Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Wisła - Zagłębie 1:0. "Biała Gwiazda" wygrywa pierwszy mecz w sezonie [ZDJĘCIA]

Wisła - Zagłębie 1:0 Andrzej Banaś
Wisła Kraków wygrała pierwszy w tym sezonie mecz w ekstraklasie. Mistrzowie Polski pokonali na swoim stadionie Zagłębie Lubin 1:0 po średnim meczu, w którym widać było, że trochę oszczędzają się na ważniejszą potyczkę, która czeka ich już w najbliższą środę w ramach IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów z APOEL-em Nikozja.

Pierwsze sytuacje nieoczekiwanie stworzyło sobie Zagłębie. W 14 i 15 minucie z dobrej strony pokazał się jednak Sergiej Pareiko, który najpierw obronił strzał Darvydasa Sernasa, a następnie nie dał się zaskoczyć uderzeniem z zaledwie pięciu metrów.

Wisła - Zagłębie 1:0. Trenerzy i piłkarze komentują mecz

Wisła odpowiedziała konkretnie w 17 minucie, gdy po uderzeniu Łukasza Garguły piłka odbiła się od poprzeczki, linii bramkowej i wyszła w pole. Generalnie jednak ta pierwsza połowa była prowadzona w dość wolnym tempie. Owszem Wisła miała lekką przewagę optyczną, ale nie szły za tym konkrety w postaci sytuacji bramkowych. Krakowianom brakowało przyspieszenia w decydujących momentach i przede wszystkim tzw. ostatniego podania, żeby na przerwę schodzić z prowadzeniem.

Zagłębie poza pierwszym kwadransem nie potrafiło już sobie stworzyć dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, a jedynym efektem ataków lubinian było kilka rzutów rożnych. Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy. W 49 minucie w polu karnym ręką zagrał Michał Hanek i sędzia wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się David Biton, który w ten sposób strzelił już trzeciego gola w tym sezonie.

W 75 minucie mieliśmy jeszcze jednego karnego w tym meczu, po faulu Bojana Isailovicia na Andrażu Kirmie. Słoweniec chciał się najprawdopodobniej koniecznie zrehabilitować za mecz z Polonią Warszawa, kiedy to zamiast do pustej bramki, trafił w poprzeczkę. Zamiast jednak rehabilitacji, mieliśmy kolejny fatalny strzał Kirma. Uderzył on z jedenastu metrów fatalnie, w sposób sygnalizowany i bramkarz Zagłębia nie miał problemów z obroną tego strzału.

Gdyby Kirm trafił na 2:0, końcówka meczu byłaby spokojniejsza, a tak było jeszcze trochę nerwów, bo Zagłębie robiło do ostatniej minuty wszystko, żeby wyrównać. Ostatecznie krakowianie utrzymali jednak nikłe prowadzenie i odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)

Bramka: Biton 50 - karny.
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
Żółte kartki: Nunez - Rachwał, Costa.
Widzów: 12 825.
Wisła: Pareiko - Lamey (80 Bunoza), Jaliens, Chavez, Diaz - Sobolewski, Nunez (72 Wilk), Garguła - Małecki, Iliev (70 Kirm) - Biton. Trener: Robert Maaskant.
Zagłębie: Isailović - Rymaniak, Hanek, Reina, Costa - Gancarczyk (61 Abwo), Rachwał (60 Rakowski), Hanzel, Pawłowski, Małkowski (82 Wilczek) - Sernas. Trener: Jan Urban.

Zobacz zdjęcia ślicznych Małopolanek! Wybierz z nami Miss Lata Małopolski 2011!