https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybieramy najlepsze stacje, szkoły i instruktorów Małopolski

Marek Długopolski
Trwa XII już plebiscyt „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2014/2015 - Bezpiecznie i rozważnie”. Najnowocześniejsze krzesełka i wyciągi, świetnie przygotowane trasy zjazdowe, biegowe i lodowiska, a także licencjonowane szkoły narciarskie i doskonali instruktorzy. Tym małopolskie stacje kusić będą w tym sezonie. Która z nich zasłuży na zaszczytny tytuł. O tym zadecydujecie Wy, narciarze i snowboardziści!

"Najlepsza Stacja narciarska Małopolski 2014/2015 - Bezpiecznie i Rozważnie [REGULAMIN]

W tym sezonie będzie parę nowości. Zamiast trzech kategorii stacji narciarskich (duża, mała i pojedynczy wyciąg) – są tylko dwie. O głosy zabiegać będą właściciele małych i dużych stacji narciarskich (w tym ostatnim przypadku muszą dysponować co najmniej dwoma krzesełkami). Świetnie jeżdżący na nartach i snowboardzie, sympatyczni, mili, uśmiechnięci, potrafiący znaleźć wspólny język z dziećmi oraz dorosłymi, ale także przełamać lęk przed jazdą na nartach, a przy tym fachowcy – tak powinni prezentować się instruktorzy jazdy na nartach. Jeśli takich spotkacie u progu narciarskiej kariery, także będziecie mogli oddać na nich głos. Docenicie w ten sposób ich wiedzę, umiejętności, a także talent pedagogiczny. Głosować będzie można też na najlepszą szkołę narciarską.

Szkoły i instruktorzy muszą oczywiście posiadać licencję Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa. Na wyróżnienie – jak co roku - liczyć mogą również ośrodki szczególnie dbające o bezpieczeństwo, a także te które zaangażują się w akcję „Jeżdżę z głową”. Kapituła może również nagrodzić stacje przyjazne rodzinie, a więc takie, które potrafią zagospodarować czas wszystkim - dzieciom (tym najmłodszym oraz nieco starszym), rodzicom i dziadkom. Co robić, gdy już zjedziemy ze stoku? Basen, sauna, masaż, siłownia, kręgle? A może bardziej aktywnie - łyżwy, jazda na koniu lub skuterze, ognisko na świeżym powietrzu albo wieczorne tańce w dyskotece lub klubie nocnym. „Coś więcej niż narty” – to kolejna nowa kategorii naszego plebiscytu. Wygra ją stacja, która przygotuje najatrakcyjniejszą ofertę aktywnego wypoczynku. Kto może wysłać zgłoszenie? Osoby pełnoletnie. Można to uczynić - musi to być małopolski ośrodek - za pośrednictwem poczty elektronicznej ([email protected] - koniecznie z dopiskiem „Plebiscyt” oraz nazwą stacji, szkoły, a także imieniem i nazwiskiem instruktora).

W jednej wiadomości można zgłosić tylko jedną kandydaturę w danej kategorii. I etap konkursu – zgłaszanie kandydatur potrwa do 16 stycznia 2015 r. Od 26 stycznia, kiedy to zostanie opublikowana lista stacji, instruktorów i szkół dopuszczonych do II etapu, nadejdzie czas na wysyłanie sms-ów i kuponów drukowanych w „Gazecie Krakowskiej”. Głosować będzie można także za pośrednictwem strony internetowej (gazetakrakowska.pl) oraz aplikacji na portalu Facebook. Ten etap trwał będzie do 28 lutego. O ostatecznej kolejności – w każdej z kategorii – decydować będą głosy Czytelników (2/3) i członków Kapituły Plebiscytu (1/3).

To również nowość! Uwaga! Nagrodzeni zostaną również głosujący. Jeżeli do zgłoszenia dołączone zostanie krótkie uzasadnienie wyboru stacji, będzie można wygrać kaski narciarskie. Im ciekawsze i bardziej oryginalne, tym większa szansa na nagrodę. Warto się starać. Kask na stoku to przecież podstawa bezpieczeństwa! Tradycyjnie już organizatorami konkursu są „Gazeta Krakowska” i samorząd województwa małopolskiego, przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej, TVP Kraków oraz Radia Kraków. Patronat honorowy nad konkursem objął Marek Sowa, marszałek Małopolski.

NAJLEPSZE STACJE NARCIARSKIE W MINIONYCH LATACH

2003/2004: duża stacja: Białka Tatrzańska - Kotelnica Białczańska; mała stacja: Spytkowice – Beskid; wyciąg: Chabówka – U Żura.
2004/2005: duża: Jaworzyna Krynicka; mała: Krynica – ośrodek Henryk; wyciąg: Małe Ciche.
2005/2006: duża: Jaworzyna Krynicka; mała: Krynica – ośrodek Henryk; wyciąg: Lubinka.
2006/2007: duża: Białka Tatrzańska – Bania; mała: Krynica – ośrodek Henryk; wyciąg: Nowy Targ – Zadział.
2007/2008: duża: Kluszkowce Czorsztyn-ski; mała: Niedzica Polana Sosny; wyciąg: Nowy Targ – Zadział.
2008/2009: duża: Rytro – Ryterski Raj; mała: Nowy Targ – Długa Polana; wyciąg: Gliczarów – Sami Swoi.
2009/2010: duża: Jurgów – Hawrań; mała: Siemiechów – Jurasówka; wyciąg: Lubinka.
2010/2011: duża: Bukowina Tatrzańska – Rusiń-Ski, mała: Siemiechów – Jurasówka, wyciąg: Jastrzębia-Ski.
2011/2012: duża: Bukowina Tatrzańska – Rusiń-Ski; mała: Ski Lubomierz; wyciąg: Lubinka.
2012/2013: duża: Rytro – Ryterski Raj; mała: Podstolice; wyciąg: Lubinka.
2013/2014: duża: Białka Tatrzańska - Kotelnica Białczańska; mała: Krynica - Henryk-Ski; wyciąg - Sękowa Ski.

Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Youtubie, Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

o
oprócz dojazdu wg mnie.
Dodałbym jeszcze 2 złote za toaletę i możemy poczuć się jak w Alpach - finansowo oczywiście!
t
tusio
jak nie ma zimy z prawdziwego zdarzenia to wszedzie brodzi sie w blocie . z tego powodu w ubieglym roku bylem z corka jeden raz z krynicy a w tym roku ani razu i nie zamiaruje sie wybierac. u nas ze wzgledu na slabe zimy sie zrobila imitacja narciarstwa.albo bedzie mnie stac na alpy albo zostaje w domu.
S
Ski - pniok.
W tym sezonie tylko nie Jaworzyna Krynicka ! Drogo, drogi parking, drogie karnety, nie ma karnetów punktowych.Zły dojazd,błoto na parkingu.

Wybrane dla Ciebie

Niesamowita końcówka meczu Sandecji. Awans jest blisko

Niesamowita końcówka meczu Sandecji. Awans jest blisko

Wypadek na ul. Obrońców Krzyża w Krakowie. Samochód potrącił pieszą

Wypadek na ul. Obrońców Krzyża w Krakowie. Samochód potrącił pieszą

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska