Wisła Kraków wygrywa w Niecieczy po hat-tricku Sikorskiego

Wykorzystując przerwę na mecze reprezentacji, piłkarze Wisły Kraków rozegrali sparing z I-ligową Termalicą Bruk-Bet w Niecieczy. "Biała Gwiazda" wygrała to spotkanie 3:1.

Trener Tomasz Kulawik testował w Niecieczy zmodyfikowane ustawienie obrony. Ostatnio najwięcej problemów w tej formacji było z grą bocznych obrońców. Dlatego tym razem w pierwszej połowie na prawej stronie defensywy zagrał Kew Jaliens, a z lewej strony Gordan Bunoza. Można się spodziewać, że tak samo będzie już w ligowym meczu z Jagiellonią Białystok.

Wisła prowadzenie uzyskała w 12 min, kiedy to z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Łukasz Garguła, a Daniel Sikorski posłał piłkę głową do siatki.

Poza tym gra toczyła się głównie w środku pola. Oba zespoły nie stwarzały zbyt wielu okazji do strzelenia bramek. Ze strony gości najbliżej podwyższenia wyniku był Ivica Iliev, który nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z Maciejem Budką.
Z drugiej strony boiska bliski powodzenia był Andrzej Rybski, ale nie trafił czysto w piłkę.

W drugiej połowie w obu zespołach doszło do kilku zmian. Gra znów toczyła się najczęściej w środkowej strefie boiska, choć kilka razy zakotłowało się pod obiema bramkami. Wreszcie w 69 min Cwetan Genkow podał idealnie do Daniela Sikorskiego, a ten w sytuacji sam na sam spokojnie obiegł Macieja Budkę, a następnie skierował piłkę do pustej bramki.

Sześć minut później odpowiedziała Termalica. Akcję rozprowadził Dariusz Jarecki, a skutecznie sfinalizował ją Szymon Sobczak.
W 84 min Wisła strzeliła trzeciego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daniel Sikorski głową posłał piłkę do siatki i w ten sposób skompletował hat-tricka.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Wisła Kraków 1:3 (0:1)
Bramki: Sobczak 75 - Sikorski 12, 69, 84.
Sędziował: Marcin Szrek (Kielce).
Żółte kartki: Plewa, Maślany - Szewczyk.

Termalica: Budka - Pielorz (63 Skołorzyński), Czerwiński (46 Nalepa), Plewa (63 Pawłowski), Maślany - Piotrowski (67 Jarecki), Horvath (46 Ceglarz), Kaczmarczyk, Sobczak (77 Wrzosek) - Rybski (46 Lipecki), Szczoczarz (63 Drozdowicz).

Wisła: Miśkiewicz - Jaliens (46 Jovanović), Czekaj (46 Frederiksen), Głowacki (70 Czekaj), Bunoza - Wilk (46 Uryga), Chrapek (46 Szewczyk) - Boguski (46 Genkow), Garguła (70 Wilk), Iliev (46 Quioto) - Sikorski.

Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!