Poniżej prezentujemy pytania do kandydatów:
1. Czy będzie Pani/Pan tworzyć nowe, duże tereny parkowe tzw. parki XXL na terenach dawnej dzielnicy Wesoła, w rejonie Krzemionek i kamieniołomu Liban, w Dolinie Prądnika oraz Słona Woda? Jakie działania w zakresie zmian w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz planów zagospodarowania przestrzennego Pani/Pan podejmie. Jakie środki na te cele zarezerwuje Pani/Pan w budżecie Krakowa na rok 2019 oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej?
2. Czy przeprowadzi Pani/Pan wiążące i wiarygodne konsultacje społeczne w formie panelu obywatelskiego dotyczącego kwestii wzniesienia u stóp Wawelu proponowanego pomnika Wstęga Pamięci? Kiedy konkretnie, zakładając objęcie stanowiska Prezydenta Krakowa, ta kwestia będzie rozwiązana?
3. Czy, a jeśli tak, to kiedy powstanie pomiędzy ul. Karmelicką a Czarnowiejską park miejski połączony z Wojewódzką Biblioteką Publiczną, tak jak przewiduje to obowiązujący Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego "Rejon ulicy Rajskiej"? Czy, a jeśli tak to kiedy, będzie zrealizowany projekt "Zielona Krupnicza" zakładający powstanie zielonego traktu łączącego Planty z parkiem Jordana i parkiem Krakowskim - bez konieczności zmiany MPZP?
4. Czy podejmie Pani/Pan prace dotyczące zmiany przeznaczenia w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz wykupu działek nr 134/11 i 134/14 obr. 11 Podgórze przy ul. Słomianej (obecnie gospodarstwo rolne) na park osiedla Podwawelskiego?
5. Czy podejmie Pani/Pan prace dotyczące zmiany przeznaczenia w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i planu zagospodarowania przestrzennego oraz wykupu terenu, na którym Rada Miasta Krakowa utworzyła Użytek Ekologiczny Zakrzówek?
6. Czy, a jeśli tak, to jakie działanie podejmie Pani/Pan w sprawie kompleksu przy Dolnych Młynów 10? Czy władze miasta powinny wspierać powstawanie lokalnych centrów dla mieszkańców i współuczestniczyć w ich animowaniu?
7. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem narzędzi ograniczających ruch samochodowy w śródmieściu Krakowa, takich jak strefa czystego transportu czy śródmiejska strefa parkowania (z wyższymi opłatami za parkowanie)? Jeśli tak, to które z narzędzi należy wprowadzić?
8. Jakie będą Pani/Pana kolejne kroki w sprawie zagospodarowania terenu pod i wokół powstających estakad kolejowych w centrum miasta (Miodowa-Grzegórzecka-Kopernika), w szczególności wokół nowo powstającego przystanku przy hali Grzegórzeckiej, który stanie się największym węzłem przesiadkowym w centrum Krakowa? Nagrodzone prace w studialnym konkursie urbanistyczno-architektonicznym (ogłoszonym przez miasto), wskazują, że aby była osiągnięta spójna wizja zagospodarowania terenu uwzględniającego potrzeby mieszkańców oraz nadania miejscu nowej jakości, konieczne są ingerencje w infrastrukturę zaprojektowaną i budowaną przez PKP. W jakim terminie można spodziewać się kolejnych kroków ze strony miasta: podpisania umowy z PKP na możliwość użytkowania/dzierżawy terenów pod estakadami, a także ew. ingerencji w budowane konstrukcje (obudowa w formie tunelu, pokrycie zielenią) ?
9. Czy zamierza Pani/Pan stawiać kolejne pomniki w Parku Jordana w tym roku lub w latach kolejnych? Czy zamierza Pani/Pan przekazać Jordanówkę Zarządowi Zieleni Miejskiej, czy też nadal wynajmować ją Towarzystwu Przyjaciół Parku Jordana po wygaśnięciu umowy w maju 2019 roku?
KONIECZNIE SPRAWDŹ:
FLESZ: Wyniki wyborów samorządowych 2018: rekordowa frekwencja, sensacyjne wyniki, ciekawa II tura
