https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wszystkich Świętych w Zakopanem. Będą utrudnienia przy cmentarzu. Zamkną drogę

Łukasz Bobek
W Zakopanem zamknięta zostanie ulica Nowotarska w rejonie cmentarza parafialnego
W Zakopanem zamknięta zostanie ulica Nowotarska w rejonie cmentarza parafialnego Policja Zakopane
Będą zmiany organizacji ruchu przy największych nekropoliach na Podhalu. Do wielu cmentarzy nie dojedziemy pod same bramy. W czasie Wszystkich Świętych i dzień zaduszny lepiej wybrać się na groby bliskich na nogach lub komunikacją zbiorową.

W piątek przypada święto Wszystkich Świętych. To dzień, w którym odwiedzamy groby naszych krewnych. To też oznacza wzmożony ruch przy zakopiańskich nekropoliach. Przy wielu z nich będą patrole policji i straży miejskiej. Wiele ulic przy cmentarzach będzie w ogóle zamkniętych dla ruchu.

W Zakopanem nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza przy ul. Nowotarskiej. Już w czwartek 31października policja planuje całkowite zamknięcie odcinka ul. Nowotarskiej - od Ronda Solidarności do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. Zamknięcie będzie obowiązywało w godzinach 07-22. Zamknięcie to będzie na pewno obowiązywało także 1 listopada.

- W razie wzmożonego ruchu samochodowego w obrębie cmentarza w dniu 2 i 3 listopada rozważona zostanie możliwość zamknięcia odcinka ul. Nowotarskiej na odcinku od Ronda Solidarności do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza w godz. od 8 do 22 – informuje policja.

Objazd będzie poprowadzony drogami gminnymi: ul. Sienkiewicza, Kościuszki, Aleje 3-go Maja. Trasa objazdu zostanie czytelnie oznakowana. Oprócz niezbędnego oznakowania, wjazd na zamknięty odcinek ul. Nowotarskiej będzie nadzorowany przez Policję i Straż Miejską. Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi w dniu 03.11.2024 r. po godzinie 22.

W tym czasie wiele osób wyjedzie także do odległych miejscowości, by odwiedzić groby swoich bliskich. Policja apeluje do podróżujących, by odpowiednio przygotowali się przed wyjazdem.

- Gdy wychodzimy z mieszkania czy domu, postarajmy się, by je odpowiednio zabezpieczyć. Pamiętajmy o zamknięciu wszystkich drzwi, okien, drzwi garażowych, pomieszczeń gospodarczych, a także furtek i bram. Korzystając z komunikacji kolejowej lub autobusowej, pamiętajmy, aby nie pozostawiać w nich bez opieki swojego bagażu. Pozostawiony bagaż może stać się łatwym łupem dla złodziei, ale również wywołać fałszywy alarm wśród służb mundurowych – ostrzega policja.

Rozważmy, aby dojeżdżając na cmentarz w dużych miastach zrezygnować w tych dniach z własnego transportu na rzecz specjalnie zorganizowanej komunikacji miejskiej, w tym linii „cmentarnych”. Parkowanie w rejonie cmentarzy będzie w tym okresie znacznie utrudnione. Korzystając jednak ze środków komunikacji publicznej, zachowajmy szczególną czujność zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu. Kontrolujmy cały czas nasze torebki czy saszetki, aby nie utracić ich w tłoku i ścisku.

Węzeł Klikuszowa w ciągu nowej zakopianki

Zakopianka. W czwartek drogowcy otworzą kolejny węzeł. Na no...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska