https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wisła Kraków będzie miała bazę treningową w Skawinie. Pierwszy krok został zrobiony

Bartosz Karcz
Andrzej Banaś
Radni Skawiny jednogłośnie przegłosowali uchwałę, w której zaakceptowali budowę w tym mieście centrum sportowo-szkoleniowego, z którego ma korzystać Wisła Kraków. Do budowy droga jeszcze bardzo daleka, ale pierwszy krok został zrobiony.

O tym, że uchwała została przegłosowana poinformował portal sport.tvp.pl. Sprawa budowy centrum treningowego w Skawinie dla Wisły nie jest nowa. Pomysł ten zrodził się już kilka lat temu. Teraz jednak wreszcie zaczynają się pojawiać konkrety. Od razu trzeba zaznaczyć, że ma być to ośrodek treningowy dla Towarzystwa Sportowego Wisła, a nie piłkarskiej spółki, której drużyny trenują obecnie w Myślenicach. Nie można jednak wykluczyć, że docelowo w Skawinie będą trenować również piłkarze pierwszej drużyny.

- Od lat myślimy o wybudowaniu ośrodka treningowego z prawdziwego zdarzenia, z którego mogłaby korzystać nasza młodzież z Akademii Piłkarskiej - tłumaczy Rafał Wisłocki, prezes TS Wisła. - Decyzja radnych Skawiny wychodzi naprzeciw naszym planom, ale to dopiero tak naprawdę pierwszy krok w tym kierunku.

Co musi się stać, żeby takie centrum mogło powstać? Musi zostać spełnionych wiele czynników. Po pierwsze trzeba zmienić plan miejscowy dla terenu, na którym ma powstać ośrodek. Dzięki decyzji radnych, władze Skawiny mają otwartą drogę, żeby ten proces przeprowadzić. Obecnie część gruntów, na których miałby zostać wybudowany ośrodek, ma przeznaczenie na tereny zielone i publiczne. Trzeba to zmienić i wpisać, że mogą to być tereny sportowe. To zajmie około trzech lat, ale na części, która już dzisiaj przeznaczona jest na tereny sportowe, inwestycję można będzie zacząć wcześniej.

- Najpierw musi powstać projekt, a następnie będziemy musieli znaleźć na to środki - tłumaczy Wisłocki. - Jako stowarzyszenie mamy większe możliwości pozyskiwania funduszy na tego typu inwestycje niż piłkarska spółka. Przed nami długa droga, ale wierzę, że zakończy się ona sukcesem.

Wisłocki mówi, że na razie za wcześnie na ostateczną koncepcję, jak ten ośrodek ma wyglądać. - Ale już teraz wiemy, co na pewno chcielibyśmy, żeby się w nim znalazło. Chcemy, żeby tam było sześć, siedem boisk oraz całe zaplecze z szatniami, gabinetami odnowy. Jeśli się uda, również bursa dla zawodników - wyjaśnia prezes TS Wisła.

Co ciekawe ośrodek treningowy Wisły ma powstać w niedalekiej odległości od Rącznej, gdzie właśnie powstaje baza treningowa Cracovii.

- Tak to już jest, że kluby muszą szukać terenów pod tego typu inwestycje poza Krakowem, gdzie niezwykle trudno jest o odpowiednie tereny - mówi Wisłocki.

Czy budowa takiego ośrodka będzie oznaczała, że przeniosą się do niego również piłkarze pierwszej drużyny? - Oczywiście będzie taka możliwość, jeśli taką wolę wyrażą władze piłkarskiej spółki i podpiszemy w tej sprawie odpowiednie porozumienie - nie wyklucza takiego rozwiązania Wisłocki. Dodaje jednak również: - Pamiętajmy, że Wisła ma dobre warunki dla seniorów i juniorów w Myślenicach. Z tego, co wiem, jest też przychylność obecnych władz Myślenic, żeby ten ośrodek rozbudować. Trudno zatem spekulować, jak ta sprawa się rozwinie.

Warto w tym momencie dodać, że do roku 2024 piłkarze pierwszej drużyny na pewno z Myślenic się nie wyprowadzą. Do tego czasu podpisana jest bowiem umowa. Co będzie dalej, trudno w tym momencie przewidzieć, bo pięć lat to dość odległa perspektywa.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o Wiśle Kraków

 

Sportowy24.pl w Małopolsce

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 Ekstra - Zaskakujący finisz Ekstraklasy

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

O
Oś.Bukowska

Wynocha ze SkAWiny ! Mam nadzieję że to tylko brednie ! Cracovia SkAWina !

p
pismak

"Wisła Kraków będzie miała bazę treningową w Skawinie. "

"Od razu trzeba zaznaczyć, że ma być to ośrodek treningowy dla Towarzystwa Sportowego Wisła, a nie piłkarskiej spółki, której drużyny trenują obecnie w Myślenicach."

G
Gość
26 września, 18:53, Cała Skawina KSC:

Wynocha ze Skawiny!!!!

Nie bredź dzieciaku.

C
CAPITALO

Macie tereny zaraz obok stadionu! Po co jezdzic do Myslenic albo do...Skawiny. Zobaczcie jak to jest na Lazienkowskiej, w Warszawie. Pozdrowienia od wiernego kibica.

https://www.youtube.com/watch?v=BkfWdDeeQzU

C
Cała Skawina KSC

Wynocha ze Skawiny!!!!

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska