zawodników nieprowadzących działalności gospodarczej oraz do 10 tys. zł netto dla piłkarzy rozliczających się z klubami na podstawie faktury VAT. Obniżki wynagrodzeń piłkarzy mają obowiązywać od 14 marca br. do minimum pierwszego meczu ligowego w Ekstraklasie rozgrywanego jako impreza masowa z udziałem publiczności, jednak nie krócej niż do zakończenia sezonu rozgrywkowego 2019/2020 lub do dnia 30 czerwca 2020 r. – zależnie od tego, które z tych zdarzeń nastąpi później - poinformowała Spółka Ekstraklasa.
Bądź na bieżąco i obserwuj
Zarząd Ekstraklasy zwrócił się do zarządu PZPN o przyjęcie stosownych regulacji w tym zakresie, obejmujących także zasady wyłączające możliwości rozwiązania kontraktów przez zawodników wskutek obniżek wynagrodzeń dokonanych na bazie uchwalonych zasad.
- Sprawa wygląda tak: my nie chcemy obciąć piłkarzom połowy wynagrodzenia, my im chcemy połowę nadal płacić - tak dla DZ skomentował uchwałę jeden z prezesów. - Nadchodzą naprawdę trudne czasy, a wypłata, jaką mają zagwarantowaną w tej uchwale zawodnicy nadal pozwala na spokojne funkcjonowanie i przygotowywanie się do wznowienia rozgrywek obecnych lub do nowego sezonu.
Nie przegap
Zobacz koniecznie
🔔🔔🔔
Pobierz bezpłatną aplikację Dziennika Zachodniego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.
Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.
