Wisła Kraków. Juniorzy „Białej Gwiazdy” uratowali jeden punkt w ostatniej chwili

Bartek Ziółkowski/wislakrakow.com
Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie 1. kolejki Centralnej Ligi Juniorów, w którym Wisła Kraków podejmowała Polonię Warszawa. „Biała Gwiazda” długo goniła wynik, a straty odrobiła dopiero w doliczonym czasie gry.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Początek meczu w Myślenicach był wyrównany. Gra toczyła się głównie w środku pola, ale sytuacje na gole z obu stron również były, choć niedużo. W 16 min strzelał np. Maciej Jania, ale bramkarz Polonii obronił to uderzenie.

Goście objęli prowadzenie po strzale Pawła Kosmalskiego w 38 min. I z takim wynikiem obie drużyny zeszły na przerwę.

A w drugiej połowie to nie Wisłą, która odrabiała straty, a Polonia wyglądała lepiej. „Czarne Koszule” nie podwyższyły jednak swojego skromnego prowadzenia, a im bliżej było końca tym do głosu coraz mocniej zaczęli dochodzić wiślacy. Zaczęły też mnożyć się okazje na gole. Długo jednak bramka nie padała, aż w końcu w drugiej doliczonej minucie gry Jakub Bigosiński uderzył z rzutu wolnego i ustalił wynik spotkania.

Wisła Kraków - Polonia Warszawa 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Kosmalski 38, 1:1 Bigosiński 90+2.
Wisła: Stępak – Prochwicz, Pachel, Klimczyk, Jania, Skała, Gap, Kawała, Benedyktowicz, Płotka, Pieniądz.
Grali też: Bigosiński, Tsymbaliuk, Babral, Górkiewicz.