Jakub Błaszczykowski: Po zakończeniu kariery jeszcze się nie odnalazłem
- Są momenty ciężkie. Są momenty, w których sportowiec czuje się spełniony. To dzięki nim wie, że dochodzi się do swoich celów. Każdemu sportowcowi życzę wytrwałości i dążenia do osiągania sukcesów. Liczę na trzy punkty w niedzielę (w meczu reprezentacji Polski z Mołdawią - przyp.). Po zakończeniu kariery jeszcze się nie odnalazłem. Brakuje mi adrenaliny - powiedział Jakub Błaszczykowski podczas piątkowej uroczystości na PGE Narodowym w Warszawie.

Były piłkarz Wisły został pożegnany przez krakowskich kibiców przed rozegranym 5 sierpnia na stadionie przy Reymonta meczu I ligi ze Stalą Rzeszów. Był wówczas tak wzruszony, że przez ściśnięte gardło z trudem wypowiedział do fanów kilka słów.
Z reprezentacją Błaszczykowski pożegnał się 16 czerwca tego roku, w trakcie towarzyskiego meczu z Niemcami. To był jego 109. występ w biało-czerwonych barwach. W latach 2006–2023 zdobył dla kadry 21 bramek i zanotował 21 asyst. Więcej meczów w kadrze od byłego kapitana zaliczył tylko Robert Lewandowski (144).
Kuba był uczestnikiem mistrzostw świata 2018 oraz mistrzostw Europy 2012 i 2016. Z Wisłą Kraków zdobył mistrzostwo (2005) i wicemistrzostwo Polski (2006), ponadto jest dwukrotnym zdobywcą tytułu mistrza Niemiec oraz Pucharu Niemiec i Superpucharu Niemiec, a także finalistą Ligi Mistrzów UEFA w barwach Borussii Dortmund.
Przez ostatnie 4,5 roku Błaszczykowski ponownie był zawodnikiem Wisły Kraków, klubu którego zarazem jest współwłaścicielem (posiada 26,84 procent akcji). W poprzednim sezonie, z powodów zdrowotnych, zagrał tylko w dwóch meczach 1. ligi.
Antoni Szymanowski: Trudno mi wskazać najcenniejszy sukces
Drugim z wyróżnionych wiślaków jest Antoni Szymanowski, który w reprezentacji Polski rozegrał 82 mecze (1970–1980). To dwukrotny medalista olimpijski: złoty z Monachium (1972) i srebrny z Montrealu (1976). Uczestniczył w mistrzostwach świata w RFN w 1974 roku, gdzie Biało-Czerwoni prowadzeni przez Kazimierza Górskiego zdobyli trzecie miejsce oraz wystąpił na mundialu w Argentynie (1978), gdzie kadra pod wodzą Jacka Gmocha zakończyła turniej na miejscach 5.-6. Zdobył tytuł mistrza Polski z Wisłą Kraków w roku 1978, dotarł do finału Pucharu Belgii z Club Brugge w sezonie 1982/1983.
- Wyróżnienie to traktuję jako wyraz uznania dla reprezentacji Kazimierza Górskiego, której byłem podstawowym zawodnikiem. Myślę, że w następnych edycjach nie zabraknie miejsca dla kolejnych piłkarzy tej drużyny. Z każdego sukcesu należy się cieszyć. Dlatego trudno mi wskazać dla mnie ten najcenniejszy - powiedział Szymanowski wybrany kilka lat temu do Jedenastki 100-lecia PZPN.
Po zakończeniu kariery piłkarskiej Szymanowski rozpoczął karierę trenerską. Był trenerem Clepardii Kraków, Cracovii (1985–1986), CKS Czeladź (1987), reprezentacji Polski U-16 i U-18 (1997–2002), koordynatorem ds. młodzieży w Wiśle Kraków (1998–2001), trenerem rezerw Wisły Kraków (2002–2004), Przeboju Wolbrom (2005–2008, asystentem trenera Górnika Zabrze (2008–2009) oraz ponownie trenerem Przeboju (2009).

W Alei Gwiazd piłki nożnej na PGE Narodowym odsłonięto także trzy inne tablice. Wyróżnieni zostali Lesław Ćmikiewicz, sędzia Szymon Marciniak i pośmiertnie Ernest Wilimowski.
Aleja sytuowana jest w pobliżu pomnika trenera Kazimierza Górskiego. Swoje gwiazdy mają tu już m.in. Zbigniew Boniek, Kazimierz Deyna, Włodzimierz Lubański, Jan Tomaszewski i Robert Lewandowski
- Żony i dziewczyny Hiszpanów z Wisły Kraków na prywatnych zdjęciach piłkarzy
- Nowe wyceny piłkarzy Wisły. Sprawdź, ile jest warta drużyna po letnich transferach
- Wisła Kraków. Transfery byłych piłkarzy Wisły. Lato 2023
- Nowa wycena Cracovii z Kamilem Glikiem. Sprawdź, jaka jest wartość piłkarzy "Pasów"
- Nowy piłkarz Wisły Kraków na prywatnych zdjęciach. Hiszpan stał się podporą drużyny
- Hiszpańska ofensywa w Wiśle! Piłkarze "Białej Gwiazdy" na prywatnych zdjęciach
