Składniki
Porcja dla 3 osób
- 250 g riccoty, najlepiej owczej
- 220 g mąki pszennej
- 1 jajko „zerówka”
- Garść parmigiano reggiano
- 1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej
- Sól i pieprz
Do podania
- 2 łyżki masła
- Bułka tarta
- Szczypta cukru
- Parmigiano reggiano
Wykonanie
W misce mieszamy wszystkie składniki. Zagniatamy miękkie, wilgotne ciasto. Formujemy wałek i tniemy na dwucentymetrowe
kawałki. Ndundari gotujemy w mocno osolonej wodzie, według Gennaro przez 2 minuty od wypłynięcia, ale gotowane dłużej są chyba lepsze. Najlepiej sprawdźcie sami, która wersja bardziej wam odpowiada.
Podajemy z bułką tartą przesmażoną na maśle z odrobiną cukru i posypane płatkami parmiggiano, ale można też w pomidorowym sosie.

Ten i inne przepisy znajdziecie w najnowszej książce Bartka Kieżuna „Italia do zjedzenia”. „Italia do zjedzenia” jest wyjątkowym połączeniem książki kulinarnej i subiektywnego przewodnika po Włoszech. W środku znajdziecie historię kuchni i sztuki opatrzoną zdjęciami z licznych podróży autora do Italii.
- Lubię jedzenie, podróżowanie i sztukę – gdybym miał wybrać, co jest na miejscu pierwszym, to bym poległ – dlatego najchętniej łączę te trzy przyjemności! Dlatego proponuję bardzo osobiste (inaczej nie umiem) połączenie książki kucharskiej i przewodnika po Italii, połączenie historii kuchni i historii sztuki ujętych w krótkie rozdziały, uzupełnione moimi zdjęciami z Włoch – mówi Bartek Kieżun.
Bartek Kieżun to dziennikarz kulinarny i bloger związany z magazynem Kukbuk. Z wykształcenia antropolog kultury, z zamiłowania kucharz. Miłośnik książek, nie tylko kulinarnych. Stale współpracuje z Radiem Kraków i portalem Wirtualna Polska. W przerwach w pisaniu i gotowaniu prowadzi Miejsce Sklep – galerię z polskim dizajnem lat sześćdziesiątych. Absolwent krakowskiej Szkoły Sommelierów. Pierwszy polski zdobywca Barilla Cup. Jako kucharz gotuje i karmi, prowadzi warsztaty, organizuje wyjątkowe kolacje degustacyjne oraz sędziuje na konkursach kulinarnych.
„Italia do zjedzenia”. Nowe poszerzone wydanie. Bartek Kieżun. Wydawnictwo Buchmann.
Zobacz też:Hazana. Kuchnia wegetariańska Żydów z całego świata
Zobacz też:Justyna Czekaj-Grochowska: Ile domów we Włoszech, tyle różnych wersji makaronu
Zobacz też:Kanapki we włoskim stylu
Zobacz też:Makarony bez tajemnic! Spaghetti, parpadelle, gemelli czy cavatelli? Oto jest pytanie!
Źródło: Dzień Dobry TVN