Wisła - Korona. Paweł Brożek dał zwycięstwo Wiśle w końcówce spotkania [ZDJĘCIA]

Wisła Kraków wygrała z Koroną Kielce 1:0 w ramach 17. kolejki Ekstraklasy. Jedyną bramkę w meczu zdobył Paweł Brożek.

Pierwsze minuty należały do Korony. To kielczanie dłużej utrzymywali się przy piłce i mieli kilka stałych fragmentów gry w okolicach bramki Wisły. Gospodarze w tym okresie ograniczali się jedynie do kontr. Dwie z nich w początkowej fazie zapowiadały się nawet obiecująco, ale ostatecznie nic z nich nie wyniknęło. Na pierwsze gorące momenty i to w odstępie kilkunastu sekund pod obiema bramkami, przyszło kibicom poczekać do 10 min. Najpierw strzelał Michał Janota, a po chwili Michał Chrapek. W obu przypadkach na miejscu byli jednak bramkarze.

Po kwadransie mecz się wyrównał, a gra przeniosła się głównie w okolice środka boiska, gdzie Wisła dobrze grała w odbiorze piłki, ale brakowało jej skutecznego rozegrania po jej przejęciu. Gospodarze mozolnie pracowali, żeby uzyskać przewagę w tym meczu i nawet ta sztuka im się w miarę upływu udawała, ale długo nie było efektu w postaci klarownych sytuacji podbramkowych. Dopiero w samej końcówce pierwszej części najpierw głową strzelał Łukasz Garguła, a w doliczonym już czasie tej połowy Paweł Brożek zmarnował stuprocentową okazję, gdy w sytuacji sam na sam ze Zbigniewem Małkowskim strzelił fatalnie, lekko i wprost w bramkarza Korony.
Druga połowa rozpoczęła się od potężnego strzału Łukasza Garguły, po którym piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Wisła podkręciła tempo i zamknęła Koronę na jej połowie. Długo te ataki nie przynosiły skutku, "Biała Gwiazda" biła głową w mur, a goście jak mogli opóźniali grę. Kielczanie byli zadowoleni z remisu, ale zabrał im go Paweł Brożek, który kilka minut przed końcem na gola zamienił dośrodkowanie Łukasza Garguły z rzutu wolnego. Wisła zgarnęła całą pulę, a Korona zapłaciła za minimalizm.

Wisła Kraków - Korona Kielce 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Paweł Brożek 86.
Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).

Widzów: 12 499.

Wisła: Miśkiewicz - BurligaI, Głowacki, M. Jovanović, Bunoza - Chrapek (80 Piotr Brożek), Stjepanović - Boguski (46 Sarki), Garguła, Guerrier (67 Małecki) - Paweł Brożek.

Korona: Małkowski - Malarczyk (46 Kiełb), Stano, Dejmek, Sylwestrzak - Sobolewski, V. Jovanović - Golański, Janota, Pyłypczuk - Gołębiewski (46 Trytko, 90+1 Korzym).

Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!