Wioślarstwo. Cztery medale AZS AWF Kraków w mistrzostwach Polski seniorów

Maja Wiśniewska i Katarzyna Wełna zdobyły złoty medal MP seniorów
Maja Wiśniewska i Katarzyna Wełna zdobyły złoty medal MP seniorów AZS AWF Kraków
W mistrzostwach Polski seniorów, które odbyły się w Poznaniu, wioślarska ekipa AZS AWF Kraków zdobyła cztery medale: dwa złote i dwa srebrne. W punktacji drużynowej klub spod Wawelu zajął 3. miejsce.

Duży sukces odniosły Maja Wiśniewka i Katarzyna Wełna, które w rywalizacji dwójek podwójnych wagi lekkiej wywalczyły tytuł mistrzowski. Kolejną z ekip wyprzedziły aż o ponad 14 sekund. Wełna walczy o miejsce w reprezentacyjnej osadzie na mistrzostwa Europy i świata, startowała już w Pucharze Świata w Belgradzie, gdzie z Zuzanną Jasińską (Pegaz Wrocław) uplasowały się na 3. pozycji.

Wiśniewska w MP Poznaniu zdobyła jeszcze jedno złoto, była w składzie czwórka podwójnej wagi lekkiej, a wiosłowały w niej także: Natalia Klimkowicz, Maria Brzozowska, Zuzanna Jodłowska.

Męska część AZS AWF Kraków na torze regatowym Malta zdobyła dwa medale. W dwójce bez sternika 2. miejsce w finale zajęli Marek Kobosko i Piotr Juszczak, przegrali o 2,37 s z osadą Posnanii. Ten ostatni dostał powołanie na zgrupowanie kadry w Wałczu przed Pucharem Świata w Poznaniu. W dwójce podwójnej wagi lekkiej kolejne srebro dorzucili Stefan Rostworowski i Antoni Radomiński-Lasek, do zwycięskich wioślarzy Lotto Bydgostii stracili 6,93 s.

W klasyfikacji punktowej MP AZS AWF Kraków zajął 3. miejsce (283 pkt), ustępując tylko Lotto Bydgostii (488) i Posnanii RBW Poznań (353).