FLESZ - Przez pandemię rośnie liczba samobójstw

Kilka miesięcy temu Wydawnictwo Literackie rozpoczęło cykl podcastów pod nazwą WLot, w którym przedstawiło dotychczas rozmowy m.in. z Romą Ligocką, Anną Cieplak, Moniką Śliwińską, Tomaszem Lemem czy Kamilem Janickim. Teraz twórcy podcastu obwieszczają: "Nie odkładamy mikrofonów, wręcz przeciwnie: niech do dźwięku dołączy obraz!".
- Najprościej rzecz ujmując, chcemy częściej prezentować książki Wydawnictwa Literackiego za pomocą materiałów wideo – Marcin Baniak, Dyrektor Działu Promocji WL. – To się już dzieje, przecież mamy świetnie działające profile społecznościowe, teraz chcemy te działania uspójnić i uatrakcyjnić. Każdego roku w WL ukazują się głośne książki, organizujemy wiele wydarzeń albo współtworzymy z naszymi partnerami ważne literackie przedsięwzięcia. WLot TV będzie na miejscu i będzie to wszystko (albo prawie wszystko) pokazywał - dodaje Marcin Baniak.
Do współtworzenia WLot TV krakowskie wydawnictwo zaprosiło Adama Szaję, dziennikarza, blogera i twórcę serwisu Smakksiazki.pl. Pierwsze materiały już powstają - na pięknej, ale i groźnej Islandii. Adam Szaja w Rejkiawiku spotyka się z Sigríður Hagalín Björnsdóttir, znaną polskim czytelnikom z bestsellerowej powieści „Wyspa”.
Tym razem jednak głównym tematem rozmowy jest najnowsza książka zatytułowana „Ognie”, która ukaże się w Wydawnictwie Literackim we wrześniu. To historia wulkanolożki Anny Arnardóttir, która staje przed najważniejszym zadaniem w swojej karierze – zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom Islandii w trakcie wybuchu wulkanów. Intensywna i niepokojąca opowieść o sile natury z elementami historii miłosnej i dystopii.
Relacja z tej podróży niebawem pojawi się na stronie Facebookowej i kanale Youtube Wydawnictwa Literackiego oraz na stronach Smakksiazki.pl.